Jotul kominki i piece

Kominki i piece

Piece Cantou

autor: Paweł Kralka

Piece wolnostojące francuskiej firmy Godin zawsze są wdzięcznym tematem dla osoby zajmującej się kominkami. Niezwykle szeroka i różnorodna oferta tego producenta daje możliwość oderwania się na chwilę od nowoczesnych pieców kominkowych zalewających rynek w ostatnich czasach.
cantou_liseron_narozny.jpgpin
Zobacz całą galerię
Piece Cantou nie wyważają żadnych drzwi w dziedzinie stylistyki. Wręcz przeciwnie - wyraźnie nawiązują formą do tradycyjnych kominków rustykalnych, które dominowały w Polsce aż do końca lat dziewięćdziesiątych. Nie jest to jednak zwykłe powielanie starych wzorów, ale nadanie im świeżości poprzez uproszczenie formy i zastosowanie nowoczesnych materiałów.
Koncepcja i konstrukcja pieców jest prosta. Każdy piec składa się ze stalowej, łatwej w montażu obudowy i z wkładu grzewczego, który ustawia się w obudowie i łączy z kominem.
Obudowy Cantou występują w dwóch podstawowych wersjach: naściennej i narożnej. Wersja naścienna ma dwie szerokości: 100 i 110 cm. Wersja narożna również posiada dwie szerokości z przodu: 93 i 103 cm. Wszystkie obudowy mają możliwość regulowania wysokości od 240 do 270 cm.

Piece Cantou występują z czterema rodzajami wkładów: 3258 o mocy 10,5 kW, wkłady 3268 i 665103 o mocy 13 kW i wkład 660112 o mocy 7 kW z mosiądzowanymi łukowymi drzwiczkami i ceramiczną klamką.
Modele z wkładami 3258 i 3268 są fabrycznie wyposażone w wentylatory oraz dystrybutor pozwalający na rozprowadzenie gorącego powietrza do dwóch pomieszczeń. Piec Cantou Rustique z wkładem 665103 ma stylowe, dwuskrzydłowe drzwiczki.
Żeliwo zastosowane jako wyłożenie wkładów posiada doskonałe właściwości grzewcze i pozwala na błyskawiczne przekazanie ciepła uzyskanego ze spalania. Gorące powietrze (we wszystkich modelach oprócz Cantou Liseron) jest wydmuchiwane nad szybą paleniska oraz przez wylot dystrybutora. Wentylatory włączane są ręcznie, przy pomocy dwupozycyjnego przełącznika lub automatycznie przez termostat, który służy jako zabezpieczenie i uniemożliwia przegrzanie się urządzenia.

Klasyczny styl pieców z serii Cantou uzupełniają: reling (wykonany z nierdzewnej, szczotkowanej stali, zamocowany na dwóch mosiądzowanych wspornikach), mosiężne śruby mocujące całość konstrukcji i mosiężne logo Godin w górnej części okapu. Każdy model posiada składzik drewna - pod paleniskiem, w dolnej części urządzenia. Dodatkowo każda wersja może być opcjonalnie wyposażona w mosiądzowane drzwiczki.
Znajomy kształt kominków Cantou w połączeniu z materiałami użytymi do wykonania obudowy i prostym, surowym wyglądem, pozwalają na wkomponowanie takiego pieca z równym powodzeniem do tradycyjnego, stylowego wnętrza, jak i do nowoczesnych pomieszczeń.
Właściwie dobrany piec może ogrzać powierzchnię od 70 do 130 m2. Ponadczasowa estetyka i łatwość instalacji pieców Cantou sprawiają, że są one poważną alternatywą, zarówno dla tradycyjnych kominków rustykalnych, jak i dla nowoczesnych pieców wolnostojących.
Cantou Listeron narożny fot. Godinpin

Cantou wersja podstawowa fot. Godinpin

Cantou Rustique fot. Godinpin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek