Cebud s.c.

ul. Balicka 320, Kraków, woj. małopolskie | pokaż na mapie
012 637-36-23

Firma Cebud to usługi, produkcja i handel: usługi - budowy nowoczesnych pieco-kominków kaflowych III generacji produkcja - nowej generacji ceramicznych materiałów akumulacyjnych o podwyższonej akumulacyjności CMA i CPA oraz zdrowych perlitowych płyt izolacyjnych Pi-800 handel - wyłączny regionalny przedstawiciel renomowanych producentów wkładów, kafli i materiałów zduńskich: Brunner, Hagemann, GR, Spirit of Fire, Hasit, Gast

Początki firmy CEBUD sięgają 1987 roku. W pierwszym okresie oprócz produkcji kafli, firma zajmowała się budową tradycyjnych pieców, kuchni kaflowych, a kaflowe kominki budowała z otwartym paleniskiem wyłożonym jedynie cegłą szamotową. Dzisiaj nazywamy je kominkami I generacji.
Z początkiem lat 90-tych, jako jedni z pierwszych na krakowskim rynku zaczęliśmy wprowadzać do kominków tzw. "wkłady grzewcze", które w drugiej połowie lat 90-tych zrewolucjonizowały rynek budowy kominków. Usprawniając sposób palenia, uczyniły kominek o wiele skuteczniejszym - ale wciąż jeszcze - dodatkowym źródłem grzewczym domu. Dzisiaj kominek z "wkładem grzewczym" spopularyzował się do tego stopnia, że praktycznie mówi się już o II generacji kominków.

Dzisiaj firma Cebud wprowadza już na rynek technologię budowy pieco-kominków III generacji. Dotychczasowe "serce" kominka - tzw. "wkład grzewczy" zostaje uzupełniony i rozbudowany o złączone z nim kolejne urządzenia intensyfikujące odzysk ciepła wytworzonego w palenisku- wkładzie, czyli o tzw. wymiennik ciepła Może nim być konwekcyjny wymiennik ciepła ze stali lub żeliwa, wodny w postaci nasady na wkład lub w formie zintegrowanej z wkładem i tzw. płaszczem wodnym, albo  w formie najbardziej sprawdzonej a zarazem prostej i skutecznej jako CMA- Ceramiczne Moduły Akumulacyjne.

Chcąc "urealnić" ich cenę i spopularyzować akumulacyjne wymienniki ciepła na naszym rynku, firma Cebud jako "druga" firma w Europie uruchomiła produkcję  Ceramicznych Modułów Akumulacyjnych (CMA) w bardzo prostej i łatwej do montażu formie stosując do ich produkcji najnowszej generacji ceramiczny materiał szamotowy o bardzo wysokiej akumulacyjności ciepła (tzw. akubet).
Z materiału tego firma produkuje również ceramiczne płyty akumulacyjne (CPA) przeznaczone do budowy ciepłych promieniujących najzdrowszym ciepłem brył pieco-kominków. Wypiera w ten sposób stosowanie takich materiałów jak płyty gipsowe, wełna mineralna czy krzemianowe płyty izolacyjne.
Dla celów izolacji w kominkach, firma Cebud już od wielu lat produkuje niepalne perlitowe płyty Pi-800, które oprócz wielu walorów praktycznych i "ekonomicznych" należą do najzdrowszych materiałów stosowanych do izolowania w wysokich temperaturach.

80bb14fde6
cda90ce7ea
09da05868a
cd70649e63