Poznaj branże

Kominki Pinus - Styl i nowoczesność

autor: Kazimiera Kłaput

Firma Pinus (ang.: sosna) powstała w 1982 roku. W początkach swej działalności zajmowała się budownictwem ogólnym, kominkami i przede wszystkim stolarstwem - stąd jej nazwa. Od 1989 roku, w związku z dużym zapotrzebowaniem, firma zaczęła się zajmować głównie kominkami i piecami, jednocześnie wycofując się z branży drzewnej, sporadycznie wykonując prace wykończeniowe.
pinus_salon_01.jpgpin
Zobacz całą galerię
W 1994 roku powstał jeden z pierwszych salonów kominkowych w Trójmieście o powierzchni 40 m2, ale szybko okazał się on za mały, dlatego w 1992 roku firma przeniosła się do obecnego salonu, który ma 117 m2. Mieści się on w Sopocie przy alei Niepodległości 743, jest to znakomita lokalizacja, ponieważ Sopot leży przy głównej arterii przelotowej Trójmiasta, między Gdańskiem a Gdynią. Podróżując tą trasą ciężko nie zauważyć salonu Pinus, który jest bardzo dobrze widoczny z zewnątrz.
W chwili obecnej firma świadczy kompleksowe usługi w zakresie budowy kominków, od konsultacji i doradztwa, po projekt i wykonawstwo. Realizacje powstają według projektów własnych i powierzonych, wysoko ceni sobie współpracę z architektami, z porad których mogą korzystać również klienci. Firma służy doświadczeniem oraz fachową literaturą, dysponuje bogatym zapleczem katalogowym oraz fotograficznym.
Promuje przyjazne środowisku naturalnemu rozwiązania grzewcze, zarówno w systemie powietrznym, jak i wodnym, stosując paleniska renomowanych firm produkcji niemieckiej, norweskiej, szwedzkiej, duńskiej, belgijskiej, francuskiej i polskiej. Głównie jednak bazuje na wkładach Sparthermu, z którym to, na początku lat 90-tych, wspólnie rozpoczynała promocję na Pomorzu. Realizuje kominki na terenie całego kraju, a także poza jego granicami. Udziela gwarancji na swoje wyroby oraz świadczy usługi serwisowe.
Wyposażenie salonu to głównie aranżacje w różnych stylach, zarówno pieców wolnostojących jak i zabudów wkładów kominkowych. Ponadto oferuje swoim klientom szeroką gamę akcesoriów kominkowych od tych najbardziej niezbędnych po dekoracyjne, jak np. kolumny, rzeźby kamienne, płaskorzeźby, lustra, obrazy, lampy i wyroby z mosiądzu, które również można znaleźć umiejętnie wkomponowane w aranżacje znajdujące się w salonie. Taki sposób prezentacji kominków sprawia, że widzimy gotowe fragmenty wnętrz, w pełni urządzone i przemyślane. To z pewnością ułatwia klientowi dokonanie wyboru i dopasowanie konkretnego kominka do klimatu swojego domu.
Samo wnętrze jest bardzo dobrze oświetlone, zarówno dzięki trzem dużym witrynom wystawowym, wpuszczającym sporo dziennego światła, jak i oświetleniu dodatkowemu, w postaci rozmieszczonych punktowo halogenów, kinkietów i klimatycznych lamp wolnostojących. Jest on bardzo przestronny, a zarazem przytulny, dzięki zastosowanej pastelowej kolorystyce ścian. Nie ma tu jednak monotonii, niemal każda prezentacja podkreślona jest nieco innym, choć subtelnym, kolorem dostosowanym do jej charakteru.
Salon został zaprojektowany w ten sposób aby oprócz prezentacji szerokiej oferty znalazło się również miejsce na "pokój szefa", wygodne miejsce do obsługi klientów, a także oddzielne stanowisko dla architekta.
Ponieważ firma cieszy się bardzo dobrą renomą i klienci darzą ją zaufaniem, to właśnie pracownikom, bądź architektom pozostawiają oni dobór "serca" kominka, który jest tak ważnym meblem w domu. Myślę, że uznanie klientów jest chyba najlepszą rekomendacją dla jakości usług i produktów oferowanych przez firmę Pinus.
Kominki Pinus - Styl i nowoczesnośćpin
Kominki Pinus - Styl i nowoczesnośćpin
Kominki Pinus - Styl i nowoczesnośćpin
Kominki Pinus - Styl i nowoczesnośćpin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek