Jotul kominki i piece

Kominki i piece

Stuv 21 - kompromis z ogniem

autor: Paweł Kralka

Obserwując kolekcję pieców Stuv 21, nie można przejść obojętnie wobec faktu, że belgijska firma zdołała zawrzeć kompromis pomiędzy paleniskami otwartymi a zamkniętymi. Piece Stuv 21 zapewniają wyjątkowy widok płomieni. Mogą być używane jako kominki otwarte z promieniującym ciepłem, zapachem płonącego drewna i trzaskaniem polan.
49db3820-b16d-f77b-34935941.jpgpin
Zobacz całą galerię
Dzieje się tak za sprawą częściowo podniesionych szklanych drzwi. Ich dolny profil nie jest widoczny i nie przesłania widoku płomieni. Działanie z częściowo podniesionymi drzwiami pozwala uniknąć ciągu wstecznego w razie niewystarczającego ciągu w kominie, a mniejsza ogólna wysokość umożliwia zabudowę paleniska w niskiej poziomej przestrzeni.
Szklane drzwi przechylają się do przodu w celu ułatwienia czyszczenia wewnętrznej powierzchni szyby, których wyjątkowa szczelność gwarantuje precyzyjną kontrolę nad ogniem. Można wybierać pomiędzy piecem z jedną lub dwoma przeszklonymi powierzchniami w zakresie szerokości od 45 do 135 cm. Dzięki podgrzanemu powietrzu, wylatującemu z czterech stron, szyba zawsze pozostaje czysta.
Ogień dzieli od obudowy tylko 4-centymetrowe metalowe obramowanie. Brak "efekciarskich" wykończeń sprawia, że uwaga koncentruje się głównie na widoku płomieni, a cały piec wyróżnia dyskretna elegancja.
Podczas gdy wielu producentów nie umożliwia dostępu do komponentów technicznych, znajdujących się za zabudową, firma Stuv daje prawie natychmiastowy wgląd do ruchomych części, które mogą wymagać konserwacji. Piece Stuv 21 posiadają certyfikaty zgodności z normami EN. Cechują je więc niska emisja dwutlenku węgla do atmosfery oraz wysoka sprawność.
Jeśli chodzi o dodatkowe akcesoria, to belgijska firma stanęła na wysokości zadania. Piece posiadają jakże praktyczny grill, Mobilobox, wózek na drewno oraz wykończenia do montażu paleniska bez obmurowania. Taka gama akcesoriów zaprojektowanych przez Stűv zapewnia proste, funkcjonalne i eleganckie rozwizania, m. in. pozwala na grillowanie w zimie.
"Zamknięty ogrzewa ciało, otwarty ogrzewa serca" - taka idea przyświecała projektantom Stuv 21. Starali się znaleźć złoty środek pomiędzy technologią i designem, ponieważ takie działania pozwalają otrzymać produkt nie dość, że dobry jakościowo, to jeszcze oryginalny. I trzeba przyznać... te starania się opłaciły.
fot. Stuvpin

fot. Stuvpin

fot. Stuvpin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek