Jotul kominki i piece

Kominki i piece

Chester w trzech obliczach

autor: Paweł Kralka

Jak każdego roku, tak i w tym firma Austroflamm stara się pokazać nowe kierunki rozwoju i wzornictwa w swoich urządzeniach. I tym razem piece wolnostojące pokazują nowe oblicze, które od zawsze wyróżniała kreatywność w tworzeniu niestandardowych form połączonych z funkcjonalnością oraz innowacyjną techniką grzewczą.
chester-xtra-2.jpgpin
Zobacz całą galerię
Piec wolnostojący Chester to nowa propozycja firmy, która oferuje trzy formy tego urządzenia: Chester, Chester compact i Chester Xtra. Budowa tego pieca to solidne połączenia żeliwnych paneli bocznych z nowoczesnym wykończeniem drzwi. Oczywiście jak w każdym piecu Austroflamm, w dbałości o szczegóły wykończenia, wykorzystane zostały chromowe elementy. Dzięki wysokiej szczelności posiada również prosty i precyzyjny system regulacji procesem spalania, dzięki czemu możemy zawsze cieszyć się wyjątkową wydajnością grzewczą.
Chester jak pozostałe produkty tej marki posiada opatentowane ceramiczne wyłożenie komory spalania -keramott, dzięki któremu mamy zawsze czyste i jasne wnętrze. Elementem dodatkowym, który ma uatrakcyjnić funkcjonalność pieca, jest opcjonalna możliwość dokupienia płyty obrotowej. Dzięki niej możemy ustawiać piec pod każdym możliwym kątem.
Jeżeli mamy na myśli jasne, czyste wnętrze, dzięki któremu uzyskamy radość z pięknej wizji ognia, to na pewno mogę zaproponować piec Chester compact. Mimo małej wysokości, bo około 81 cm, został znacznie poszerzony, a szyba jest prawie na całości pieca. Dodając do tego niskie podłoże, uzyskamy palenisko w wersji portalowej, nie spotykane do tej pory w piecach wolnostojących, a dostępne głównie w gotowych kominkach. Ze względu na duże gabaryty paleniska, jak i lepsze odprowadzanie spalin w tym akurat modelu występuje tylko górny wylot spalin.
Chester Xtra to z kolei model, w którym zastosowano rozwiązanie pozwalające na kumulację ciepła. Ze względu na gabaryty palenisk, w piecach wolnostojących załadunek drewna jest ograniczony, co zawsze powodowało szybsze wystudzenie paleniska. Dlatego też posiadanie pieca (tzw. kozy) traktowane było bardziej jako dodatek estetyczny wyposażenia domu, a nie główne urządzenie grzewcze. To miało się zmienić i umożliwić osiągnięcie, z tej samej ilości drewna, większej wydajności pieca wolnostojącego. Odpowiedzią na takie zapotrzebowanie jest stworzony przez firmę system HMS Xtra, który z powodzeniem zaczął funkcjonować w wielu modelach. Chester Xtra to trzecia wersja tego samego pieca, w swoim kształcie przebudowana tak, aby można było zamontować w nim dodatkowe 100 kg masy kumulacyjnej. Dzięki temu piec przy załadunku ok. 9 kg drewna uzyskuje cykl grzewczy nawet do 12 godzin po wygaśnięciu paleniska.
W piecach tych zostały pokazane wszystkie atrybuty Austroflamm od innowacyjnej formy, prostej i precyzyjnej regulacji dopływem powietrza z zewnątrz, po wyjątkowe możliwości uzyskiwania czystości paleniska i wysokiej wydajności grzewczej.
Chester Xtra fot. Austroflammpin

Chester  fot. Austroflammpin

Chester compact fot. Austroflammpin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek