Jotul kominki i piece

Kominki i piece

Magic

autor: Paweł Kralka

Każdy, kto śledzi rynek kominkowy, zadaje sobie frapujące pytanie: co można jeszcze w tym temacie wymyślić nowego? Wydawać by się mogło, że inwencja producentów w tej materii osiągnęła stan nasycenia, ale to tylko złudzenie. „Lokomotywy”, które od lat ciągną ten rynek do przodu pokazały, że inspiracje twórcze nie mają granic.

m32.jpgpin
Zobacz całą galerię

Nowy produkt firmy Spartherm - palenisko Magic, wpisuje się w ten obraz bardzo wyraziście, stanowiąc kolejną atrakcję rynkową. Jednocześnie widać, że Spartherm, jako jedna z „lokomotyw”, nadal wytycza kierunki rozwoju rynku kominkowego, oferując niezmiennie produkty z najwyższej półki, zarówno w kwestii rozwiązań technologiczno - konstrukcyjnych, jak również jakości wykonania i oczywiście nowoczesnego designu.

Prezentowane fotografie pokazują palenisko Magic w rożnych, nowoczesnych zabudowach. Nie da się ukryć, że jest to urządzenie dla „fanów” ognia, lubiących wygodę i nowoczesne rozwiązania techniczne.

Szerokość drzwiczek to 609 mm, a ich wysokość to 573 mm. Szyba o panoramie 270o to wyjątkowa atrakcja, jeśli chodzi o wyeksponowanie piękna ognia, ale nie tylko to stanowi o wyjątkowości urządzenia. Interesującym rozwiązaniem jest możliwość obrotu działającego paleniska o 180o w celu załadunku drewna od tyłu komory. Obrót może być wykonany manualnie lub przy pomocy zdalnego sterowania. Aktualnie, gdy technika w nowoczesnych domach „rozgościła się” na dobre, tego typu rozwiązanie współgra z wiodącymi trendami, w zakresie funkcjonowania nowatorskich urządzeń w naszych mieszkaniach czy domach.

Oczywiście forma zabudowy może być różna, jednak to, co zostało zaproponowane przez firmę Spartherm, jest wyjątkowo spójne z ideą tego typu realizacji. Kominek może występować w wersji naściennej, wolnostojącej, a także jako element umownego podziału wnętrza. Przedstawione zabudowy naścienne nie tylko zachwycają nowoczesnym designem, ale stanowią jednocześnie łatwy element szybkiego montażu. Firma oferuje obecnie trzy rodzaje zabudowy: Magic 100, Magic 200 i Magic 300, w pięciu kolorach do wyboru: czarny, grafit, brąz, biały i „perle”.

Wkład kominkowy Magic ma budowę dwupłaszczową, z zewnętrznym korpusem stalowym i wnętrzem wyłożonym szamotem. Jego moc nominalna to 10 kW, sprawność wynosi 80%, a zakres mocy grzewczej to 4,5 - 12 kW. Urządzenie waży 257 kg i posiada szybę witroceramiczną, z systemem czystej szyby (kurtyna powietrzna). Kominek posiada także doprowadzenie powietrza z zewnątrz, średnica wylotu spalin to 180 mm. Wkład oferowany jest w serii Prestige i dostępny w wersjach: Standard, Luxus, Elegance, Avangarde lub wykończeniu w szlifowanej stali szlachetnej. Producent gwarantuje bezawaryjne działanie urządzenia przez 5 lat, z możliwością przedłużenia gwarancji aż do 10 lat.

Magic jest urządzeniem, które z pewnością zwraca uwagę, zarówno swoimi niecodziennymi walorami wizualnymi, jak i zaawansowaniem technologicznym, na miarę XXI wieku. Wyznacza tym samym kierunek w jakim, z pewnością, będą podążali producenci wkładów kominkowych.

Magic, fot. Sparthermpin
Magic, fot. Sparthermpin
Magic, fot. Sparthermpin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek