Jotul kominki i piece

Kominki i piece

Sino dla wszystkich zmysłów

autor: Paweł Kralka

Spartherm - to nazwa firmy kojarząca się na rynku polskim z wyjątkową ofertą i to zarówno w zakresie asortymentu, jak i jakości oferowanych produktów. Dla wielu odbiorców Spartherm to przede wszystkim jeden z największych europejskich producentów wysoko sprawnych wkładów grzewczych. Pomimo zdominowania rynku polskiego przez wkłady grzewcze, firma coraz mocnej ujawnia swoje drugie oblicze, jako producent pieców wolnostojących.
sino-speckstein.jpgpin
Zobacz całą galerię
Oferta w tej branży nie jest może porażająca co do ilości, natomiast elegancja, jakość wykonania i zastosowanych materiałów, design i sprawność, plasują firmę w gronie tych, którzy "mają coś do powiedzenia", a tym samym swoją ofertą kształtują rynek pieców wolnostojących.
Nadal powodzeniem cieszą się modele typu Piu, Aura, Paso, Polo, Cobo, Trias, Piko, Spirit czy Diva mimo, że niektóre z nich to modele sprzed kilkunastu lat. Do tej grupy w ostatnim czasie dołączyły dwa kolejne piece Senso i Sino. W tym artykule pragnę Państwu przybliżyć piec Sino. Prezentowane zdjęcia, oprócz całości bryły pieca pokazują zarówno jakość wykonania produktu, różnorodność opcji w zakresie okładziny zewnętrznej, jak również szczegółowe rozwiązania konstrukcyjne i zdobnicze. Elipsowaty kształt pieca Sino, dobrane proporcje oraz jakość wykonania stawiają go w grupie, może nie najtańszych, ale ekskluzywnych produktów. Przy tak nowoczesnym designie, posiada on moc nominalną 7 kW i sprawność powyżej 78%.
Materiałami wykończeniowymi będącymi wciąż "na topie" są bez wątpienia steatyt oraz piaskowiec. Są to naturalne surowce, do których wciąż wracamy, doceniając ich naturalny urok oraz, jak w przypadku steatytu, właściwości akumulacji ciepła. Ich neutralna kolorystyka zasadniczo komponuje się z każdym wnętrzem, chociaż w przypadku designu tego typu pieca właściwą oprawą wydaje się być nowoczesne, piękne wnętrze. Stąd też wyjątkowo twórcze połączenie dopracowanych drzwiczek i profilu ich szyby znakomicie maskujących znajdujący się wewnątrz popielnik na popiół.
Wyjątkową elegancję podkreśla zintegrowany z obudową uchwyt drzwiowy oraz delikatna stalowa dźwignia regulacji dopływu powietrza. Lekkość bryły konstruktorzy osiągnęli projektując, zarówno w dolnej jak i górnej części pieca, komory utrzymujące ciepło z możliwością ich praktycznego wykorzystania. Wymiary pieca to wysokość 1270 mm, szerokość 590 mm, głębokość 505 mm, a jego masa to 220 kg. Oczywiście przy tej klasie pieca istnieje możliwość podłączenia kanału dymowego w wersji poziomej jak i pionowej oraz zasilania komory spalania powietrzem z zewnątrz.
Mając na uwadze selektywne wyeksponowanie produktu w danym wnętrzu, firma oferuje także szklaną okrągła podstawę podkreślającą klasę prezentowanego produktu.
fot. Sparthermpin

Wyjątkową elegancję podkreśla zintegrowany z obudową uchwyt drzwiowy. fot. Sparthermpin

Komora utrzymująca ciepło fot. Sparthermpin

fot. Sparthermpin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek