Jotul kominki i piece

Kominki i piece

Ambiente A5

autor: Paweł Kralka

Pomimo olbrzymiej różnorodności na rynku pieców wolnostojących, producenci tych urządzeń nadal wykazują inwencję twórczą, wprowadzając do swojej oferty nowe rozwiązania. I to nie tylko w sferze samej technologii, ale również w zakresie kształtu bryły, kolorystyki czy doboru materiałów, wykorzystujących naturalne surowce, takie jak piaskowiec i steatyt.
a5-speckstein-graphit.jpgpin
Zobacz całą galerię
Dlatego też po raz kolejny prezentuję Państwu piec wolnostojący firmy Spartherm, należący do serii Ambiente. Jak wskazuje nazwa urządzenia - Ambiente A5 - jest to piąta propozycja z tejże linii.
Formę pieca, podobnie jak i w poprzednich modelach, wzorowano na bryle walca ściętego z przodu; co pozwoliło na instalację drzwiczek z płaską szybą. Stworzono zatem alternatywę dla modelu A1, który był ścięty z tyłu, co umożliwiało montaż urządzenia "prawie na ścianie".
Taka bryła pieca "domaga" się niejako przestrzeni, nie tylko ze względu na kształt walca, ale również, a może nade wszystko, na zastosowaną okładzinę z naturalnych surowców, jakimi są piaskowiec i steatyt.
Perfekcyjna obróbka tych naturalnych okładzin pieca jest niekwestionowanym walorem estetycznym Ambiente A5. Podobnie zresztą jak i front pieca z ciekawym designem uchwytu do otwierania drzwiczek. Firma Spartherm - analogicznie do poprzednich rozwiązań - dała potencjalnemu klientowi możliwość wyboru kolorystyki frontu pieca. W tym zakresie mamy nadal do dyspozycji kolory: nero, graphite, terra, pearl i amarone.
Niezwykle ciekawie - co widać na zamieszczonej obok fotografii - prezentuje się ten model w wariancie wyprowadzenia spalin do góry, aby następnie skierować je do przewodu kominowego. Są to istotne elementy prezentacji tego produktu, podobnie jak i dwuczęściowa szklana płyta, które pozwalają dostrzec zarówno standard wykonania przedstawianego urządzenia, jak i jego możliwości komponowania się z nowoczesnymi rozwiązaniami aranżacyjnymi mieszkań.
Zasadniczo parametry techniczne są podobne do pozostałych modeli z tej serii. Moc nominalna wynosi około 7 kW, sprawność jest większa od 78%. Wymiary to 1390 x 556 x 498 mm (wys. x szer. x gł.). Jeśli chodzi o pozostałe, istotne informacje, to waga - w zależności od okładziny - wynosi 240 lub 255 kg, wylot spalin fi 150 mm. Istnieje możliwość podłączenia powietrza z zewnątrz oraz - opcjonalnie - dołożenia masy akumulacyjnej 95/110 kg. Jej montaż pozwala na większą stabilizację rozkładu temperatury w czasie w ogrzewanym pomieszczeniu, co zdecydowanie zwiększa komfort użytkowania tego urządzenia.
Jeżeli zatem cenicie sobie Państwo rozwiązania łączące dobry design z wysoką sprawnością - to propozycja Ambiente A5 spełnia te oczekiwania. Jeżeli oprócz tego szukacie Państwo produktu, który wykorzystuje naturalne surowce, to piąty piec z serii Ambiente jest odpowiedzią na takie wymagania.
fot. Sparthermpin

fot. Sparthermpin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek