Jotul kominki i piece

Kominki i piece

Trias - obrót o 180 stopni

autor: Paweł Kralka

Nie sposób znać się na wszystkim - to prawda oczywista dla każdego. Decydując się na zakup wymarzonego kominka czy pieca wolnostojącego, nie bez znaczenia jest fakt, kto wyprodukował to urządzenie. Istotne dane warto ustalić za pomocą podstawowych pytań: Od kiedy firma działa na rynku? Jaka renoma towarzyszy firmie, a co za tym idzie, jaką opinię mają oferowane produkty?
trias-l-selection-ar4.jpgpin
Zobacz całą galerię
Pytań można zadać znacznie więcej i to bardziej szczegółowych. Analiza odpowiedzi jest w dużej mierze gwarantem naszego zadowolenia i satysfakcji z dokonanego zakupu. W tej materii nadal docenienia wymaga profesjonalizm firm mających wieloletnie doświadczenie, połączony z dobrą znajomością rynku oraz aktualnych trendów w zakresie wzornictwa i aranżacji wnętrz.
Mając na uwadze te kwestie, chciałbym zaprezentować dzisiaj Państwu piec wolnostojący Trias marki Spartherm. Jego gabaryty wynoszą 1385 x 540 x 545 mm (wys., szer., głęb.). Sprawność urządzenia o mocy 7 kW sięga 80%. Spalanie poprawia doprowadzenie powietrza z zewnątrz. Piec posiada możliwość magazynowania ciepła, dzięki czemu, nawet po wygaśnięciu ognia, jeszcze przez pewien czas odczuwamy komfort cieplny.
Na tym nie kończą się wszystkie zalety tego nowoczesnego urządzenia. Producent przy prezentacji pieca przytacza cytat Alberta Einsteina: "Das Schönste, das wir erleben können, ist das Geheimnisvolle", co w wolnym tłumaczeniu oznacza, że "najpiękniejszą rzeczą, jaką możemy przeżyć jest doświadczenie tajemniczości, zagadkowości".
Tak jest w przypadku pieca Trias, którego bryła już na pierwszy rzut oka przykuwa uwagę swoim zagadkowym wyglądem. Przybrała ona formę graniastosłupa o podstawie trójkąta z wyoblonymi bokami, czyniąc piec propozycją niezwykle ciekawą, nadającą optycznej lekkości całemu wnętrzu. Trzeba przyznać, że jest to rozwiązanie nie tylko zdumiewające optycznie, ale również łatwo komponujące się z nowoczesnymi aranżacjami. Elegancki, a zarazem modernistyczny salon wydaje się doskonałą przestrzenią dla tego pieca. Duża szyba pozwala w pełni cieszyć się widokiem ognia.
Możliwości aranżacyjne znacząco zwiększa szeroka i interesująca paleta kolorystyczna aplikacji metalowych, stanowiących zewnętrzne wykończenie pieca. W ten sposób potencjalny użytkownik może dostosować wygląd urządzenia do przyjętego lub dominującego rozwiązania kolorystycznego mieszkania czy też samego salonu. Na zdjęciach bardzo dobrze widać, że tę różnorodność kolorystyczną aplikacji uzupełniają wykończenia z czarnego szkła coraz śmielej stosowanego w rozmaitych rozwiązaniach piecowych.
Ucieszy zwolenników praktycznych rozwiązań, że piec obraca się w zakresie 180 stopni. To oczywiście zapewnia dodatkowy komfort potencjalnemu użytkownikowi. W ten sposób dostosowujemy pozycję pieca do naszego usytuowania, mogąc w pełni cieszyć się widokiem płomieni. Szczególnie przydatne staje się to także podczas dokładania drewna czy czyszczenia urządzenia, ponieważ jesteśmy w stanie wybrać najbardziej optymalne położenie.
Reasumując. Piec Trias należy bez wątpienia do takiej grupy urządzeń, które zwykliśmy określać mianem designerskich. Do tego trzeba dołożyć niekwestionowany atut marki Spartherm, czyli bardzo dobre wykonawstwo. Nie będzie więc przesadą stwierdzenie, że Trias to nowoczesny i ekskluzywny produkt o dobrych parametrach technicznych i inspirującym wyglądzie.
fot. Sparthermpin

fot. Sparthermpin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek