Jotul kominki i piece

Kominki i piece

Na miarę potrzeb

autor: Paweł Kralka

Narzucająca się, coraz bogatsza w swojej różnorodności, oferta rynkowa wkładów i pieców grzewczych, często, gdy podejmiemy decyzję o zakupie wyżej wymienionych urządzeń, wprowadza nas w stan lekkiego zakłopotania. Problem jest natury zasadniczej, mianowicie - co kupić i za ile? Czy może zdecydować się na produkt z "wyższej półki" czy raczej poszukać tańszego zamiennika. Oczywiście ostateczny wybór należeć będzie do Państwa, a inaczej być nie może z prostego względu - każdy najlepiej wie na co może sobie pozwolić.
cubo_l_amarone_iibweb.jpgpin
Zobacz całą galerię
Nie należy robić tajemnicy z faktu, że na rynku istnieje grupa towarów, które pomimo wysokiej ceny, warto i należy promować. Stwierdzenie powyższe ujmuje zarówno design, kolorystykę, jakość wykonania, jak i aktualne rozwiązania technologiczne.
Do takiej klasy produktów można bez wątpienia zaliczyć produkty firmy Spartherm - już wielokrotnie zresztą prezentowane na naszych łamach. Tym razem przybliżę kolejną grupę pieców wolnostojących, należącą do serii Selection. W jej skład wchodzą trzy piece Cubo S, Cubo L (które mogą Państwo zobaczyć na prezentowanych fotografiach) oraz Cubo M. Są to trzy modele z kątową szybą o różnej kolorystyce i zróżnicowanej wysokości: Cubo S - 1156 mm, Cubo M i L - 1436 mm (przy wymiarze podstawy 406 x 406 mm).
Pomimo niewielkich gabarytów tych pieców, nominalna moc grzewcza kształtuje się na poziomie 6 kW, a sprawność sięga powyżej 80%. Kolorystyka korpusów odpowiada aktualnym trendom zdobniczym. Wśród proponowanych przez producenta kolorów znaleźć możemy: czarny, grafit, kasztan, brąz oraz jasny "Perle". Podobnie jak w przypadku innych pieców, szyba posiada czarny nadruk, co znacznie podnosi walory estetyczne urządzenia.
Cubo S to piec o łagodnej linii, z zaokrąglonymi krawędziami i pięknie uformowanym uchwytem. Cubo M stanowi z kolei doskonałą równowagę proporcji. Natomiast decydując się na Cubo L, mamy możliwość wyboru schowka na drewno z lewej lub prawej strony.
Ze względu na swoje gabaryty, prezentowana seria znakomicie sprawdzi się w niedużych, nowoczesnych mieszkaniach, jednocześnie stanowiąc wyjątkowy element aranżacji ze względu na ciekawy design i bardzo staranne wykonanie.
Seria Selection ciągle nas przekonuje o tym, że ogień jest źródłem komfortu i przyjemności, a projektanci firmy Spartherm nie zapominają o tych atrybutach. Piece Cubo stanowią ciekawą oprawę dla buzujących płomieni ognia, które przy zastosowanym kształcie i wielkości szyby, mają jeszcze lepsze "warunki" do zachwycania swoim pięknem. Nieduże, ale urokliwe o wysokim standardzie wykonania - to krótkie podsumowanie tej serii pieców wolnostojących, bez wątpienia uatrakcyjniających aktualną ofertę rynkową.
Spartherm Cubo Lpin

Spartherm Cubo Spin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek