Jotul kominki i piece

Kominki i piece

Rais Geo

autor: Paweł Kralka

Na początku lat 70'tych w położonym daleko na północy Danii pięknym Frederikshavn, w fabryce założonej kilkadziesiąt lat wcześniej przez rodzinę Orskov, powstaje pierwszy charakterystyczny dla tej części Skandynawii piec wolno stojący CLASSIC, posiadający komorę na drewno i piekarnik.
rais_geo161_2007.jpgpin
Zobacz całą galerię
Z upływem czasu produkty Orskov Maskinfabrik zaczęły nabierać wyrazistości, którą trudno pomylić z innymi wyrobami. W połowie lat 90'tych rodzina Orskov sprzedaje fabrykę szwajcarskim udziałowcom i od tego momentu zaczyna się nowa epoka, firma zmienia nazwę na RAIS A/S. W dniu dzisiejszym wyroby RAIS w Danii, USA, Niemczech uznawane są za synonim luksusu i bardzo wysokiej jakości. Jest ona widoczna we wszystkich elementach wytwarzanych we Frederikshavn produktów.
Zimna rączka, płynna regulacja, czysta szyba, ergonomia, ekonomia - o takie szczegóły w przypadku produktów RAIS nie trzeba pytać - to jest standard w firmie, która sama siebie bez skrępowania nazywa "ART OF FIRE".
Reszta to już tylko kwestia dobrego designu a tego w RAIS nie brakuje. W roku 2005 firma otrzymała prestiżową nagrodę REDDOT DESIGN AWARD za pokazany na wystawie steatytowy piec GEO. Połączono w nim funkcję staroświeckiego pieca kumulacyjnego (pieca kaflowego) i współczesnego designu. Z ponad 400kg steatytu i stali udało się osiągnąć wspaniały, geometrycznie proporcjonalny kształt, obok którego nie sposób przejść obojętnie. Idealnie oszlifowane - jak diamenty - steatytowe płyty przylegają do siebie w sposób perfekcyjny tworząc przepiękną harmonijną bryłę, która po rozgrzaniu przez wiele godzin cieszy wspaniałym i przyjemnym ciepłem. Możliwość kumulacji ciepła została zwiększona poprzez wypełnienie wnętrza pieca steatytowymi cegłami.
Dzięki najlepszym doświadczeniom i dbałości o środowisko kolejny raz możemy cieszyć się wyrobem, który spełnia wymogi  NORDISK MILJOMARKNING przyznawane tym produktom, które są wytwarzane z troską o środowisko naturalne. Piec występuje w dwóch wersjach: 161 i 126. Wersja 161 posiada odprowadzenie spalin górne lub tylne natomiast wersja 126 tylko górne. Obydwa modele mają możliwość zasilenia powietrzem czerpanym bezpośrednio z zewnątrz. Piec dzięki odpowiednio dobranym proporcjom jest smukły i jednocześnie okazały. Wyłożone płytami wermikulitowymi palenisko pracuje bardzo płynnie w zakresie 2-6 kW przy czym moc nominalna wynosi 5kW co zapewnia ogrzanie do 90m2. Charakterystycznym elementem pieca jest jedna ze ścian wykonana ze stali. W środkowej części tej stalowej ściany umieszczone są drzwiczki. Estetyczna rączka będzie zimna nawet przy mocno rozgrzanym piecu.
Rais Geopin
Rais Geopin
Rais Geopin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek