Aktualności

Zobowiązanie Husqvarna

autor:

Zobowiązanie Husqvarna do redukcji emisji gazów cieplarnianych zostało zatwierdzone przez Science Based Targets Initiative.
fot-husqvarna-ab.jpgpin
Zobacz całą galerię
Husqvarna Group to pierwsza szwedzka i pierwsza na świecie firma z sektora producentów maszyn i urządzeń do pielęgnacji lasów, ogrodów i parków, która zobowiązała się do redukcji emisji gazów cieplarnianych. Zobowiązanie to zostało zatwierdzone przez Science Based Targets Initiative.
Science Based Target Initiative to inicjatywa zrzeszająca firmy mające na celu zmniejszanie rosnącej emisji gazów cieplarnianych. Jednym z kluczowych celów SBTI jest utrzymanie wzrostu temperatury znacznie poniżej 2°C. Inicjatywa powstała w ramach współpracy Światowego Funduszu na rzecz Przyrody (WWF), UN Global Compact, CDP i Światowego Instytutu Zasobów Naturalnych (WRI).
Husqvarna Group do 2020 roku zobowiązała się do redukcji emisji gazów cieplarnianych o 10% w ramach całej korporacji. Proces ten rozpoczął się już w 2015 roku. Finalnie emisja gazów cieplarnianych zostanie zredukowana aż o 33% do roku 2035.
fot Husqvarna AB.jpgpin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek