Jotul kominki i piece

Kominki i piece

Liczy się jakość i elegancja

autor: Paweł Kralka

Przeglądając aktualne trendy w zakresie aranżacji wnętrz, raz po raz napotykamy piece wolnostojące, urokliwie wkomponowane w dane wnętrze. Aktualna oferta rynkowa pozwala aranżować przestrzeń, komponując piec jako jeden z bardziej atrakcyjnych elementów, działających na naszą psychikę, a jednocześnie uosabiających nasze poczucie piękna.
piko-kupfer-rost.jpgpin
Zobacz całą galerię
Prezentacja pieca wolnostojącego o ciekawej nazwie PIKO pozwala dodatkowo rozszerzyć horyzonty naszej wyobraźni w zakresie modelowania wnętrza ekskluzywnymi piecami o prostej bryle, doskonale harmonizującej z eleganckimi nowoczesnymi wnętrzami.
Zbudowany na niewielkim palenisku MINI 2LR o przekroju kwadratu - PIKO urzeka swoją elegancją, nie tylko ze względu na perfekcyjne wykonanie i zdobnictwo, ale nade wszystko dzięki doskonałym proporcjom szyby w odniesieniu do reszty pieca. "Kątowa" szyba o wymiarach 2 x 415/415 pozwala na stosunkowo niewielkiej powierzchni pieca osiągnąć znakomity efekt wizualny wyeksponowania, zawsze dla nas atrakcyjnych, płomieni ognia.
Sprawność pieca rzędu 78.2 % pozwala na optymalne spalanie, pozwalając nieprzerwanie cieszyć się czystą szybą, przy uzysku ciepła rzędu 5 kW. Ze względu na fakt, że wciąż wzrasta zapotrzebowanie na piece gazowe, umożliwiające praktycznie bezobsługową eksploatację, piec PIKO produkowany jest również w wersji "na gaz". W tym przypadku moc kształtuje się w zakresie od 4,4 - 8,0 kW.

Urok pieca PIKO to nie tylko proporcje i perfekcyjne wykonanie, ale również, a może przede wszystkim, elegancja w doborze materiałów wykończeniowych sprawiających, że bryła tego pieca, pomimo swojej prostoty, wywołuje w nas zachwyt. Aktualnie proponowana kolorystyka wykończenia zewnętrznych powierzchni metalowych to: czerń, stal nierdzewna, blacha w kolorze miedzi i tytanu oraz aplikacje: czerń, stal nierdzewna i kolory: grafit oraz "perle seidenmatt".

Przedstawione na zdjęciach propozycje wkomponowane w odpowiednio dobrane wnętrze pozwalają dostrzec walory estetyczne przedstawionych pieców. Umiejscowienie pieca na tafli szklanej dodatkowo zwiększa walory ekspozycyjne tego atrakcyjnego urządzenia grzewczego w naszym mieszkaniu.
W tym przypadku hasło "liczy się jakość i elegancja" znajduje potwierdzenie w propozycji firmy Spartherm.
fot. Sparthermpin

fot. Sparthermpin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek