Aktualności

Zjazd zdunów na Słowacji

autor:

dsc_5028.jpgpin
Zobacz całą galerię
Spotkanie zdunów w słowackim Makovie odbyło się w dniach 3 - 4 marca br. Wśród uczestników byli goście z Czech, Słowacji, Węgier oraz Polski.  
Przybyłych uroczyście powitał prezes cechu zduńskiego, Jozef Batala, który zrobił krótkie wprowadzenie do tematyki programu. O ile w zeszłym roku sporo uwagi poświęcono problemom istnienia fachu zduna wobec szybko zmieniającej się sytuacji rynkowej, o tyle w tym roku skupiono się przede wszystkim na nowych możliwościach z tego płynących.
Ważnym punktem programu były prelekcje dotyczące współczesnych technik duńskich. Wiele mówiono o tym, jak zbudować dobrze spełniający swoją rolę piec kaflowy. Prezentowano nowe możliwości techniczne i materiały zduńskie.
Na spotkaniu pojawiło się wiele firm zajmujących się produkcją ceramiki piecowej. Nie zabrakło również producentów wkładów do kominków. Polskim reprezentantem na tym polu była firma Kratki.pl. Kolejnym polskim gościem była firma Tatarek, zajmująca się automatyką kominkową. Eksperci z firmy służyli poradami z zakresu najnowszych rozwiązań elektronicznych w systemach ogrzewania.
Wiele uwagi poświęcono obsłudze programów komputerowych do projektowania wnętrz. Dzięki wizualizacjom przestrzennym można z niezwykłą precyzją zaaranżować pomieszczenie z kominkiem czy piecem kaflowym. Prezentowano, jak należy korzystać z takich programów, aby osiągnąć pożądane rezultaty. 
Każde wystąpienie pociągało za sobą ożywione dyskusje, którym przewodził Jozef Batala. W trakcie przerw dzielono się osobistymi doświadczeniami i wymieniano spostrzeżeniami. Goście poruszali także kwestie współpracy pomiędzy swoimi krajami. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające udział w spotkaniu.

Zjazd zdunów na Słowacjipin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek