Aktualności

Zapraszamy na Targi ABOUT DESIGN 9 - 11 maj

autor:

Innowacyjne produkty polskiego designu, nowoczesne rozwiązania aranżacyjne, oryginalne meble, awangardowe oświetlenie, nowatorskie elementy wyposażenia wnętrz, a nawet designerskie urny i trumny - wszystko to już od 9 maja będzie można obejrzeć w Gdańsku na 4. Targach Designu & Aranżacji Wnętrz ABOUT DESIGN, organizowanych przez Międzynarodowe Targi Gdańskie SA w centrum AmberExpo. Targi potrwają do 11 maja.
about_design.jpgpin
Zobacz całą galerię
Ekspozycję uzupełnią bezpłatne fachowe porady oraz wykłady z zakresu aranżacji wnętrz, m. in. w ramach edukacyjnej inicjatywy magazynu wnętrzarskiego "Dobrze Mieszkaj" - AKADEMII DOBRZE MIESZKAJ. Tegoroczny temat przewodni Akademii to - "magia koloru". Jak wybrać barwy do wnętrza i jak je ze sobą zestawiać, aby mieszkało się wygodniej i szczęśliwiej?
Sobota dedykowana będzie najmłodszej publiczności. W ramach kolejnej edycji projektu DZIECIOSFERA, nowością będą warsztaty prowadzone przez DZIECI DLA DZIECI (godz.11.00). Natomiast o godz. 13.00 dzieci wspólnie z rodzicami mogą uczestniczyć w warsztatach "Dwa patyki" - czyli tworzenie mobili - karuzeli zdobionych motywami origami i pomponami. Warsztaty "Food design dla dzieci" poprowadzi miłośniczka sztuki oraz dobrego smaku Karolina Górska. W niedzielę odbędzie się pokaz mody KIDS ABOUT FASHION, marek Mon Chou, Kukukid, Koty na Płoty i Plon, emkropka.
Specjalne miejsce na tegorocznych targach zajmie tematyka projektowania domów energooszczędnych i pasywnych, jak również tych dofinansowywanych przez NFOŚIGW. Piotr Karaś oraz Alicja Król z pracowni architektonicznej MIDI wprowadzą zainteresowanych w tajniki ekologicznych rozwiązań w budownictwie oraz przybliżą zasady zrównoważonego rozwoju.
"Słoma i glina - naturalne materiały budowlane wracają do łask" to propozycja dla zainteresowanych tematyką eko - wykład dotyczący wykorzystania naturalnych materiałów budowlanych poprowadzi znany zwolennik głębokiej ekologii - Grzegorz Łużecki. Na Targach zaprezentuje prefabrykowany moduł ściany domu zbudowanego z kostek słomy.
Promocję Targów ABOUT DESIGN 2014, a przede wszystkim promocję oferty uczestników imprezy wspiera BLOGGERS ZONE - inicjatywa grupy blogerów wnętrzarskich. Przy współpracy z wystawcami, opiniotwórcze blogerki (Dagmara Jakubczak, Marta Cerkownik, Anna Katarzyna Betnarska, Ula Michalak, Magda Sobula), zaaranżują stoiska targowe, wykorzystując meble i dodatki z oferty wystawców. Pracę blogerek podziwiać będzie można na żywo pierwszego dnia targów, w kolejne gotową ekspozycję.
W tegorocznym programie Targów znajdą się także warsztaty biznesowe dedykowane osobom planującym otwarcie działalności gospodarczej w branży kreatywnej.
Jak stworzyć własną markę? Co zrobić, żeby projekty stały się pożądane? Czy w zglobalizowanym świecie małe firmy projektowe mają szanse przebić się w branży?
Zainteresowanych grafiką w świecie mody zapraszamy na przygotowane przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER warsztaty "Jak przenieść modę na witrynę. Grafika w świecie mody" oraz Trening Kreatywności.
Papierki od cukierków, makulatura, stare gazety i katalogi, reprodukcje obrazów, etykiety od napojów i inne zbytki mogą poprzez środkowoamerykański splot zmienić się w bardzo eleganckie i oryginalne akcesoria i dodatki: torby, pokrowce na przenośne komputery, bransoletki oraz elementy wystroju wnętrz, takie jak lampy czy zastawa stołowa. Te niecodzienne warsztaty "Technika 3R reduce reuse recykle w torbach Piueco" organizowane przez Grupę Piueco, odbywać się będą w piątek i sobotę. 
W ramach sobotniego POKAZU MODY zaprezentuje się marka GRACE COLLECTION. Kolekcja "Perły na wybiegu" z włoską skórą jako wiodącym materiałem kolekcji, w najmodniejszych kolorach, uzupełnionych o klasyczną biel i czerń adresowana jest do kobiet ceniących sobie elegancję, komfort i wygodę. Pokazowi towarzyszyć będzie promocja książki "Ubierz duszę" autorstwa Pani Grażyny Paturalskiej.
ABOUT DESIGN 2014 towarzyszy wystawa prac dzieci oraz inspirowanych nimi koncepcji młodych projektantów nagrodzonych w ramach konkursów "Mebel dziecięcych marzeń" oraz "Spełnij dziecięce marzenia".
Więcej informacji na stronie About Design.
Zapraszamy!
Zapraszamy na Targi ABOUT DESIGN 9 - 11 majpin
Zapraszamy na Targi ABOUT DESIGN 9 - 11 majpin
Zapraszamy na Targi ABOUT DESIGN 9 - 11 majpin
Zapraszamy na Targi ABOUT DESIGN 9 - 11 majpin
Zapraszamy na Targi ABOUT DESIGN 9 - 11 majpin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek