Jotul kominki i piece

Kominki i piece

Passo - prosta elegancja

autor: Paweł Kralka

Śledząc ofertę rynku kominkowego, nie sposób nie zauważyć ciągle rosnącej oferty pieców wolnostojących. Zakończone w lutym tego roku targi "Progetto Fuoco" w Veronie dobitnie zilustrowały tę sytuację. I chociaż trudno porównywać klimat Italii z klimatem Polski, faktem jest, że i u nas sukcesywnie wzrasta zainteresowanie piecami wolnostojącymi.
passo-m-amarone.jpgpin
Zobacz całą galerię
O ile oferta producentów z południowej części Europy nacechowana była realizacjami stylizowanymi regionalnie, o tyle oferta firmy Spartherm wyróżniała się nowoczesnym designem i perfekcyjnym wykonaniem. W tym tekście przedstawię jeden z jej produktów, a mianowicie piec wolnostojący Passo.
Po raz kolejny widzimy, że Spartherm poszerzając swoją ofertę rynkową, zdecydowanie postawił na jakość. Prezentowany model Passo wpisuje się w nowoczesne wzornictwo i aktualną, będącą na topie kolorystykę. Proponowane przez producenta kolory obudowy to perle, terra, amarone, nero oraz edelsthal - czyli jasny perlisty, brązowy, kasztan, czarny i stal nierdzewna.
Przedstawione fotografie pokazują dwie wersje tego samego modelu, Passo S w kolorystyce perle oraz Passo M w kolorystyce amarone. W ofercie firmy znajduje się również Passo M z dodatkową masą akumulacyjną. Zasadniczo moc nominalna tych urządzeń pozostaje taka sama i wynosi 7 kW/h przy załadunku ok. 2,2 kg/h, co bez większych problemów pozwala nam na ogrzanie powierzchni ok. 70 - 80 m2.
Nienaganne wykonanie oraz ciekawa kolorystyka to nie jedyne zalety tych pieców. Atutem, który gwarantuje nam komfort eksploatacji, jest dopracowany system spalania, pozwalający na wielokrotne palenie, przy zachowaniu czystej szyby. Wiąże się to oczywiście z wysoką sprawnością urządzenia (powyżej 80%). Zwarta bryła tego pieca (średnica 440 mm, wysokość od 1440 do 1640 mm) pozwala nam, wykorzystując stosunkowo niewielką kubaturę, w ciekawy sposób zaaranżować przestrzeń.
Realizacje obrazują możliwości aranżacyjne, jakie daje model Passo. Doskonale widoczny płomień z palących się szczap drewna, pozwala na stworzenie wyjątkowej atmosfery we wnętrzu i jednocześnie doświadczenie przyjemnego ciepła.
Warto również zauważyć, że ten typ urządzeń znakomicie wpisuje się zwłaszcza w nowoczesne aranżacje, w których szkło, stal nierdzewna i kamień są materiałami decydującymi zarówno o wystroju wnętrza, jak i o jego klimacie, dostosowanym do współczesnych trendów oraz naszych upodobań.
Piec Passo z pewnością jest odpowiedzią na potrzeby zwolenników prostych i eleganckich rozwiązań.
Spartherm Passo M Amaronepin

Passo Perlepin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek