Kokoszk-Lotz
baner

Zieleń inspiruje - greenery kolorem roku 2017

Na koniec każdego roku Pantone inc. typuje kolor, który jego zdaniem będzie królował w kolejnym roku. I mimo iż jest to jedynie typ, to nie sposób nie zauważyć, że ma on bardzo duży wpływ na różne dziedziny naszego życia. Sama firma, choć działa w branży poligraficznej i znamy ją przede wszystkim z opracowania uniwersalnej skali kolorystycznej, swoje decyzje...

baner

Nowy wymiar grillowania

Kiedy tylko pojawią się pierwsze promienie słońca, coraz chętniej i częściej spędzamy czas na świeżym powietrzu. Korzystamy z aury, spędzając na zewnątrz każdą wolną chwilę i odpoczywając, a nawet gotując w ogrodzie czy na tarasie. Obecna oferta wszelkiego rodzaju grilli i palenisk ogrodowych pozwala nam na wybranie rozwiązania najodpowiedniejszego dla naszych potrzeb. Nawet ci, którzy nie dysponują ogrodem,...

baner

Tetris House – studio mk27

Drewniana kubatura zlicowana ze wschodnią fasadą budynku ma od frontu niecałe 3 m wysokości i 19 m długości. Tworząc transparentną przestrzeń pomiędzy wejściem a tyłem działki, pokój dzienny stanowi pustkę wynikającą z rozplanowania parceli. Jego przestrzeń jest ograniczona z boku, wspólnie ze wschodnią elewacją, poprzez drewnianą zabudowę mieszczącą bibliotekę oraz otwarty na salon kominek.

baner

Kominek na wodzie

Woda i ogień to dwa przeciwstawne żywioły, dlatego każde ich zestawienie jest ciekawe i intrygujące, wprowadza także pewien naturalny dynamizm. Zastosowanie kominka w niecodzienny sposób czyli w obiektach unoszących się na wodzie, choć nie jest nowe, z pewnością stanowi wyzwanie. Jest to pomysł, który raczej nie przychodzi nam do głowy jako pierwszy. Sama koncepcja budowania domów na wodzie...

baner

Drewnem w smog

Postępujący globalny rozwój cywilizacyjny, wpływa na ciągły wzrost zapotrzebowania na energię. Dotyczy to zarówno krajów uprzemysłowionych, jak i rozwijających swoje gospodarki. Produkcja energii w oparciu o konwencjonalne źródła energii tj.: ropę naftową czy gaz, wiąże się z coraz większym zanieczyszczeniem środowiska naturalnego oraz ryzykiem wyczerpania ich zasobów.

KK
Zieleń inspiruje - greenery kolorem roku 2017

Zieleń inspiruje - greenery kolorem roku 2017

12.01.2017

Na koniec każdego roku Pantone inc. typuje kolor, który jego zdaniem będzie królował w kolejnym roku. I mimo iż jest to jedynie typ, to nie sposób nie zauważyć, że ma on bardzo duży wpływ na różne dziedziny naszego życia. Sama firma, choć działa w branży poligraficznej i znamy ją przede wszystkim z opracowania uniwersalnej skali kolorystycznej, swoje decyzje podejmuje na podstawie licznych obserwacji oraz badań rynku i trendów.

Fusing w architekturze wnętrz

Fusing w architekturze wnętrz

12.10.2016

Aby zrozumieć możliwości wykonawcze jakie daje fusing, należy choć trochę poznać procesy produkcyjne, którym poddawane jest szkło. Najprościej mówiąc – fusing to technika stapiania i formowania szkła w wysokich temperaturach.

EkoRegulatory - o co ten dym?

EkoRegulatory - o co ten dym?

06.10.2016

Dym, smog i ekolodzy to w ostatnich czasach bardzo częsta mieszanka występująca we wszelakich mediach i opiewająca wyższość paliwa gazowego nad stałym! To bardzo dziwne zestawienie, szczególnie kiedy nie słyszymy nic o innych alternatywach dotyczących ogrzewania, jak chociażby fotowoltaika. Od razu nasuwa się więc podejrzenie, że coś musi być na rzeczy i chyba niezupełnie chodzi tutaj o oczyszczenie powietrza, a raczej wywarcie nacisku na wsparcie „jedynie słusznej” formy ogrzewania.

Seascape

Seascape

22.09.2016

Jest prawdziwym przywilejem pracować w miejscach takich jak to - Andrew Patterson

Drewno - materiał ponadczasowy

Drewno - materiał ponadczasowy

21.09.2016

Drewno jest jednym z materiałów, który towarzyszy człowiekowi w jego domu, w zasadzie od samego początku. Mimo pojawiania się ciągle nowych, nowoczesnych materiałów budowlanych i wykończeniowych, to właśnie drewno jest pewnego rodzaju klasykiem, który ciągle pozostaje modny i pożądany. 

Wall & System – portugalski styl

Wall & System – portugalski styl

21.09.2016

Kiedy producent pieców wolnostojących zaprasza do współpracy projektantów przemysłowych, serca miłośników designu zaczynają bić szybciej. Taka kooperacja najczęściej owocuje nietuzinkowym urządzeniem, które będzie znakomitym uzupełnieniem dobrze zaprojektowanego wnętrza.

Nie Rób Dymu – nie pal w piecu czym popadnie!

Nie Rób Dymu – nie pal w piecu czym popadnie!

19.09.2016

O tym, że kominek to nie śmietnik wiedzą wszyscy. Jednak nie każdy przekuwa teorię w praktykę, paląc tym, co najbardziej toksyczne. Dzisiaj Polska na mapie Europy pod względem zanieczyszczonego powietrza znajduje się w zdecydowanej czołówce. Chcąc odwrócić ten trend i sprawić, by utraciła wiodącą pozycję w haniebnym rankingu, właśnie uruchomiono ogólnopolską kampanię edukacyjną „Nie Rób Dymu”. Jej bohaterowie, drwal i naukowiec, udowodnią, że palenie w piecu to sztuka i pokażą, jak robić to ekonomicznie, efektywnie i ekologicznie z wykorzystaniem drewna.  

Wokół ognia

Wokół ognia

19.09.2016

Pomieszczenie na poziomie dachu mansardowego trzypiętrowego domu było całkowicie opuszczone, używane jako przestrzeń do przechowywania leciwych rupieci, będąc przy tym lokalem przechodnim.

Wiekowa inspiracja - nowoczesny efekt

Wiekowa inspiracja - nowoczesny efekt

15.09.2016

Stare powiedzenie „Polak potrafi” dzisiaj wciąż jest aktualne. Jesteśmy narodem bardzo kreatywnym, szybko się uczymy i szybko potrafimy wdrażać nowe technologie w każdej dziedzinie. 

Rais Viva L - piec po liftingu

Rais Viva L - piec po liftingu

14.09.2016

Półtora roku temu przedstawiłem Państwu piec Rais Viva, który wzbudził moje zainteresowanie szczególnie z powodu parametrów (moc, emisja spalin, etc.). Dzisiaj jest on jeszcze w ofercie producenta, ale pojawił się równolegle model oznaczony literką L (Viva L 100 i 120).  

Biurowa nieoczywistość

Biurowa nieoczywistość

12.09.2016

Po latach sztampowych rozwiązań i monotonnych biurowych przestrzeni, obecnie coraz więcej firm decyduje się na rozwiązania bardziej nietypowe, pozwalające stworzyć wnętrza przyjazne pracownikom, które są nie tylko wygodnym i funkcjonalnym miejscem pracy, ale także inspirują i sprzyjają wydajnej i kreatywnej działalności.  

Kominki gazowe DRU – nowa definicja ognia

Kominki gazowe DRU – nowa definicja ognia

28.04.2016

Mamy coraz mniej czasu i cenimy wygodę, a jednocześnie tęsknimy za tym co piękne i co dostarcza nam wyjątkowych wrażeń estetycznych. Nie jest tajemnicą, że w każdym z nas była, jest i zapewne będzie, fascynacja ogniem stwarzającym szczególny klimat, bez względu na fakt, czy będzie to tradycyjne ognisko czy ogień ujarzmiony w różnego rodzaju urządzeniach. Także drewno nieodłącznie kojarzy się z piecem, kominkiem, ale nade wszystko z ogniem.

Kotły kondensacyjne energooszczędność czy chwyt marketingowy?

Kotły kondensacyjne energooszczędność czy chwyt marketingowy?

26.04.2016

Wiele osób zastanawia się, na jaki system kominowy warto postawić. Dla większości najważniejszym parametrem, decydującym o wyborze, jest ekonomiczna eksploatacja. W nowoczesnym budownictwie stosowane są techniki wysoko energooszczędne, dzięki którym zużywa się zdecydowanie mniej energii na ogrzanie domu i podgrzanie wody niż w przypadku technik tradycyjnych. Naprzeciw takim oczekiwaniom rynkowym wyszła technika kondensacyjna, która stosowana jest w kotłach najnowszej generacji. 

Połączenie kominka z technologią pieca grzewczego sposobem na bezpieczeństwo energetyczne

Połączenie kominka z technologią pieca grzewczego sposobem na bezpieczeństwo energetyczne

19.04.2016

Wykorzystanie najbardziej tradycyjnego paliwa drewna – biomasy do ogrzewania domów, oprócz swojego strategicznego znaczenia podniesienia bezpieczeństwa energetycznego, jest równocześnie drogą do wzrostu wykorzystania drewna (biomasy) w krajowym bilansie pozyskania (ponad 20%) alternatywnej energii z odnawialnych źródeł energii – OZE.

Nowy wymiar grillowania

Nowy wymiar grillowania

24.03.2016

Kiedy tylko pojawią się pierwsze promienie słońca, coraz chętniej i częściej spędzamy czas na świeżym powietrzu. Korzystamy z aury, spędzając na zewnątrz każdą wolną chwilę i odpoczywając, a nawet gotując w ogrodzie czy na tarasie. Obecna oferta wszelkiego rodzaju grilli i palenisk ogrodowych pozwala nam na wybranie rozwiązania najodpowiedniejszego dla naszych potrzeb. Nawet ci, którzy nie dysponują ogrodem, a jedynie tarasem czy balkonem, mogą znaleźć urządzenia, z których korzystanie będzie stanowiło przyjemność i umili ten coraz bardziej cenny, wolny czas.

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek