Jotul kominki i piece

Kominki i piece

Modul 2

autor: Paweł Kralka

Aktualnie, kiedy rynek oferuje szeroką gamę pieców wolnostojących, jak i różnorodną zabudowę wkładów grzewczych, znajomość oferty rynkowej to duże wyzwanie, zarówno dla firm będących w branży jak i potencjalnych klientów.
modul-2l-lr.jpgpin
Zobacz całą galerię
Niektórzy mówią wprost - trudno znać się na wszystkim. To prawda, zwłaszcza, że również wiele firm kominkowych ma problem z dokładnym rozeznaniem oferty jaką proponuje rynek.
Drugi problem to zawsze aktualne pytanie: co wybrać do swojego domu czy mieszkania, aby dobrze się komponowało, było "na topie", prezentowało aktualne trendy w zakresie aranżacji wnętrz i było urządzeniem o dobrych parametrach grzewczych?
Nie bez znaczenia, w tym kontekście, jest doradztwo firm zajmujących się profesjonalnie problematyką aranżacji wnętrz, jednocześnie orientujących się w ofercie rynku kominkowego. Nie jest żadną nowością stwierdzenie, że aktualne trendy to w większości nowoczesna, prosta zabudowa oraz coraz dynamiczniej rozwijający się rynek pieców wolnostojących.
Wychodząc naprzeciw aktualnym tendencjom w zakresie nowoczesnej aranżacji wnętrz, firma Spartherm proponuje piece wolnostojące Modul 2 z serii Loftline. Nowoczesne, eleganckie, wysoko sprawne - te krótkie, lapidarne określenia w pełni charakteryzują tą serię. Stosunkowo nieduże piece, o mocy 4,3 - 8,1 kW, posiadają sprawność powyżej 80% dzięki systemowi odzysku ciepła ze spalin. Są to zatem urządzenia ze wszech miar ekologiczne, a jednocześnie zaspokajające nasze potrzeby estetyczne.
Podobnie jak przy innych rodzajach pieców, producent oferuje dość szeroką kolorystykę obudowy. Mamy zatem do wyboru kolor czarny, grafit, brąz i kasztan. Szyba czołowa z czarnym nadrukiem oraz ciekawe, ekskluzywne zamknięcie pieca to dodatkowe, wprawdzie drobne elementy, które jednak pokazują dbałość producenta w zakresie dopracowania detali urządzenia.
Podstawowym elementem zabudowy jest moduł piecowy o szerokości 550 mm, wysokości 550 mm i głębokości 580 mm. Istnieje możliwość zamontowania go pojedynczo do ściany lub można zastosować dodatkowe moduły, zarówno w układzie poziomym jak i pionowym. Moduły te, o gabarytach takich samych jak jednostka grzewcza, w zasadzie są dodatkowymi pojemnikami (np. na drewno), stanowiącymi zarazem element nowoczesnej zabudowy przestrzeni.
Prezentowane zdjęcia jednoznacznie pokazują przeznaczenie tego typu produktu - nowoczesne, eleganckie wnętrza, w których urządzenie grzewcze stanowi integralną część jego aranżacji.Seria Modul 2 to kolejna propozycja firmy Spartherm adresowana do wszystkich, którzy lubią nowoczesne, a zarazem proste i dopracowane rozwiązania modułowe, dobrze komponujące się z aktualnym wzornictwem i kolorystyką wnętrz.
fot. Sparthermpin

fot. Sparthermpin

fot. Sparthermpin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek