Jotul kominki i piece

Kominki i piece

Nowoczesny i ekonomiczny Mellino

autor: Paweł Kralka

Mellino to kolejna niespodzianka na rynku pieców na pellety, jaką przygotowała firma Spartherm. Pojawienie się tego typu produktu w ofercie pokazuje nam, że firma będąca potentatem w dziedzinie wkładów grzewczych, z powodzeniem radzi sobie na płaszczyźnie ekskluzywnych pieców wolnostojących, pieców z układem wodnym, a w tym przypadku także z technologią pieców na pellety.
melino_edelstahl.jpgpin
Zobacz całą galerię
Podobnie jak w modelach wolnostojących i tu producent dostosował się do aktualnych trendów wprowadzając na rynek produkt odpowiadający współczesnym wymogom w zakresie wzornictwa i estetyki. Dopracowane rozwiązania technologiczne dają gwarancję niezawodności działania tego typu pieca, jak również duży komfort ogrzewania.
Niewątpliwym sukcesem firmy jest dopracowanie spalania pellet, które pozwoliło na osiągnięcie charakterystycznego widoku palącego się ognia, porównywalnego do efektu spalania drewna, zdecydowanie podwyższając walory estetyczne pieca w trakcie użytkowania.
Piec Mellino to stosunkowo niewielkie urządzenie o gabarytach 1241 x 561 x 561 mm i mocy 8 kW oraz sprawności rzędu 84%. Barwa pieca wpisuje się w kolorystykę innych pieców wolnostojących. Mamy więc kolor czarny, grafitowy, brązowy, kasztanowy, stal nierdzewną oraz kolor jasny (perle).
Automatyczne rozpalanie oraz 5-cio stopniowa regulacja mocy grzewczej, połączona z automatycznym systemem dozowania paliwa, pozwalają na komfortowe i ekonomiczne ogrzewanie mieszkania przy widoku pięknych płomieni.
Zintegrowany z piecem zbiornik na pellety (wyposażony w sensor poziomu zawartości) ładowany w ergonomiczny sposób od góry, pozwala na prostą i bezpieczną pracę pieca. Obsługa i zmiana parametrów dokonywana jest przez panel znajdujący się na bocznej części zabudowy pieca, który jednocześnie wyświetla stosowne komunikaty.
Zbiornik o pojemności 22 kg (1,5 standardowego opakowania paliwa) przy maksymalnej mocy grzewczej 8,4 kW pozwala na około 12 godzinną pracę pieca. Ponadto jest on wyposażony w zintegrowany programator dzienny i tygodniowy, jak również posiada funkcję automatycznej regulacji temperatury pomieszczenia w połączeniu z termostatem pokojowym. Mellino opcjonalnie może mieć doposażenie w postaci wentylatora powietrza konwekcyjnego, również z 5-cio stopniową regulacją prędkości jego pracy.
Przedstawione atuty w pełni kwalifikują piec Mellino do grupy nowoczesnych, ekonomicznych i jednocześnie estetycznych urządzeń grzewczych o stosunkowo niewielkich gabarytach. Wszystko to sprawia, że z pewnością znajdzie wielu zadowolonych nabywców.
fot. Sparthermpin

fot. Sparthermpin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek