Jotul kominki i piece

Kominki i piece

TULP - historia pomysłu i pasji tworzenia

autor: Paweł Kralka

Powstanie gazowych kominków Tulp, to opowieść o pasji do ognia, to historia o fascynacji płomieniem, który wzbogaca i umila atmosferę przyjacielskich spotkań i rozmów przy kominku.

b-fire-50-+-sc-50-hr.jpgpin
Zobacz całą galerię

Jesteśmy w roku 2006, Michael Tulp założył firmę TULP FIREMAKERS i postanawia skupić wokół siebie utalentowanych ludzi, którzy stworzą zespół pracujących przyjaciół. Wie, że aby tworzyć, ważny jest nie tylko talent, ale również umiejętność pracy w zespole, wie że luźna i przyjacielska atmosfera sprzyja kreatywności i eliminuje elementy niezdrowej rywalizacji.

Cel zostaje osiągnięty, powstaje zespół przyjaciół kochających piękne rzeczy i skupionych nad ich tworzeniem. Atmosfera pracy, w której powstają pomysły i projekty produktów TULP sprawia, że jest to inny, nowy sposób spojrzenia na ogień, poszukiwania nowych technologii, materiałów i innowacyjnych konstrukcji. Dlaczego? Ponieważ Michael Tulp słucha i patrzy, stara się czuć i odgadywać potrzeby klientów, starannie analizuje potrzeby rynku.

Piet Boon - holenderski talent designu

Tulp dokłada starań, aby pracownicy trwale wiązali się z firmą i docenia ich entuzjastyczne podejście do innowacyjnej techniki. Od początku istnienia firmy, pracował z młodymi talentami z designu holenderskiego, takimi jak Piet Boon (wspólnie stworzyli ekskluzywną serię kominków gazowych - seria Piet Boon). Historia jego talentu jest znana nie tylko w Belgii i Holandii, Boon jest bardzo znanym i cenionym na całym świecie projektantem.

Projekty wnętrz domów, mebli, oświetlenia, hoteli i jego własnej wizji Range Rover Sport, to wszystko sprawia, że jest on inspiracją dla innych. Jego pomysły są wizjonerskie, prawdziwe, eleganckie i ponadczasowe, nie zapomina także o ich trwałości i funkcjonalności. Jak sam powiedział: ”W dobrze zaprojektowanym domu, osoba musi się czuć, jak w eleganckim, ciepłym płaszczu”. Ponieważ ogień jest ważnym elementem domu, jest obecny w każdym z jego projektów.

TULP to rozwiązania ponadczasowe, to wybór innowacyjnych materiałów, a każdy kominek gazowy ma swoją własną historię. Firma tworzy kominki gazowe z palnikiem pojedynczym, podwójnym lub imitującym płonące drewno.

Skoro mówimy o płomieniu...

Zacznijmy od kominków wyposażonych w podwójny palnik, w których ogień jest rozprowadzany na całej głębokości komory. Dzięki temu otrzymujemy bardziej wyrazistą wizję płomienia. Istnieje jednak możliwość korzystania tylko z jednego palnika. Wybór tej opcji redukuje emisję ciepła o 50%, przy zachowaniu sprawności na poziomie 80%. Takie rozwiązanie to propozycja producenta na miłe spędzanie wiosennych i jesiennych wieczorów.

Dwupalnikowa wersja „wood-burner”, jak sama nazwa wskazuje, pozwala na uzyskanie efektu płonących polan. Zamontowany z przodu szeroki palnik z małym płomieniem i wąski z dużym płomieniem z tyłu, a także ułożone w komorze imitacje polan, bardzo realistycznie upodabniają gazowy kominek do tradycyjnego urządzenia na drewno.

Inny produkt to kominek z pojedynczym palnikiem. Biorąc pod uwagę jego niewielką głębokość (24 cm), jest łatwy do montażu w małej przestrzeni, na przykład w niewielkim salonie, kuchni, sypialni czy w biurze. Płytkie palenisko nie oznacza jednak, że efekt jaki oferuje jest niewielki - wręcz przeciwnie.

Kominki gazowe TULP dostępne są w różnych rozmiarach i wariantach. Istnieje możliwość uatrakcyjnienia komory kominka polanami imitującymi drewno lub efektownymi kamykami, a montaż rowkowanej, stalowej ściany tylnej zwiększy widoczność ognia.

Producent spełni oczekiwania każdego klienta i znajdzie sposób, aby zadowolić każdy gust. Wystarczy tylko dać się zainspirować kominkom TULP.

Fot. Kominki Kozłowskipin
Fot. Kominki Kozłowskipin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek