Jotul kominki i piece

Kominki i piece

Ekskluzywny Senso

autor: Paweł Kralka

Senso to kolejny model z serii ekskluzywnych pieców wolnostojących, oferowanych przez firmę Spartherm, który okazał się bestsellerem w krótkim czasie. Podobnie jak poprzednio opisywany piec Sino, model ten zachwyca wysokim standardem wykonania, jednolitością bryły oraz różnorodnością wykończenia.
senso-schokolade-gewischt.jpgpin
Zobacz całą galerię
Zasadniczo bryła stanowi zwartą formę o przekroju owalu. Jest to pewna modyfikacja pieca Sino, w którym otwarte przestrzenie zostały zabudowane. Właśnie sposób ich zabudowy, a ściślej mówiąc rodzaj zastosowanych materiałów, dodaje splendoru tego typu rozwiązaniu. Bez wątpienia tzw. wersja "glas", gdzie cały front pieca wykonany jest z czarnego szkła, stanowi wyjątkowy mebel, znakomicie komponujący się w nowoczesnych wnętrzach. Nie jest to oczywiście jedyne rozwiązanie zdobnicze. Równie dobrze ze współczesnymi wnętrzami komponować się będzie stal w kolorze grafitu lub w wyjątkowo eleganckim kolorze czarnym.
W całość bryły pieca wkomponowano na bokach dodatkowe aplikacje, które podobnie jak front pieca, również mogą być zróżnicowane kolorystycznie i materiałowo. Na podkreślenie zasługuje wersja, w której boczne aplikacje oraz górna płyta zostały wykonane ze steatytu, umożliwiając tym samym akumulację ciepła na obudowie. Inne rozwiązania promują stal, oraz ceramikę do wyboru w kilku różnych kolorach.  
Zabudowana dolna część pieca Senso pozwala nam magazynować drewno do palenia w zamkniętej komorze, unikając niepotrzebnego bałaganu. Rozwiązanie dotyczące odprowadzenia spalin pozostało opcjonalnie do wyboru jako boczne - poziome lub jako górne - pionowe. Zdecydowanie każdemu z wyżej wymienionych modeli, w tym również Senso, uroku dodaje szklana podstawa, eksponując bryłę pieca jako wyjątkowo ekskluzywne rozwiązanie. Parametry techniczne pieca Senso to sprawność około 75% i moc nominalna 7 kW, co z powodzeniem pozwala nam ogrzać salon o powierzchni 70 m2.  
Jest to zatem kolejny ekskluzywny mebel pozwalający połączyć urok ognia z ekonomią, w oprawie pięknej i nowoczesnej bryły.
fot. Sparthermpin

fot. Sparthermpin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek