Jotul kominki i piece

Kominki i piece

Ebios-Fire Elipse Z

autor: Paweł Kralka

Nie jest tajemnicą, że każdy z nas lubi to co jest ponadczasowe. Bez wątpienia w to stwierdzenie wpisuje się fascynacja ogniem. W zasadzie każdy, bez względu na wiek, staje w zadumie widząc ogień, który jak magnes przyciąga nasz wzrok i inspiruje do refleksji i zadumy. Nie należy więc się dziwić, że obecnie w większości naszych domów ogień zagościł na stałe, za sprawą wszelkiego rodzaju kominków.

ebios-fire_elipse_z_milieu_01_print.jpgpin
Zobacz całą galerię

Rynek kominków niestety w wielu przypadkach napotyka na barierę jaką jest brak komina do odprowadzania spalin. I to jest ograniczenie, które dotyka głównie mieszkańców bloków oraz posiadaczy starszych domów czy pomieszczeń publicznych, jak chociażby hotele. Pojawienie się kominków na biopaliwo pozwoliło i tej grupie użytkowników na aranżację przestrzeni, w którą wkomponowany jest żywy ogień.

Produkty oferowane przez firmę Spartherm w linii Ebios-Fire® są jednymi z ciekawszych propozycji rynkowych, pozwalających na różnorodną i oryginalną aranżację wnętrza. Wszystkie modele z tej linii produktów pracują na bioetanol. Dzięki takiemu rozwiązaniu można rozkoszować się kulturą palenia we własnym domu, także bez podłączenia do komina. Oferta biokominków tego producenta obejmuje urządzenia wolnostojące pełniące funkcje grzewczą i ozdobną, np. na tarasie czy podjeździe, jak również szereg rozwiązań znakomicie nadających się do stworzenia niepowtarzalnego klimatu naszego salonu, łazienki czy holu.

Zastosowane nowoczesne rozwiązania techniczne z powodzeniem pozwalają w sposób bezpieczny montować je, zarówno w pomieszczeniach otwartych, jak i tych zamkniętych, posiadających sprawną wentylację.

Przedstawione aranżacje prezentują jedno z najciekawszych urządzeń o nazwie Elipse Z.
Już sam design i jakość wykonania, kwalifikują to urządzenie jako element aranżacji przestrzeni stricte ekskluzywnej i nowoczesnej, zarówno mieszkalnej jak i użytkowej. Ze względu na fakt, że jest to kominek przenośny (waga 44,5 kg) istnieje możliwość wykorzystania go w różnych miejscach w zależności od potrzeb danej chwili. Ponadto jego wymiary (szer. 960, wys. 408 i gł. 240 mm) pozwalają na wkomponowanie go nawet w niewielkie pomieszczenie. Dostępne zestawienia kolorystyczne czyli czarny-chrom, biały-chrom, stal nierdzewna-czarny oraz chrom-czarny, stwarzają szereg możliwości dostosowania go do kolorystyki wystroju pomieszczenia. Z kolei pojemnik na bioetanol o pojemności 2,6 l pozwala przez kilkugodzinną pracę urządzenia.

Elipse Z był wielokrotnie nagradzany i jest jednym z najbardziej popularnych modeli Ebios-Fire®. Odznaczony nagrodą Plus X za wysoką jakość i projekt jako "Produkt Roku", ten elegancki model wolnostojący może być umieszczony w dowolnym miejscu w pomieszczeniu, umożliwiając podziwianie jego hipnotyzujących płomieni.

Wszystkie te atuty sprawiają, że model Elipse Z jest produktem, który docenią zarówno architekci, jak i wszyscy, którzy zawodowo bądź hobbistycznie zajmują się wystrojem wnętrz oraz aranżacją przestrzeni z wykorzystaniem najnowszych zdobyczy techniki.

Ebios-Fire Elipse Z  fot. Sparthermpin
Ebios-Fire Elipse Z  fot. Sparthermpin
Ebios-Fire Elipse Z  fot. Sparthermpin
Ebios-Fire Elipse Z  fot. Sparthermpin
Ebios-Fire Elipse Z  fot. Sparthermpin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek