Jotul kominki i piece

Kominki i piece

oPIUm dla zmysłów

autor: Paweł Kralka

Różnorodność produktów, jakie oferuje rynek pieców wolnostojących, niezmiennie dla większości potencjalnych klientów stanowi duży problem. Problemy te wynikają, nie tylko z ogromnego zróżnicowania cen, ale również z wielości ofert, zarówno co do kształtu pieca, jego kolorystyki, jak i różnych rozwiązań wielu detali finalnie decydujących o designie danego produktu. Nie bez znaczenia są oczywiście także takie parametry, jak sprawność pieca i jego możliwości grzewcze.
piu-edelstahl-web.jpgpin
Zobacz całą galerię
Mając na uwadze powyższe wymogi, warto zwrócić uwagę na propozycję firmy Spartherm - kominek wolnostojący Piu L serii Selection. Firma w swojej filozofii tworzenia nowych produktów, od początku swojego istnienia stawia na jakość oferowanych produktów bez względu na to, czy są to wkłady grzewcze, piece wolnostojące, piece gazowe czy biokominki.
Piece Piu posiadają znamionową moc grzewczą 7 kW, sprawność powyżej 79%, temperaturę wylotu spalin 376 °C. Całkowite wymiary pieca, ważącego 185 kg, wynoszą 1680 × 540 × 540 mm (wys. × szer. × gł.). Drzwiczki piecyka otwierane są na bok. Podłączenie przyłącza wylotu spalin jest możliwe z boku lub z góry. Wysokość przyłącza górnego wynosi 1680 mm, a tylnego - 1485 mm, natomiast średnica rury - 150 mm.
Piec Piu posiada króciec przyłączeniowy powietrza (możliwość podłączenia powietrza z zewnątrz), który jest zbudowany ze stali. Wnętrze paleniska wyłożono szamotem. Front, boki i górną pokrywę obudowy piecyka można wykończyć ceramiką (w kolorach: biały, jaśmin, czarny diament), kamieniem naturalnym (steatyt i piaskowiec karmelowy) lub stalą szlachetną szlifowaną (górna pokrywa z przezroczystego szkła). Jeśli chodzi o drzwiczki, to producent proponuje wykończenia w kolorach: czarny, srebrny matowy, srebrny błyszczący, złoty matowy, złoty błyszczący, stal szlachetna szlifowana, brąz rubinowy.
Kominek ma jednostronną wizję ognia, szyba jest półokrągła. Piu L zawiera masę akumulacyjną. Kominek w wersji RLA pracuje w trybie zależnym od powietrza w pomieszczeniu. Producent udziela 5-letniej gwarancji na produkt, z możliwością przedłużenia do 10 lat.
Piece Piu to urządzenia o wyjątkowym designie, perfekcyjnie wykonane na bazie walca. Dla podkreślenia klasy tego produktu zaprezentowano takie rozwiązania zdobnicze wykończenia drzwiczek, jak 24-karatowe złoto lub chrom w wersji błyszczącej lub matowej. Oprawa szyby pieca w takich propozycjach jest w stanie sprostać najbardziej wygórowanym oczekiwaniom klienta.
Nie jest to jedyny atut tych pieców. Zróżnicowanie wykończenia dotyczy również całej bryły pieca. Producent oferuje bowiem wykończenie w niezwykle efektownej, chociaż "dość zimnej" stali nierdzewnej oraz "cieplejsze" wykończenie płytkami ceramicznymi o zróżnicowanej kolorystyce. Prezentowana kolorystyka to: jaśmin, czerń i granat.
W przypadku rozwiązań z zastosowaniem ceramiki - to elementy te są również w pewnym zakresie niewielkimi akumulatorami ciepła, co pozwala nam mieć namiastkę pieca z kafli. Podobnie jak to było w przypadku innych pieców tej firmy, dla efektownej prezentacji produktu firma oferuje opcjonalnie szklaną podstawę.
Oczywiście nie są to produkty tanie, nie mniej rozwiązania technologiczne, standard wykonania oraz design pozycjonują te produkty na najwyższej półce. Piece Piu mogą stanowić nie tylko urządzenie grzewcze, np. do ogrzewania salonu, ale również niezwykle atrakcyjny element aranżacji wnętrza. Na pewno tego typu piecem nie ogrzejemy całego mieszkania, natomiast aranżując ekskluzywny salon, gdzie chcemy od czasu do czasu doświadczyć uroku ognia oraz mieć również ciekawy "mebel", warto wziąć pod uwagę propozycję zakupu pieca o wdzięcznej nazwie PIU.
fot. Sparthermpin

fot. Sparthermpin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek