Jotul kominki i piece

Kominki i piece

Stûv 22 - ogień dla kreatywnych

autor: Paweł Kralka

Wybierając wkład kominkowy klienci często poszukują modeli, które będą idealnie współgrały z wystrojem wnętrza i zapewnią im jak najlepszą wizję ognia. Optymalnym w tej sytuacji rozwiązaniem są wkłady z drzwiczkami bezramowymi, gdzie żadne elementy nie zasłaniają widoku płonącego ognia. Interesującą propozycją, będącą jednocześnie odpowiedzią na wszystkie te potrzeby, jest nowy Stûv 22.

5-01.jpgpin
Zobacz całą galerię

Ta propozycja belgijskiego producenta w optymalny sposób pozwala cieszyć się maksymalnym widokiem ognia, gdyż rama wkładu jest praktycznie niewidoczna. Bez względu na to, czy korzystamy z kominka w wersji zamkniętej czy otwartej, żaden dysonujący szczegół nie zakłóca widoku ognia. Szybę można łatwo podnieść tak, aby całkowicie ukryła się w obudowie. Dodatkowy, opatentowany mechanizm pozwala także, w razie potrzeby, na wygodne otwarcie szyby do przodu (jak drzwiczki w piecyku kuchennym) do celów konserwacyjnych i serwisowych.

W tym przypadku zadziwiają także niezwykle przemyślane szczegóły, jak choćby doskonale ukryty uchwyt podnoszący szybę. Dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu technicznemu jest on umiejscowiony w pewnej odległości od ognia i mimo że niewidoczny, w każdej chwili jest łatwo dostępny.

Stûv 22 jest to nowoczesny produkt, świetnie komponujący się z architekturą wnętrza. Dzięki specjalnej ramie obudowa wydaje się wręcz stykać z ogniem, a co najważniejsze, dzięki opatentowanej technice, do obudowy można zastosować w zasadzie każdy materiał w pobliżu ognia. Czy będzie to kamień, tynk, drewno czy jeszcze jakiś inny surowiec, to zależy wyłącznie od wyobraźni i upodobań właściciela. Takie rozwiązanie pozwala także wkomponować kominek w zabudowę całej ściany, dzięki czemu staje się jej integralną częścią.

Dodatkowym atutem, dającym liczne możliwości aranżacyjne, jest fakt, iż obudowę można dowolnie spersonalizować i niejednokrotnie zmieniać. Jedną wersję Stûv 22 można mieć na całe życie lub łatwo zmieniać jego wygląd, nawet na każdy nowy sezon. Czyż nie jest to marzenie każdego projektanta i inwestora lubiącego zmiany?

Warto także pamiętać, że kominek ten to przede wszystkim wysokowydajne urządzenie grzewcze. W sprzedaży dostępne są dwa warianty Stûv 22–90 o szerokości 90 cm i Stûv 22–110 o szerokości 110 cm, które mają szeroki zakres mocy, odpowiednio 4–13 kW i 5–18 kW. Sprawność obu wersji to 80%. Urządzenia posiadają także możliwość podłączenia powietrza do spalania z zewnątrz oraz mogą pracować w dwóch trybach: zamkniętym lub otwartym.

W trybie zamkniętym, dzięki doskonałemu uszczelnieniu, uzyskujemy maksymalne parametry czystego spalani, a zastosowana kurtyna powietrzna zapobiega ewentualnemu zabrudzeniu szyby. W tym trybie spaliny kierowane są w pierwszej kolejności do wymiennika, który pozwala odzyskać dodatkową porcję energii, a następnie do przewodu kominowego.

W trybie otwartego ognia, powietrze pobierane z zewnątrz budynku doprowadzane jest do wlotu przed paleniskiem, dlatego kominek nie pobiera ciepłego powietrza w wnętrza pomieszczenia i nie zakłóca jego wewnętrznej cyrkulacji. W trybie otwartego ognia, zawór otwiera się i umożliwia przechodzenie dymu bezpośrednio w kierunku komina. Te rozwiązania gwarantują, że dym nie będzie ulatniał się do pomieszczenia.

Stûv 22 to unikalny produkt dla osób kreatywnych, które chcą mieć gwarancję posiadania bezpiecznego i wydajnego urządzenia grzewczego, a jednocześnie nie chcą ograniczać się do wyboru tylko jednego rozwiązania, na początku swojej przygody z kominkiem. Model ten pozwala na pełną swobodę zmiany szaty naszego kominka, a mając tę świadomość, z pewnością łatwiej podjąć nam decyzję na starcie.

Fot. Stûvpin
Fot. Stûvpin
Fot. Stûvpin
Fot. Stûvpin
Fot. Stûvpin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek