Jotul kominki i piece

Kominki i piece

Ambiente - w otoczeniu ciepła

autor: Paweł Kralka

Wciąż rosnące zainteresowanie ekskluzywnymi piecami wolnostojącymi powoduje, że producenci, tych będących na "topie" urządzeń grzewczych, dokładają wszelkich starań, aby powiększyć swój asortyment z jednoczesną zmianą designu i wprowadzaniem różnorodnych materiałów w celu uatrakcyjnienia oferty.
a4-nero__01.jpgpin
Zobacz całą galerię
Ciekawą propozycję w tym zakresie posiada firma Spartherm, jeden z największych producentów wkładów w Europie. Wprowadzona na rynki europejskie seria Ambiente wzbogaciła asortyment pieców wolnostojących w klasie "exclusive". Przedstawione przez firmę wersje A1, A2, A3, A4, podobnie jak i wcześniejsze realizacje, zwracają uwagę profesjonalnym i wręcz perfekcyjnym wykończeniem wszystkich detali.
Seria tych pieców wpisuje się w aktualne trendy, zarówno w zakresie mocy, jak i zastosowanych materiałów oraz ich kolorystyki. Nominalna moc około 6,3 kW, przy sprawności powyżej 80%, pozwala na komfortowe i ekologiczne ogrzewanie. Intensywnie paląc możemy osiągnąć moc powyżej 8 kW.
Dominującymi materiałami wykończeniowymi są oczywiście stal (czarna, grafit, satyna), ceramika, kamień (granit, steatyt) oraz szkło czarne. Bogata kolorystyka wykończenia zewnętrznego pozwala na wybór modelu, który będzie się odpowiednio komponował z całością nowoczesnej aranżacji naszego mieszkania.
Zróżnicowanie wysokości poszczególnych modeli daje możliwość dostosowania bryły pieca do wysokości pomieszczenia, którym dysponuje użytkownik. Wysokość poszczególnych modeli kształtuje się od 1185 mm (model A1) do 1695 mm w przypadku modelu A4.

Niezwykle ciekawie prezentują się modele A3 i A4, skonstruowane na kole o średnicy 540 mm, ich smukłość znakomicie wpisuje się w nowoczesne wnętrza, stanowiąc atrakcyjny element aranżacji. Urządzenia te zajmują stosunkowo niewiele miejsca, porównując z tradycyjnymi realizacjami kominkowymi. Stąd też rosnące zainteresowanie tego typu piecami, często niestety eksploatowanymi okazjonalnie, chociaż jak już wspomniane zostało powyżej, są to wysoko sprawne urządzenia grzewcze. Nie jest jednak rzadkością, że ekonomia przegrywa w temacie "atrakcyjna aranżacja wnętrza".

Oczywiście producent zadbał, aby podłączenie spalin było opcjonalne: w poziomie lub pionie rurą 150 mm. Waga poszczególnych modeli (od 180 - 220 kg) pozwala na montaż tych pieców niemal na każdym niepalnym podłożu.

Decydując się zatem na zakup nowoczesnego pieca wolnostojącego warto zapoznać się z ofertą firmy, która już od wielu lat kształtuje rynek wkładów grzewczych, a ostatnio również rynek pieców wolnostojących - ofertą na wskroś nowoczesną, budzącą coraz większe zainteresowanie.
fot. Sparthermpin

fot. Sparthermpin

fot. Sparthermpin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek