Dostarczanie wiedzy, czyli edukacja swoich partnerów, w dużym stopniu wpływa na postrzeganie jakości produktów i usług danego dostawcy oraz na lojalność tych kontrahentów. Firmy produkcyjne mogą więc „ścigać się” na stosowanie interesujących form edukacyjnych. Jeśli więc macie jakikolwiek wpływ na szkolenia (np. organizujecie je dla partnerów biznesowych lub dla własnej firmy), to zastanówcie się nad kilkoma kwestiami związanymi z ich planowaniem – taka refleksja może mieć wpływ na sukces szkolenia.
Joan Gaspar to ceniony hiszpański projektant przemysłowy (ur. w 1966 r. w Barcelonie), który odważnie łączy nowoczesne technologie z atrakcyjną formą, biznes ze sztuką, funkcjonalność z oryginalnością i ciągle szuka nowych rozwiązań.
Czy działania pracowników są bardzo istotne dla firmy handlowo-usługowej, np. specjalizującej się w wykonywaniu kominków? Może cena? Może promocja sprzedaży? Dlaczego w niektórych branżach pracowników sprzedaży dobiera się tak, by przede wszystkim umieli nawiązać kontakt z klientem, byli mistrzami w relacjach interpersonalnych, a dopiero potem doszkala się ich w kwestiach technicznych?
Po ukończeniu studiów w latach 70. Gerard Pitance wraz z żoną założyli firmę zajmującą się projektowaniem przemysłowym i użytkowym. Gerard pochodził z regionu gdzie prężnie działał przemysł metalurgiczny, głównie odlewnie i huty stali. Mimo że to belgijskie zagłębie metalurgiczne było w tamtych czasach potęgą na skalę europejską, zaczęło podupadać.
Nie jest łatwo przedstawić w jednym tekście zagadnienia marketingu lokalnej firmy usługowej. Jednak spróbujmy. Jak może on wyglądać? Co jest najważniejsze w marketingu usług?
Salonów kominkowych w Polsce jest bardzo wiele i ciągle pojawiają się nowe. Na łamach Kominka prezentowaliśmy te, naszym zdaniem, najciekawsze, najładniejsze i godne odwiedzenia. Tym razem chcemy jednak przedstawić Państwu salon wyjątkowy, który oprócz wszystkich wyżej wymienionych cech, jest szczególny jeszcze z innych względów.
Paweł Kralka: Proszę powiedzieć, jak powstała firma Darco?
Józef Darłak: Pierwszą działalność założyłem z ojcem w 1979 roku. Był to warsztat rzemieślniczy. Robiliśmy pokrycia dachowe i systemy rynnowe. Po skończeniu studiów zacząłem pracować jako nauczyciel fizyki, matematyki i zajęć technicznych. W 1984 roku zrezygnowałem z pracy w szkole, ponieważ ojciec przekazał mi swój zakład, który prowadziłem przez 4 lata na niewielką skalę.