Jotul kominki i piece

Kominki i piece

Więcej niż piec - Heta Vision

autor: Paweł Kralka

Heta jest jedną z najbardziej liczących się firm na rynku skandynawskim. Swoje produkty sprzedaje w całej Europie, m.in. we Francji, Szwecji, Belgii, Szwajcarii, Holandii, Włoszech, Anglii i Polsce. Jej siedziba mieści się w przepięknie położonym rejonie, nad fiordem w miejscowości Lemving w Danii. Powierzchnia produkcji to ponad 9000 m2, powiększona o ponad 500 m2 przeznaczonych na biura.

vision_iii.jpgpin
Zobacz całą galerię

Erik Bach, dyrektor firmy Heta, zlecił zaprojektowanie pieca znakomitemu studio projektowemu Jacob Jensen Design. Efektem tej współpracy było powstanie ponadczasowego modelu pieca o nazwie Vision. Łączy on w sobie wygodę korzystania, funkcjonalność i przede wszystkim prosty, elegancki wygląd. Ideą, która przyświecała projektantowi, było stworzenie nie tyle samego pieca, co zaprojektowanie uniwersalnego mebla dopasowanego do każdego wnętrza. Vision przepięknie komponuje się z innymi meblami. Nawet jeżeli nie płonie w nim ogień, sylwetka pieca dodaje uroku każdemu wnętrzu. W powiązaniu z charakterystyczną dla Jensena minimalistyczną stylistyką, Heta stworzyła piec, który zdaje się posiadać duszę. Vision zachwyca swoim wyglądem, a przy tym jest niezwykle funkcjonalny. Wylot spalin może znajdować się - w zależności od możliwości w pomieszczeniu - z tyłu lub z góry. Piec może występować w wersji stojącej lub być zawieszony na ścianie. Jeżeli ustawimy go odpowiednio blisko ściany, istnieje możliwość podpięcia bezpośrednio do przewodu spalinowego znajdującego się w ścianie, dzięki czemu wyeliminujemy nieestetyczne rury biegnące przez salon.
Dzięki wyposażeniu urządzenia w system czystej szyby przez cały czas palenia delektujemy się wizją pięknego ognia. Mocne żeliwne drzwiczki są znakomicie dopasowane mechanicznie, co sprawia, iż ich otwieranie i zamykanie jest ciche i precyzyjne. Fasada ma kształt delikatnego łuku a frontową panoramiczną szybę pozbawiono ciężkich ram i szprosu dodając linii pieca lekkości. Regulacja dopływu powietrza do komory spalania znajduje się na fasadzie. Prosta forma suwaka regulującego idealnie komponuje się z całością oddzielając szybę od znajdującego się poniżej pojemnika na drewno. Na drzwiczkach pojemnika znajduje się schowek na akcesoria kominkowe, które oczywiście są zaprojektowane i dopasowane do tego właśnie modelu. Jak na swoje stosunkowo niewielki gabaryty (47 cm -szerokość, 115,5 cm -wysokość i 45 mm -głębokość), piec osiąga przyzwoitą moc nominalną - 5 kW. Zastosowana kolorystyka, czyli czerń i szarość czyni z piecyka rozwiązanie pasujące do każdego wnętrza. Jensen zadbał o to, aby wszystkie zaprojektowane przez niego elementy pieca tworzyły jedną zwartą bryłę. W niedługim czasie, dzięki sukcesowi, jaki osiągnął piec Vision, możemy się spodziewać kolejnego modelu zaprojektowanego przez studio projektowe Jacob Jensen Design dla firmy Heta.

Więcej niż piec - Heta Visionpin
Więcej niż piec - Heta Visionpin
Więcej niż piec - Heta Visionpin
Więcej niż piec - Heta Visionpin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek