Jotul kominki i piece

Kominki i piece

Piece Modul

autor: Paweł Kralka

Oferta rynkowa w zakresie pieców wolnostojących dość często łamie nasze wyobrażenia co do bryły pieca, jego kolorystyki czy nawet sposobu instalacji. W to myślenie wpisuje się grupa pieców wolnostojących Modul firmy Spartherm. W ciągu kilku ostatnich lat znacznie powiększyła ona swój asortyment w tym temacie, umacniając swoją pozycję również jako producenta nowoczesnych pieców.
modul-1.jpgpin
Zobacz całą galerię
Styl oraz kolorystyka pieców Modul wpisują się w aktualne trendy nowoczesnej aranżacji wnętrz, często wykorzystującej zabudowę modułową jako nośnik nowych i ciekawych rozwiązań. Możliwość wbudowania tego typu pieców w całościową zabudowę ścienną daje dodatkowe atuty, by tego typu urządzenia stały się nie tylko źródłem ciepła, ale równocześnie stanowiły ciekawy element kompozycyjny dla architektów i dekoratorów.
Producent przewidział "kompozycyjną kompatybilność" tego typu urządzenia z wszechobecną dzisiaj "plazmą" i modą aby kominek i ekran były zaaranżowane na tej samej ścianie. To nietypowe połączenie obrazu oraz "ekranu ognia" w tym przypadku wydaje się być udanym rozwiązaniem. Zasadniczą bryłę pieca stanowi "leżący" prostopadłościan. Możliwości aranżacyjne wynikają z wielowariantowości wykończenia drzwiczek frontowych jak również z opcjonalności w zakresie sposobu instalacji pieca w mieszkaniu.
Producent proponuje trzy rozwiązania drzwiczek frontowych stanowiących pozornie dość masywną ramę ciekawie podnoszoną do góry oraz cztery rozwiązania w zakresie montażu pieca w mieszkaniu. Kształt ramy drzwiczek, która może być płaska lub wypukła daje nam dodatkowe możliwości dostosowania do charakteru wnętrza. W przypadku ramy płaskiej zewnętrzne wykończenie może być metalowe lub szklane.
Ciekawym i bardzo nowoczesnym rozwiązaniem są drzwiczki z grubościennego czarnego szkła dającego efekt wyjątkowej ekskluzywnej oprawy paleniska i ognia. Właśnie to rozwiązanie warto zaproponować tym, którzy chcą mieć przed sobą na ścianie zarówno obraz jak i fantazyjne płomienie ognia. Części metalowe malowane proszkowo żaroodporną farbą, podobnie jak i przy innych piecach, mogą być w różnej wersji kolorystycznej (czerń, grafit, jasny złocisty, kolor stali, kasztan). Oczywiście kolorystyka metalowych części pieca w obrębie tego samego modelu może być zróżnicowana ze względu na wymagania klienta.
Ta stosunkowo niewielka ale atrakcyjna kolorystyka w pełni odpowiada aktualnym potrzebom rynku w tym zakresie.
Sama bryła pieca, dość prosta i typowa, zdecydowanie zyskuje na atrakcyjności, kiedy do już wcześniej wybranej kolorystyki oraz kształtu ramki drzwiczek, dobierzemy posadowienie pieca. Producent proponuje następujące rozwiązania:
- posadowienie pieca na pojedynczej lub podwójnej metalowej podporze (nodze),
- bezpośredni montaż do ściany na wcześniej zamontowany stelaż,
- posadowienie pieca na specjalnych modułach pełniących funkcję szuflad z możliwością ujednolicenia kolorystyki ramy drzwiczek i frontów szuflad.
Przedstawione na zdjęciach rozwiązania pokazują nam piec Modul zamontowany: bezpośrednio do ściany oraz umiejscowiony na zróżnicowanej ilościowo kompozycji "szuflad", w której rama drzwiczek jak i fronty szuflad wykończone są czarnym grubościennym szkłem.
Elementem dodatkowym pełniącym funkcję zarówno praktyczną jak i estetyczną może być grubościenna szyba do położenia na podłogę, szczególnie w wersji kiedy piec jest montowany do ściany bądź jest na podporach. Moc 7 kW i sprawność rzędu 78% sprawia, że są to doskonałe urządzenia grzewcze.
Dobrane proporcje pieca do podpory, jak również gabaryty samego pieca(930 x 520 x 605 mm) są bez wątpienia atutami, które warto wziąć pod uwagę przy planowaniu nowoczesnej aranżacji uwzględniającej ogień, nie tylko jako źródło ciepła, ale i estetycznych doznań płynących z piękna płomieni i oprawy, w którą ten ogień jest wkomponowany.
fot. Sparthermpin

fot. Sparthermpin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek