Jotul kominki i piece

Kominki i piece

Stovo - luksusowa oprawa ognia

autor: Pawel Kralka

Gdyby ludzie nie odczuwali pragnienia samodoskonalenia, świat stanąłby w miejscu. Analiza rynku wkładów grzewczych i pieców wolnostojących dobitnie pokazuje, że oferta handlowa tej grupy produktów sukcesywnie się powiększa, proponując nowe wzornictwo, kolorystykę oraz innowacyjne rozwiązania techniczne i technologiczne. Dzięki ciągłym staraniom projektantów do domu klienta trafia produkt perfekcyjnie wykonany, o najlepszej jakości, który daje najwyższy komfort użytkowania.
stovo-m-graphit.jpgpin
Zobacz całą galerię
Kierunek ciągłego doskonalenia się obrała firma Spartherm i to potwierdzają produkty, które postanowiłem omówić w tym artykule - piece wolnostojące Stovo z serii Selection. Już na pierwszy rzut oka widać, że urządzenia kształtują aktualne trendy i przeznaczone są do aranżacji nowoczesnych wnętrz. Jednocześnie stanowią ekskluzywny produkt, wykonany z najwyższej jakości materiałów.
Seria Stovo składa się z trzech pieców oznaczonych jako S, M, L. Model L jest absolutną nowością, która była prezentowana na początku tego roku na targach. Podstawę pieca Stovo stanowi prostokąt o wymiarach 438 x 378 mm, z lekko wyoblonymi bokami. Wysokość całkowita pieca w wersji S i L wynosi 1140 mm, natomiast w wersji M liczy 1322 mm. Nominalna moc grzewcza tych urządzeń to 5 kW, co pozwala nam ogrzać salon o powierzchni od 50 do 70 m2.
Piece Stovo charakteryzują się wysoką sprawnością, która sięga powyżej 80%. Możemy przy tym cieszyć się kojącym widokiem ognia. To pozwala nam na stworzenie przyjaznego klimatu ciepła w estetycznej oprawie ognia, eksponowanego przez przyciemnioną na obrzeżach szybę o wymiarach 766 x 384 mm.
Dotychczasowa kolorystyka (Nero, Perle, Terra, Graphit, Amarone) została wzbogacona o kolor biały, dając zupełnie nowy wizualny wyraz tym produktom. Ciekawe rozwiązanie producent zastosował w wersji Stovo L. Urządzenie oprócz szyby przedniej posiada również szyby boczne, co znacznie zwiększa atrakcyjność tego pieca.
Mając na uwadze klasę tych produktów, firma Spartherm proponuje montaż urządzeń na okrągłej szklanej podstawie, która stanowi zarazem praktyczne zabezpieczenie naszej podłogi przed skutkami niekontrolowanego wydostania się żaru z paleniska.
Piece Stovo, podobnie jak i inne, wcześniej prezentowane piece wolnostojące firmy Spartherm, kwalifikują się - ze względu na perfekcyjne wykonanie - do grupy luksusowych produktów, wpisujących się w najnowsze rozwiązania aranżacyjne i architektoniczne. Jednocześnie zostały stworzone z dbałością o prezencję ognia.
fot. Sparthermpin

fot. Sparthermpin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek