Aktualności

Z wielkim sercem w nowym roku

autor:

dscf5997.jpgpin
Zobacz całą galerię
Magazyn "Kominek" po raz kolejny zagrał z sercem, zostając sponsorem i patronem medialnym niezwykłego wydarzenia - Ogólnopolskiego Halowego Turnieju Piłki Nożnej Kibiców im. Piotra Arentewicza "Gramy z sercem". Podczas VI edycji, która odbyła się w dniach 19-21 stycznia br. w Trzciance, grano dla 15-letniej Klaudii Janyszki. 
Dziewczynka urodziła się z dziecięcym porażeniem mózgowym i wymaga całodobowej opieki. Terapia rehabilitacyjna może być prowadzona jedynie w prywatnych ośrodkach, gdzie koszty pobytu są bardzo wysokie.
Główną atrakcją wydarzenia był halowy turniej piłki nożnej, w którym brało udział 18 fanklubów piłkarskich z całej Polski, a także drużyny reprezentujące Trzciankę. Organizatorzy nie poprzestali na samych rozgrywkach i przygotowali dla gości wiele innych niespodzianek. Pierwszego dnia fani boksu mogli uczestniczyć w warsztatach w klubie bokserskim Champion. Dla pasjonatów gier w Cactus Pub odbył się turniej Fifa 13, natomiast wielbiciele siatkówki mogli zagrać w hali Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Płeć piękna miała okazję uczestniczyć w, prowadzonym przez najlepszych instruktorów z całej Polski, Ogólnopolskim Maratonie Zumby. Trzeba również wspomnieć o akcji RCKIK "Uratuj życie swojemu bliźniakowi genetycznemu", podczas której promowano ideę przeszczepu szpiku kostnego. Wśród przybyłych udało się pobrać kilka próbek krwi. Wieczorem odbyło się spotkanie integracyjne wszystkich uczestników turnieju.
W niedzielę najlepsze drużyny walczyły o pierwsze miejsce. Zwycięzcą została debiutancka drużyna ratowników medycznych z z Trzcianki i Piły, którzy pokonali zeszłorocznych mistrzów - Oldbojów Lubuszanina Trzcianka. Trzecie miejsce zajął Club Barca, pokonując zawodników Sparty Szamotuły. Najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się Marek Glab z ekipy Manchester United, a najlepszym bramkarzem - Dominik Gaziński ze Sparty Szamotuły. Puchar Fair Play powędrował do rąk zawodników z Huraganu Pobiedzisk. Popularny komentator sportowy  telewizji TVN Sergiusz Ryczel komentował finałowy mecz oraz wręczył zwycięzcom nagrody i statuetki. Czynnie uczestniczył także w licytacji charytatywnej, przywożąc na nią dobrze wycenione koszulki znanych polskich piłkarzy, m.in. Wojciecha Szczęsnego. 
Aukcję prowadzili charyzmatyczni Piotr Urbaniak (dziennikarz TV Asta) oraz sprawdzony już w tej roli Łukasz "Waluś" Walkowiak. Wśród przedmiotów wystawionych na aukcję znalazły się: piecyk firmy Northstar, tablet, gra PlayStation, piłki i koszulki z autografami największych gwiazd futbolu (m.in. Pelego) i sportów walki KSV, zegarek, akcesoria sportowe oraz wiele innych gadżetów. W przerwie aukcji odbył się pokaz tańca brzucha, który bardzo umiejętnie wykonała Małgorzata Trocha (Munirah).
Drugi dzień "Gramy z sercem" zakończył koncert, na którym zagrali m.in. BEZ JAHZGH oraz Raggafaya (finalista programu "Must Be The Music"). Po występach w niebo puszczono wiele papierowych lampionów.
W ostatni dniu odbył się Ogólnopolski Turniej Orlików - Bambinis CUP. Po południu wręczono nagrody laureatom konkursu plastycznego o tematyce "Gramy z sercem".
Tradycyjnie, podziękowania należą się głównemu pomysłodawcy - Adamowi Prankiewiczowi, który włożył wiele pracy w organizację tej imprezy charytatywnej. Słowa uznania należą się również byłemu burmistrzowi Trzcianki - Markowi Kupsiowi, patronującemu od samego początku akcji. Cieszy nas, że zostając sponsorem i patronem medialnym, mogliśmy kolejny raz przysłużyć się tej szlachetnej inicjatywie i wywołać uśmiech na twarzy chorego dziecka.
Z wielkim sercem w nowym rokupin
Z wielkim sercem w nowym rokupin
Z wielkim sercem w nowym rokupin
Z wielkim sercem w nowym rokupin
Z wielkim sercem w nowym rokupin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek