Jotul kominki i piece

Kominki i piece

Po drugiej stronie lustra

autor: Paweł Kralka

Czy można jeszcze inaczej spojrzeć na ogień? Najnowsza propozycja firmy Richard Le Droff daje na to pytanie twierdzącą odpowiedź. Piec R1-118 umacnia mnie w przekonaniu, że rzeczy niemożliwe zdarzają się nie tylko... po drugiej stronie lustra.
r1_118_ferme_ambi.jpgpin
Zobacz całą galerię
Marka Richard Le Droff istnieje na rynku już od ponad 80 lat, oferując obudowy oraz wkłady kominkowe i oczywiście coraz bardziej popularne piece wolnostojące. Tak długoletnie i bogate doświadczenie zaowocowało wypracowaniem własnego, niebywale unikatowego stylu. Najnowsza propozycja francuskiego producenta pozwala rozkoszować się magiczną wizją ognia umiejscowionego za taflą lustra.
Piec Richard Le Droff R1-118 zaskakuje już od pierwszej chwili, a każda kolejna minuta tylko utrzymuje to pierwsze, bardzo pozytywne wrażenie. Bezwzględnie należy złożyć ukłony w stronę projektantów i inżynierów, którzy mówiąc nieco kolokwialnie, wykonali kawał dobrej roboty. Stworzyli nie tylko designerskie, ale przede wszystkim bardzo wydajne urządzenie grzewcze, spełniające wszystkie obowiązujące normy spalania i emisji CO. To, że urządzenie może być jednocześnie dominującym elementem dekoracyjnym w każdym pomieszczeniu, jest tylko "wisienką na torcie".
Dzięki swojemu nowoczesnemu wzornictwu, piec R1-118 wpasowuje się w wymagającą stylistykę wnętrz nowo budowanych domów. Zaskakująca i oryginalna koncepcja połączenia pieca z lustrem, nadają wizji ognia zupełnie innego wymiaru. Ten spektakl płomieni wygląda tak efektownie, że granica, za którą urządzenie grzewcze staje się atrakcyjnym elementem dekoracyjnym wnętrza, kompletnie się zaciera.
Nowa, zaawansowana technologia FSU umożliwia kontrolę procesu spalania na różnych etapach pracy urządzenia, przy zachowaniu łatwości w obsłudze. Szczelna komora paleniska pozwala całkowicie sterować dolotem powietrza do procesu spalania. Wloty powietrza są umieszczone w kilku strategicznych miejscach komory spalania, dzięki czemu możemy liczyć na lepsze dopalanie spalin i obniżenie emisji CO. Rurowy wymiennik ciepła, umieszczony w tylnej części pieca, pozwala na odzyskanie jeszcze większej ilości ciepła, przez co urządzenie staje się o wiele bardziej wydajne. Model R1-118, wyposażony w technologię FSU, można z powodzeniem stosować w nowoczesnych budynkach, wyróżniających się bardzo dobrymi parametrami izolacyjnymi i niskim zapotrzebowaniem na energię.
Jeśli chodzi o parametry techniczne - urządzenie, posiadające wymiary 800 x 550 x 1150 mm (szer. x głęb. x wys.), waży 240 kg. W tej małej bryle pieca projektanci zaplanowali bardzo przydatny, podręczny schowek na drewno, rozpałkę, rękawicę lub inne akcesoria kominkowe. To bardzo praktyczne rozwiązanie, które pozwala nam mieć zawsze pod ręką kilka szczap drewna. Jednocześnie takie magazynowanie ułatwia utrzymanie czystości wokół urządzenia. Obudowę skonstruowano w ten sposób, że pojemnik na drewno zostaje zakryty w chwili, gdy zasuwamy lustrem przednią część pieca. Również dzięki temu rozwiązaniu zostaje zredukowana emisja ciepła od frontu. Stwarza to także dwie możliwości aranżacyjne - piec może być ekskluzywnym, przeszklonym meblem, ale w każdej chwili da się go zmienić w kominek ze schowkiem na drewno.
Moc 7 kW w zupełności wystarcza, aby ogrzać średniej wielkości dom, o powierzchni do 120 m2 czy nowoczesny budynek o niskim zapotrzebowaniu na energię. Odprowadzanie spalin można podłączyć z tyłu lub z góry (średnica wylotu spalin wynosi 150 mm).
Sprawnie działający system czystej szyby daje użytkownikowi maksymalny komfort. Pozostaje więcej czasu na delektowanie się niecodziennym spektaklem płomieni, tworzącym surrealistyczną iluzję świata po drugiej stronie lustra. Model poleciłbym wszystkim, którzy cenią sobie jednocześnie nowoczesne i nieszablonowe rozwiązania.
fot. Suprapin

fot. Suprapin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek