Jotul kominki i piece

Kominki i piece

Wieża ognia - Ebios Tower

autor: Paweł Kralka

Temat kominków był i jest tematem, który pobudza strefę naszych marzeń, fascynacji i wielorakich skojarzeń związanych z ciepłem rodzinnego domu. Warto jednak abyśmy odkryli element, który inspiruje nas do tego typu refleksji. 

ebios-fire_tower_milieu_02_outdoor_print.jpgpin
Zobacz całą galerię

Większość prezentacji koncentruje się na bryle kominka, zastosowanych materiałach oraz ciekawej kompozycji kształtu w kontekście aranżacji wnętrza, gdzie zamierzamy zrealizować nasze marzenie. Oczywiście jest to jeden z ważnych aspektów naszej twórczości, która przez lata będzie nam towarzyszyć. Zdecydowanie mniej mówi się i piszę o rozwiązaniach, które eksponują piękno samych płomieni ognia, a przecież to ogień jest tym elementem, który pobudza naszą wyobraźnię.

Możliwości w tym temacie na dzień dzisiejszy jest wiele. I nie chodzi tutaj tylko o wielkość paleniska oraz wilgotność i jakość drewna, choć te czynniki mogą wpływać na nasze wrażenia estetyczne, ale o możliwość osiągnięcia maksimum wrażeń bez względu na nasze wyżej wymienione uwarunkowania.

Prezentowane w tym artykule urządzenie to krok właśnie w tym kierunku. Dotychczasowe rozwiązania w zakresie użytkowania kominków na bioetanol, pozostawiały pewien niedosyt właśnie w zakresie fascynacji pięknem płomieni.

Ebios Tower to kolejna odsłona firmy Spartherm ukazująca nam możliwości prezentacji ognia. Określenie „ogień w szklanej rurze” brzmi dość trywialnie, ale Ci, którzy mieli okazję spotkać się z tym produktem, z zachwytem mówią o pięknie ognia zamkniętego, a jednocześnie fantastycznie wyeksponowanego w szklanej przestrzeni.

Nie jest chwytem marketingowym stwierdzenie, że bryła tego urządzenia wyjątkowo komponuje się w nowoczesnych pomieszczeniach o wyszukanym wzornictwie. Ale Tower to nie tylko ekskluzywny mebel, fascynujący nas urokiem ognia otrzymanego z bioetanolu, to również urządzenie grzewcze o mocy 10,8 kW. Łatwość obsługi, dzięki zastosowaniu zdalnego sterowania na pilota, pozwala nam już po paru minutach cieszyć się pięknem ognia oraz intensywną emisją ciepła. Automatyczne podawanie biopaliwa do palnika oraz prosta wymiana zbiorników z bioetanolem są niekwestionowanymi atutami tego urządzenia, oprócz oczywistych walorów wizualnych. Wysokość urządzenia to 1730 mm, a średnica przekroju to Ø 450 mm. Zużycie bioetanolu według danych producenta to 1,6 litra na godzinę pracy. Tower zbudowany jest ze stali w trzech wariantach kolorystycznych, a mianowicie białym, czarnym oraz brązowym. Płomień osłonięty jest szybą witroceramiczną. Zastosowany akumulator pozwala na pobór mocy przez 30 godzin.

Zestawienie inwencji twórczej projektantów Spartherm z zastosowaniem najnowszej technologii, zaowocowało stworzeniem wyjątkowego urządzenia, które łączy wygodę przenośnych modeli ze spektakularną wizją pięknego płomienia, dostępną dotychczas wyłącznie dla posiadaczy palenisk opalanych drewnem.

Ebios Fire fot. Sparthermpin
Ebios Fire fot. Sparthermpin
Automatyczne podawanie biopaliwa do palnika oraz prosta wymiana zbiorników z bioetanolem są niekwestionowanymi atutami tego urządzenia, oprócz oczywistych walorów wizualnych. fot. Kominekpin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek