Poznaj branże

Chwile relaksu przy ogniu - salon Żar-Wik

autor: Kazimiera Kłaput

Żar-Wik jest firmą rodzinną, powstałą w 1992 roku. Obecnie zatrudnia 11 pracowników, którzy wykonują swoją pracę z pasją oraz służą fachowym doradztwem i pomocą. Firma oferuje pełen zakres usług związanych z ogrzewaniem, począwszy od sporządzenia projektu na podstawie wizji lokalnej, poprzez montaż, aż po serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.
dsc_1566.jpgpin
Zobacz całą galerię
Firma posiada w stałej sprzedaży wkłady kominkowe (również z płaszczem wodnym), piece na pellety, blaty, parapety, marmur, granit i piaskowiec. Na miejscu wykonywane i montowane są także obudowy, choć zainteresowani znajdą tutaj również elementy do samodzielnego montażu. Każdy klient firmy może też liczyć, że na miejscu zaopatrzy się w pellety czy brykiet do swojego kominka, co z pewnością jest dużym ułatwieniem.

Żar-Wik dba, aby każdy klient obsłużony był kompleksowo i aby miał jak największy wybór. Dlatego w ofercie znajdziemy wkłady i piece takich firm jak: Chazelles, Jotul, Ruegg, Edilkamin, Northstar, Schmid, Arysto, Unirol, Supra, Nordica, Mors¸ czy Haas+Sohn. Zainteresowani znajdą tam również wanny SPA i sauny firmy Tylo, a także biokominki MCJ i wkłady gazowe Kal-fire. Firma prężnie się rozwija, prowadzi swój warsztat kamieniarski z nowoczesnymi maszynami do obróbki kamieni, który planuje jeszcze rozbudować.

Salon firmowy znajduje się w centrum Koszalina przy ul. Szczecińskiej 5, która jest główną wjazdową drogą do miasta. Dzięki temu klienci mają łatwy i szybki dojazd, a na miejscu czeka na nich obszerny parking. Siedziba firmy jest widoczna z daleka, ponieważ na zewnątrz znajdują się duże neony z nazwą firmy oraz firm współpracujących. Do dyspozycji kupujących jest nowy, dwukondygnacyjny budynek o powierzchni 350 m2.
Zaraz po wejściu wita klientów elegancki kominek z płonącym ogniem, który jest dopiero zapowiedzią tego co na nich czeka. Resztę parteru zajmuje pokaźna kolekcja pieców wolnostojących oraz wkładów gotowych do zabudowy. Znajdziemy tutaj także wydzieloną część biurową oraz regały z dostępnymi akcesoriami kominkowymi. U stóp schodów prowadzących na piętro króluje okazały kominek gazowy w otoczeniu niezwykle dekoracyjnego kamienia.
Piętro salonu to uczta dla osób szukających inspiracji i pomysłu na swój wymarzony kominek. Klienci znajdą tam wiele ciekawych aranżacji w różnych stylach. Są tam zarówno nowoczesne zabudowy z wykorzystaniem dekoracyjnych kamieni (marmur, granit, piaskowce), rustykalne kominki z elementami drewnianymi, jak i klasyczne, dostojne portale. Także dla amatorów kafli znajdzie się coś do podziwiania. Każda realizacja to inna, oryginalna możliwość dopasowania kominka do potrzeb i gustów klientów.

Cały salon utrzymany jest w jasnych kolorach. Przeważają białe i beżowe ściany, które w połączeniu z lśniącą podłogą, stanowią nienarzucające się tło dla poszczególnych realizacji i pozwalają wydobyć ich kolorystykę oraz indywidualny charakter. Przestrzeń salonu jest jasna i przestronna, głównie dzięki sporej ilości dużych okien. Naturalne, dzienne światło, w połączeniu z rzędami halogenowych lamp, doskonale eksponują nawet najmniejsze detale urządzeń i obudów, a także potęgują wrażenie przestrzeni. Palące się kominki oraz żywe, zielone rośliny wnoszą tutaj przytulne ciepło i przyjazną atmosferę.

Po dokonaniu wyboru klienci mogą zasiąść wygodnie przy stylowym, okrągłym stole i korzystając z fachowej porady, ustalić szczegóły swojego kominka.

Właściciele firmy Żar-Wik urządzając salon wyszli z założenia, że klient w pierwszej kolejności podejmuje decyzję co do wyboru wkładu, jego wielkości, parametrów grzewczych itp., a dopiero później wybiera sposób jego zabudowy. To właśnie wpłynęło na taki sposób podziału przestrzeni salonu. Na bazie swojego doświadczenia obecnie mogą stwierdzić, że była to słuszna decyzja.Adres salonu:
Żar-Wik
ul. Szczecińska 5
75-120 Koszalin
Tel./Fax 94 34 717 74
Tel. kom. 502 363 296
e-mail: zar-wik@kominki.koszalin.pl
www.kominki.koszalin.pl
Chwile relaksu przy ogniu - salon Żar-Wikpin
Chwile relaksu przy ogniu - salon Żar-Wikpin
Chwile relaksu przy ogniu - salon Żar-Wikpin
Chwile relaksu przy ogniu - salon Żar-Wikpin
Chwile relaksu przy ogniu - salon Żar-Wikpin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek