Jotul kominki i piece

Kominki i piece

Ciepła Aura

autor: Paweł Kralka

AURA to nazwa jednego z najbardziej ekskluzywnych i najlepiej sprzedających się pieców wolnostojących firmy Spartherm. Prezentowane zdjęcia tego pieca w ciekawie zaaranżowanych wnętrzach, pozwalają dostrzec jego klasę.
aura-vag-neues-bild.jpgpin
Zobacz całą galerię

Aura jest typowym przykładem pewnej "ponadczasowości", znakomite proporcje, ciekawy kształt bryły i perfekcyjne wykonanie powodują, że ten już "nie młody" model nadal cieszy się powodzeniem, urzekając nas swoim pięknem. Owalny kształt pieca ze ściętą górną powierzchnią, w ażurowym wykonaniu, to nie tylko ciekawe rozwiązanie konstrukcyjno - estetyczne, ale również technologiczne, umożliwiające cyrkulację ciepłego powietrza w ogrzewanym pomieszczeniu. Zwiększenie średnicy pieca w tylnej części obwodu stanowi oryginalne tło dla jego frontu. Stosunkowo duża powierzchnia owalnej szyby daje wyjątkowy efekt wizualny, pozwalający cieszyć się nieprawdopodobną finezją płomieni, działających wyjątkowo pozytywnie na naszą psychikę.  
AURA, podobnie jak i wcześniej prezentowane modele SINO, SENSO i PIKO, nade wszystko znakomicie komponuje się w nowoczesnych rozwiązaniach architektonicznych. Wyjątkowo udane połączenie stali (nierdzewnej lub proszkowo malowanej) ze szkłem, przy oryginalnym designie, stwarza wyjątkową aurę akceptacji tego modelu i chęci jego posiadania. Zastosowana aplikacja, w postaci szklanego elementu przy palenisku, oprócz charakteru dekoracyjnego, pełni również rolę półki. Także w tym przypadku, mając na uwadze ekskluzywność tego pieca, jest on produkowany wyłącznie w wersji z podnoszonymi drzwiczkami, co znacznie ułatwia użytkowanie, zwłaszcza kiedy przestrzeń, w której piec jest zaaranżowany, nie jest zbyt duża.
Aktualnie dostępne są dwie wersje pieca - jedna na drewno, a druga na gaz ziemny. Wylot spalin pozwala nam podłączyć piec do przewodów kominowych o minimalnej średnicy 160 mm. Oczywiście model jest przygotowany do ewentualnego podłączenia powietrza do spalania z zewnątrz. To rozwiązanie jest aktualnie standardem stosowanym do wszystkich modeli wkładów grzewczych i pieców wolnostojących firmy Spartherm. Przy tej klasie pieca producent zadbał, aby był on posadowiony na okrągłym, grubościennym szkle, ciekawie komponującym się z całą bryłą urządzenia.  


Rozwiązanie to jednocześnie zabezpiecza nam podłogę przed niepożądanymi wypaleniami. Sprawność pieca rzędu 80% stawia go w czołówce aktualnej oferty rynkowej.

fot. Sparthermpin

fot. Sparthermpin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek