Jotul kominki i piece

Kominki i piece

Najwyższa jakość dla każdego - Arkadia Fire

autor: Paweł Kralka

Niejednokrotnie zadajemy sobie pytanie: czy stać nas na markowy produkt czy musimy zadowolić się tym z niższej półki? Oczywiście pytanie to dotyczy również branży kominkowej. Dzisiejszy rynek zdecydowanie odpowiada – to nie jest tak, że markowy produkt musi kosztować tyle, że przysłowiowy „Kowalski” nie może sobie na niego pozwolić.

vitasystem_vita_frontale_80_milieu_01_print.jpgpin
Zobacz całą galerię

Arcadia Fire firmy Spartherm to propozycja dla wszystkich, dająca możliwość posiadania markowego produktu, wysokiej jakości za rozsądną cenę. Jest to seria najbardziej atrakcyjnych wkładów, jeśli chodzi o kształt bryły. Mamy więc modele z szybą narożną, z drzwiczkami podnoszonymi, jak i wersję tańszą z drzwiczkami otwieranymi na bok oraz grupę wkładów z szybą płaską.

Są to nowoczesne, dwupłaszczowe paleniska z zewnętrznym korpusem stalowym, wykorzystujące sprawdzone technologie uznanego producenta. Niekorodująca komora spalania z deflektorem zapewnia optymalne palenie oraz niską emisję spalin. Produkt cechuje doprowadzenie powietrza do komory spalania od góry, wyłożenie ścianek czarnym wermikulitem, zaś podłogi szamotem. Dzięki regulacji dopływu powietrza za pomocą dźwigni nie ma konieczności używania "zimnej rączki". Bezrusztowe palenisko oraz możliwość bezpośredniego przyłącza zimnego powietrza do komory spalania, obniżają koszt zakupu urządzenia. Jest to niezwykle istotny atut mając na uwadze fakt, że dopracowany system spalania w niczym nie ustępuje pozostałym modelom tej firmy.

Wkłady kominkowe z tej serii są przystosowane do pracy z urządzeniami sterującymi optymalizacją procesu spalania oraz do pracy z nadstawkami. Szyba wykonana jest ze szkła witroceramicznego otoczonego czarną, matową ramką.

Arcadia Fire to dbałość o detale na najwyższym poziomie. Rączka w modelach unoszonych wykonana jest z jednego kawałka polerowanej stali. Dodatkowo w ofercie znajdują się specjalne, gotowe zabudowy – Vita System, wykonane z architektonicznego betonu, dostępne w wielu kolorach.

 

Nie jest tajemnicą, że seria Arcadia zyskuje coraz więcej zwolenników, ciesząc się bardzo dobrą opinią. Przedstawione fotografie pokazują trzy wkłady z tej serii: Angolo 48/68 SL, Angolo 68/48 SX oraz Frontale 80 SL o nominalnej mocy powyżej 11 kW.

Podobnie jak i inne rodzaje wkładów, również ta seria doskonale nadaje się do aranżacji w nowoczesnych wnętrzach.

Arcadia Fire od Spartherm Polska to najwyższa technologia dostępna w przystępnej cenie dla każdego „Kowalskiego”.

Vita Frontale 80 Milieu, fot. Sparthermpin
Vita Angolo 68–48 SX, fot. Sparthermpin
Vita Angolo 48–68 SL, fot. Sparthermpin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek