Aktualności

Wystawa "Polish Design" w ramach Kraków Design Street

autor:

W ubiegły weekend w Krakowie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie z dziedziny designu, prezentujące unikalne polskie wzornictwo - wernisaż "Polish Design".
dsc_3837.jpgpin
Zobacz całą galerię
Wystawy, pokazy multimedialne, koncerty, debaty dotyczące designu i sztuki, prezentacje współczesnego wzornictwa - to tylko niektóre z atrakcji, które miały miejsce w sobotę na krakowskim Zabłociu.

"Polish Design" był pierwszą zbiorową wystawą polskiego wzornictwa, która miała miejsce w ramach najważniejszego wydarzenia na świecie w dziedzinie designu, jakim jest Salone del Mobile w Mediolanie. W związku z ogromnym zainteresowaniem polskimi produktami podczas tegorocznej edycji, polskie marki wspólnie z architektką Dorotą Koziarą zdecydowały się na pokazanie wystawy również polskiej publiczności.
Wystawa była inauguracją działalności Showroom Landor z Krakowa i odbyła się podczas festiwalu Kraków Design Steet. W ramach polskiej edycji Polish Design zaprezentowały się firmy stawiające na innowacyjność i niebanalny design: Planika, Astrini Design, Landor Polska, Delivie czy Raptor.

Podczas wernisażu firma Planika zaprezentowała wyjątkowe kominki na bioetanol. Ich produkty z nieskończoną linią ognia rozpraszając światło nadawały wystawie wyjątkowy charakter i bardzo ciepłą atmosferę. Firma Delivie zaprezentowała swoją, niezwykle delikatną kolekcję białych mebli, projektów Pawła Grobelnego i Tomasza Agustyniaka. Natomiast firma Astrini Design idealnie komponowała całość swoimi wyjątkowymi meblami nadającymi się do przestrzeni publicznych. Podczas wystawy mogliśmy również zobaczyć stoły projektu krakowskich architektów Sotyrysa i Aleksandra Pantopulos produkowane przez firmę Raptor.
Wydarzenie miało również charakter edukacyjny, za sprawą dyskusji na temat polskiego designu w kontekście międzynarodowym oraz prezentacji środowisk związanych ze światem designu, sztuki i kultury.
"To wspaniale, że poprzez takie wydarzenia zwiększamy świadomość polskiego wzornictwa wśród Polaków. Dowodzimy, że nie tylko zagraniczne firmy tworzą unikalne produkty o wysokiej jakości. Podczas polskiej edycji Polish Design, wielokrotnie w dyskusjach pojawiały się przykłady firm, które doskonale radzą sobie na rynku rodzimym, ale i za granicą. Uważam, że powinniśmy uświadamiać polskich klientów, że nie mamy się czego wstydzić" - argumentuje Małgorzata Dziemitko, rzecznik firmy Planika.
Założeniem festiwalu była multidyscyplinarność ze szczególnym naciskiem na design, projektowanie architektoniczne, multimedia oraz food design. Liczymy na to, że festiwal zaistnieje na stałe w przestrzeni Krakowa, i że planowane będą kolejne edycje.
fot. Kominek
Wystawa "Polish Design" w ramach Kraków Design Streetpin
Wystawa "Polish Design" w ramach Kraków Design Streetpin
Wystawa "Polish Design" w ramach Kraków Design Streetpin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek