Poznaj branże

Kafle w roli głównej - Salon Kominki Marzec

autor: Kazimiera Kłaput

Firma Kominki Marzec swoją działalność rozpoczęła w połowie lat 90, natomiast przygodę z kominkami właściciel Pan Henryk zaczynał już na początku 1991 roku, będąc jednym z pierwszych na rynku lokalnym, jeśli chodzi o zabudowy kominkowe z wkładami grzewczymi.
dsc_0473_02.jpgpin
Zobacz całą galerię
Od początku działalności w branży Kominki Marzec współpracowały z firmą Spartherm. W latach 1999 - 2004 firma prowadziła cykl szkoleń dla dilerów tej marki. Ich rola polegała na prezentacji nowoczesnego sposobu elementowania kominków kaflowych. Do dnia dzisiejszego współpracują z wieloma tymi firmami. Wykonują usługi panelizacji kafli, w czym się specjalizują i cały czas doskonalą. Współpracują także z wieloma firmami kominkowymi z Polski oraz Niemiec, między innymi z takimi firmami jak Jotul, CTM, Romotop, Austroflamm, MEZ-Keramik, Jasba-Ofenkachel, Kafel-Art, Kafel-Kar, Poker i oczywiście wspomnianym wcześniej Sparthermem.

Wykonują również obudowy rustykalne, stylowe oraz nowoczesne. Klient obsługiwany jest kompleksowo od projektu po montaż. Ich realizacje można liczyć w tysiącach, a zadowoleni klienci są nie tylko w Polsce, ale także w Niemczech, Czechach, Holandii i Szwecji. Obecny salon w Deszcznie, koło Gorzowa Wielkopolskiego, otwarty został w 1998 r. Ma on powierzchnię 140 m2, zlokalizowany jest przy trasie krajowej nr 3, przy wjeździe do Gorzowa od strony Zielonej Góry i Poznania, więc nie trudno go znaleźć. Mieści się w budynku piętrowym na parterze z wejściem od frontu. W tym samym budynku znajduje się także warsztat oraz magazyny. Przed budynkiem znajduje się duży, wygodny parking dla klientów.
Klimat w salonie nadają przede wszystkim pastelowe kolory ścian, które są tłem dla eksponowanych kominków kaflowych, nowoczesnych oraz stylowych, często w zdecydowanych i wyrazistych kolorach. Każda realizacja ma swoją wyjątkową oprawę, w postaci wysmakowanych dodatków. Znajdziemy tutaj stylowe lustra, subtelne lampki, a nawet odpowiednio dobrane zasłony.
Główne jarzeniowe oświetlenie salonu wspomagane jest ciepłym światłem lampek, które także stanowią część wystroju kominków. Wydzielone miejsce do obsługi klienta to przytulny kącik ze stołem i sześcioma krzesłami, oczywiście przy pięknym stylowym piecu o misternie zdobionych, zielonych kaflach. W tym miejscu przeprowadzane są wstępne rozmowy, co do roli jaką ma pełnić kominek w domu i w jakim ma być stylu. Kolejnym krokiem zakupu kominka jest wizyta na budowie, aby dokonać pomiarów miejsca, po czym wykonywany jest projekt, który po korektach i zaakceptowaniu go przez klienta, kierowany jest do realizacji.
W salonie wystawowym w okresie zimowym funkcję grzewczą przejmuje jeden z trzech kominków, które podłączone są na stałe do przewodów spalinowych. Dwa z nich, wykonane są w, coraz bardziej popularnej w ostatnim czasie, technologii ciepłych ścian. Na ekspozycji znajdują się również przykładowe piecyki wolnostojące i wkłady kominkowe różnych firm. Poza tym firma dysponuje bogatą ofertą materiałów takich jak kafle, marmury, granity trawertyny, piaskowce, cegiełki, itp. Klient zawsze może przed montażem kominka np. kaflowego, zobaczyć go złożonego na sucho w pomieszczeniu do tego przeznaczonym lub bezpośrednio w warsztacie.
Kominek buduje się na długie lata, dlatego ważne jest, aby wykonany był z wysokiej klasy materiałów. Firma stara się, aby ich kominki były ponadczasowe, cieszyły klientów nie tylko po ukończeniu montażu, ale także po wielu latach.
Adres salonu:
Kominki Henryk Marzec P. P. U. H.
Deszczno 25
66-446 Deszczno
tel. 95 751-30-43
fax 95 751-30-44
kominki-marzec@wp.pl
Salon Kominki Marzec fot. Kominekpin

Salon Kominki Marzec fot. Kominekpin

Salon Kominki Marzec fot. Kominekpin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek