Poznaj branże

Ciepło w zgodzie z naturą - Kominki Kokoszka-Lotz

autor: Kazimiera Kłaput

Firma Kokoszka - Lotz istnieje od 1995 r. i od początku zajmuje się montażem kominków. Przygodę z kominkami właściciele firmy zaczęli już w 1992 r., kiedy pojawiły się na rynku polskim pierwsze wkłady kominkowe. Trzyletnie doświadczenia w użytkowaniu kominków we własnym domu, zaowocowało powstaniem firmy działającej w branży kominkowej. Pierwsze zabudowy wykonywane były we własnym zakładzie obróbki kamienia, gdzie również powstawały inne kamienne elementy budowlane, takie jak schody, parapety, a nawet okładziny kamienne na most graniczny w Olszynie.
salon3.jpgpin
Zobacz całą galerię
Obecnie firma zajmuje się produkcją, projektowaniem, sprzedażą oraz montażem kominków i pieców. Zdecydowaną większość realizacji firmy stanowią piece kaflowe i kominki w ciepłych zabudowach. Współpracując z wieloma renomowanymi producentami wkładów kominkowych takimi jak np. Brunner, Austroflamm czy Leda, oferuje usługę na najwyższym poziomie. Każdy klient traktowany jest indywidualnie. Przed każdą realizacją wykonywany jest projekt w 3D i zamawiający może zobaczyć swój przyszły kominek.
Firma posiada salon sprzedaży o powierzchni 100 m2, w którym oprócz ogólnej ekspozycji można zobaczyć trzy stale działające kominki. Dwa z nich to kominki z płaszczem wodnym, które współpracują z akumulacyjną centralą grzewczą (bufor wodny). Do buforu wodnego podłączone są także kolektory słoneczne. Tak skonfigurowany system służy do ogrzewania salonu oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej. Trzeci kominek działa jak piec kaflowy. Do ceramicznego paleniska podłączone są masy akumulacyjne, które nagrzewane są przez przepływające przez nie gazy spalinowe. Całość obudowana jest płytami szamotowymi, które wypromieniowują wytworzone i zgromadzone wewnątrz ciepło. Procesami spalania w kominkach steruje automatyka. Każdy klient, który trafi do salonu może zobaczyć na miejscu jak działają oferowane przez firmę kominki i piece.
Budynek, w którym umiejscowiony jest punkt sprzedaży, mieści się przy drodze międzynarodowej E67 (krajowa 8) w miejscowości Boguszyn k/Kłodzka. Takie położenie sprawia, że z okien salonu rozciąga się panorama na pobliski Masyw Śnieżnika i Góry Stołowe.
Wygodny dojazd i duży parking stanowią dodatkowe atuty firmy. We wnętrzu salonu zaadoptowanego z pomieszczeń dawnej stajni, zaaranżowana jest ekspozycja składająca się z gotowych kominków, wkładów oraz pieców wolnostojących. Można tu znaleźć propozycje zarówno klasyczne, jak i nowoczesne. W salonie wyeksponowane są także małe piece kaflowe, będące nowym produktem firmy. W planach właścicieli jest powiększenie salonu sprzedaży o kolejne 100 m2, w tym celu zaadoptowane zostaną podziemia salonu.
Firma posiada także własne hale, w których umiejscowiona jest produkcja wkładów kominkowych oraz modelarnia szamotowych elementów i kształtek ceramicznych, wykorzystywanych przy budowie kominków i pieców. Tam też badane są nowe produkty firmy. Dwa lata temu wprowadzono do sprzedaży własne paleniska ceramiczne, a w chwili obecnej zakończono prace nad wkładem kominkowym z płaszczem wodnym, którego sprzedaż rozpocznie się w kwietniu bieżącego roku.
Wszystkie wytwarzane przez firmę wyroby, wykonywane są z naturalnych materiałów. Firma współpracuje z dostawcami szczególnie kładącymi nacisk na ochronę środowiska naturalnego, a dewizą właścicieli jest: CIEPŁO W ZGODZIE Z NATURĄ.
fot. Kokoszka-Lotzpin

fot. Kominek/Kokoszka-Lotzpin

fot. Kokoszka-Lotzpin

fot. Kominekpin

fot. Kominekpin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek