Poznaj branże

Kominki z Krakowa - Miro-Les Foyers

autor: Sylwia Porzycka

Krakowska firma Kominki "Miro - Les Foyers" działa od 20 lat w branży kominkowej i zdobyte doświadczenie zaowocowało utworzeniem dwóch salonów ekspozycyjnych, w głównej mierze oferujących kilkadziesiąt modeli kamiennych portali kominkowych, sprzedawanych pod wdzięczną nazwą "Kominki z Krakowa".
dsc_0480.jpgpin
Zobacz całą galerię
Pierwszy salon, który opatrzono szyldem "Kominki z Krakowa", został otwarty 10 września 2011 r. i znajduje się przy Klimeckiego 2, zaraz przy ruchliwym węźle tej ulicy z estakadą ulic Nowohuckiej i Powstańców Wielkopolskich. Trzeba przyznać, że to lokalizacja wyjątkowo korzystna. Przed salonem utworzono wybrukowany kostką parking, zapewniając przyjeżdżającym klientom możliwość wygodnego zaparkowania.
Wnętrze salonu mieści się w parterowym budynku o powierzchni użytkowej 188 m2. Do salonu przylega również duży magazyn o powierzchni dolnej kondygnacji 110 m2. Środkowa część salonu jest mocno przeszklona. Zaraz przy wejściu znajduje się dział obsługi klienta z dwoma stanowiskami - dla specjalisty ds. sprzedaży oraz dla projektanta wykonującego wizualizację. W tym miejscu, przy stanowisku komputerowym można swobodnie przejrzeć umieszczone na pulpicie katalogi z kominkami i piecami wolnostojącymi (dla klienta ten folder jest również dostępny do pobrania). Na prawo od wejścia, w sąsiedniej sali, odwiedzający mogą spokojnie usiąść przy dużym, okrągłym stole i zapoznać się z ofertą firmy. Natomiast na lewo od wejścia mieszczą się biuro firmy oraz zaplecze gospodarcze.
Zaraz obok działu obsługi klienta stoi uruchomiony kominek z płaszczem wodnym. Przy ścianach wyłożonych szarymi płytkami ustawiono piece i kominki marmurowe. Część wystawowa składa się z długich pomieszczeń ekspozycyjnych, w których znajduje się kilkadziesiąt portali kominkowych, pieców wolnostojących oraz wkładów grzewczych. Ściany są pomalowane na biało, a podłogę wyłożono jasnobeżową glazurą. To bardzo dobra sceneria dla kamiennych konstrukcji, antycznych posągów oraz eksponowanych pilastrów z naturalnego łupka kwarcytowego. Lustra, rzeźby i zawieszone obrazy w okazałych, zdobionych ramach uzupełniają ten elegancki i ciepły klimat wnętrza z kominkiem. Co ciekawe, w salonie tworzy się minigalerię obrazów kilku krakowskich artystów malarzy. Całe wnętrze salonu jest oświetlone światłami LED, rozmieszczonymi w kasetonach sufitowych, które wspomagają światło dzienne, wpuszczane do środka przez duże okna. To dobrze doświetlone pomieszczenie wygląda zatem niezwykle naturalnie.
Ciekawy efekt wizualny salonu potęguje przylegający do budynku ogród w stylu japońskim. W tym miejscu eksponowane są liczne fontanny, lampiony w kształcie pagody, kolumny ogrodowe, jak również charakterystyczne, widoczne już z ulicy, rzeźby kamiennych lwów.
Drugi salon Kominki "Miro - Les Foyers", zlokalizowany w Książnicach 26 (powiat wielicki), został otwarty na początku września br. Znajduje się przy drodze wojewódzkiej nr 967 (Łapczyca - Myślenice), jest położony w bliskim sąsiedztwie zjazdu z końcowego odcinka autostrady A4 w Szarowie oraz alternatywnej drogi krajowej nr 4 (Kraków - Bochnia) ze zjazdem w Targowisku.
Gmach salonu jest historycznym budynkiem szkoły ludowej z czasów C.K. Galicji - z częściowo zachowanymi, a po części starannie odtworzonymi szczegółami. Dawniej koło niego przebiegał Trakt Cesarski, który u schyłku XVIII w. prowadził wzdłuż progu Karpat i przez Bramę Morawską, aby połączyć stolicę Królestwa Galicji i Lodomerii - Lwów, ze stolicą Cesarstwa - Wiedniem. Na przestrzeni historii zmienne były losy tego budynku, aż do momentu, gdy właściciel firmy Kominki "Miro - Les Foyers" postanowił w niego zainwestować, adaptując go na salon kominkowy. Nowy nabywca w ciągu kilku lat przeprowadził gruntowny remont całego budynku. Obok wybudowano obszerny magazyn z rampami dojazdowymi dla samochodów ciężarowych oraz dwa parkingi przeznaczone dla klientów. Wysoki magazyn, w przyszłości zostanie częściowo zabudowany solidną antresolą użytkową, co pozwoli na zwiększenie możliwości magazynowania lżejszego asortymentu (wełna mineralna, płyty krzemianowe, kanały wentylacyjne, rury spalinowe itp.). Powierzchnia całego salonu w Książnicach wynosi 260 m2, zaś powierzchnia sąsiedniego magazynu liczy 190 m2.
Wspaniały portal drzwi wejściowych otwiera drogę do szerokiego korytarza wypełnionego portalami kominków pałacowych, którego ściany pomalowano na biało. Korytarz ten oświetlają dekorowane plafony sufitowe. Całość odbija się w błyszczącej, jasnej podłodze, dając efektowne, lustrzane odbicie.
Na lewo od korytarza znajduje się sala o wielkich oknach wychodzących na południe, przez które do wnętrza dostaje się bardzo dużo światła słonecznego. To obszerne pomieszczenie przypomina wielką komnatę pałacową i stanowi główną część ekspozycji. Ściany także pokryto białą farbą, a podłogi wyłożono błyszczącymi płytkami. Sufit wysokiego na ponad 4 m salonu, zdobią sztukaterie oraz wspaniałe, zwisające żyrandole. Głębi pomieszczeniu dodają zawieszone naprzeciwko siebie dwa duże lustra. W tej części prezentowane są głównie marmurowe obudowy kominków pałacowych. Znajduje się tutaj także czynny kominek narożny (z płaszczem wodnym). W sali urządzono klimatyczny kącik dla klientów, gdzie można wygodnie usiąść i przejrzeć katalogi oraz skonsultować się z, także mającym tutaj stanowisko, specjalistą ds. sprzedaży.
Na prawo od korytarza, w osobnej sali można oglądać kominki klasyczne i rustykalne oraz piece wolnostojące. Znajduje się tutaj także wystawa emaliowanych garnków żeliwnych "La Cocotte Chateau". Duży pokój w budynku, z zachowanym, oryginalnym piecem kaflowym, przeznaczono na biuro firmy. Natomiast w części sąsiadującego z salonem magazynu utworzono dział wyprzedaży, gdzie eksponowane są tańsze obudowy kominkowe.
Dodatkową atrakcję stanowi obszerny teren wokół budynku, otoczony pięknym, kutym ogrodzeniem. Na tej wielkiej działce od przyszłego roku już zaplanowano prace związane z utworzeniem ogrodu angielskiego, w którym będą znajdować się antyczne rzeźby, fontanny oraz lampy ogrodowe.
Firma Kominki "Miro - Les Foyers" w swoich salonach oferuje bardzo szeroką gamę produktów, z których największą grupę stanowią urządzenia znanych na całym świecie firm: Godin, Hark, Romotop oraz Kratki.pl. Przedsiębiorstwo proponuje kompleksowe wykonanie kominków we wszystkich stylach (rustykalne, klasyczne, pałacowe, nowoczesne) z wykorzystaniem eksponowanych w salonach, gotowych obudów kominkowych. Klient znajdzie tutaj naprawdę bogaty przekrój produktów, począwszy od wkładów grzewczych, pieców wolnostojących, przez żeliwne garnki, kamienne łupki kwarcytowe, akcesoria oraz elementy kominkowe, skończywszy na dekoracyjnych produktach do ogrodu.
Jednak z pewnością ewenementem jest tutaj możliwość wyboru spośród kilkudziesięciu modeli kamiennych portali, oferowanych pod nazwą "Kominki z Krakowa". Te unikatowe produkty są replikami dawnych kominków pałacowych. Jeżeli mają Państwo ochotę na taki "kawał tradycji" w domu, to zapraszamy do Krakowa!
Miro-Les Foyers fot. Kominekpin

Miro-Les Foyers fot. Kominekpin

Miro-Les Foyers fot. Kominekpin

Miro-Les Foyers fot. Kominekpin

Miro-Les Foyers fot. Kominekpin

Miro-Les Foyers fot. Kominekpin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek