Jotul kominki i piece

Kominki i piece

Helios - nowoczesne ciepło

autor: Paweł Kralka

Analizując nowe trendy i tendencje na rynku pieców wolnostojących, nasuwa się frapujące pytanie: czym wyróżnia się nowo wprowadzony na rynek produkt? Obecnie, kiedy oferta rynkowa w tym temacie jest niezwykle szeroka, tego typu pytania są pytaniami zasadniczymi. Nie da się ukryć, że jednym z wyróżników jest cena produktu, przy powszechnej tendencji szukania tego co najtańsze. Niestety ta tendencja niesie za sobą niebezpieczeństwo wyboru rozwiązań i materiałów, które niekoniecznie są rozwiązaniami sprawdzonymi i z tzw. "wysokiej półki".
helios-m---stahlausfuehrung-.jpgpin
Zobacz całą galerię
Cieszy zatem fakt, że nadal mamy na rynku firmy, dla których estetyka, wzornictwo, jakość wykonania i nowoczesne technologie są niejako ich znakiem rozpoznawczym i stanowią czytelny wskaźnik w tej ogromnej, ale i zróżnicowanej jakościowo ofercie rynkowej.
Przedstawione fotografie pokazują produkt firmy Spartherm - piec wolnostojący Helios. Już na pierwszy rzut oka widzimy, że jest to kolejna oferta firmy przeznaczona do ekskluzywnych i nowoczesnych wnętrz. W tym przypadku piec stanowi nie tylko źródło ciepła, ale jest również ciekawym elementem aranżacji przestrzeni, mogącym podkreślać jej charakter.
Sylwetka pieca, będąca modyfikacją bryły prostopadłościanu, z lekko wyoblonymi powierzchniami bocznymi oraz zaokrąglonymi krawędziami, jak najbardziej wpisuje się w aktualne trendy designu. Rzeczywiste wymiary pieca to 602 x 561 x 1479 mm dla wersji z ceramiką i 602 x 561 x 1482 mm dla wersji z okładziną ze stali nierdzewnej.
Zarówno wersja z okładziną ze stali nierdzewnej, jak i z okładziną z wielkogabarytowej, wysokiej klasy ceramiki, posiadają zabudowaną wewnątrz masę akumulacyjną, pozwalającą na zakumulowanie części wytworzonego ciepła w palenisku z możliwością jego emisji po zakończeniu palenia.
Tak więc piec o nominalnej mocy 4,2 - 7,8 kW jednocześnie stabilizuje nam rozkład temperatury w czasie, w ogrzewanym pomieszczeniu. Jest to jeden z ważniejszych parametrów decydujących o komforcie ogrzewania wnętrz. Zastosowanie szyby w wersji linear dodatkowo nadaje temu produktowi nowoczesny wygląd. Oczywiście i w przypadku tego pieca istnieje możliwość podłączenia zasilania komory spalania powietrzem z zewnątrz, jak i opcjonalnie wyprowadzenia spalin w układzie pionowym lub poziomym.
W momencie wyboru okładziny ceramicznej można dobrać kolorystykę kafli łącznie z atrakcyjnymi kolorami terra - brąz i amarone - kasztan. Opcja ta dotyczy również aplikacji wykonanych ze stali.
Piec ten można polecić w szczególności tym wszystkim, którzy zajmują się lub interesują aranżacją wnętrz. Bez wątpienia przedstawiony produkt znakomicie wpisuje się w aktualne trendy zdobnicze, stanowiąc przy tym atrakcyjne źródło ciepła.
fot. Sparthermpin

fot. Sparthermpin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek