Poznaj branże

Kompleksowo i szybko - Piotrowski Kominki

autor: Sylwia Porzycka

Firma Piotrowski-Kominki powstała w 2001 roku, z inicjatywy Grzegorza Piotrowskiego. Znajdująca się w Wałbrzychu, jednoosobowa działalność gospodarcza z czasem przekształciła się w sporą firmę rodzinną, zatrudniającą kilkunastu pracowników. Obecnie, swoim zakresem usług przedsiębiorstwo obejmuje całe ogrzewnictwo.
dsc_7206.jpgpin
Zobacz całą galerię
Pierwsze kroki przedsiębiorstwa stanowiły tzw. "kaflaki", później dołączyły do nich kominki nowoczesne, rustykalne, z marmuru i piaskowca. W 2004 roku rozpoczęto przygodę z piecami oraz kuchniami kaflowymi i wreszcie - z płaszczami wodnymi, buforami ciepła, itp.
W miarę rozwoju powiększała się liczba pracowników firmy. Aktualnie ekipa Piotrowski-Kominki liczy 11 osób i działa na zasadzie przedsiębiorstwa rodzinnego - prawie połowa załogi to najbliższa rodzina właściciela. Firma, w celu maksymalnego usprawnienia pracy i podniesienia jakości proponowanych usług, składa się na kilka zasadniczych działów: salon, produkcja, montaż, technika wodna. W ten sposób można klientowi zaoferować kompleksowe usługi w zakresie ogrzewnictwa - od zwykłego piecyka wolnostojącego do rozbudowanego pieca kaflowego z wymiennikiem wodnym, zbiornikiem na wodę użytkową i specjalnym, przeznaczonym do tego celu, elektronicznym sterowaniem.
Salon Piotrowski-Kominki jest wyjątkowo korzystnie umiejscowiony. Budynek przy ul. Wrocławskiej 41 leży bowiem na trasie wlotowej od Świdnicy i wjeżdżający do miasta od strony Zamku Książ, bez problemu ten adres odnajdą. Charakterystyczny, czerwony szyld i duże przeszklone witryny sprawiają, że miejsce zwraca uwagę, zarówno pasażerów samochodów, jak i przechodniów korzystających ze znajdującego się w pobliżu przejścia dla pieszych. Co ważne dla planujących tutaj wizytę, salon dysponuje własnymi miejscami parkingowymi.
Dużym ukłonem w stronę klienta jest ulokowanie magazynu i części warsztatu niedaleko salonu (przy Wrocławskiej 95, w pobliżu fabryki felg Ronal). Na całkowitej powierzchni 400 m2 łączone są elementy pieców i kominków w gotowe prefabrykaty, które następnie składa się u zamawiającego w domu. Warsztat podzielono na dwie części: pierwsza - obejmuje panelizację kafli i ciepłe zabudowy. Natomiast druga - to zakład kamieniarski, gdzie wycina się elementy z marmuru i granitu. Mieści się on na obrzeżach Wałbrzycha, przy ul. Warszawskiej 6.
Takie rozwiązania logistyczne pozwalają zredukować czas pracy u klienta w domu do minimum, dzięki czemu instalacja kominka przebiega w bardziej komfortowych warunkach, z zachowaniem maksymalnej czystości przy montażu. Bliskość magazynu czyni towary dostępnymi dla klientów wtedy, gdy ci ich potrzebują. Pozwala to przedsiębiorstwu zrealizować zamówienia w krótszym czasie.
Dział montażowy tworzą tacy fachowcy jak: montażyści kominków, zduni i hydraulicy. Firma posiada wszystkie niezbędne do wykonywania zawodu zduna uprawnienia. Najbardziej rozwijającym się w ostatnich latach obszarem firmy, jest dział wodny. Tutaj eksperci zajmują się podłączeniami kominków z płaszczem wodnym, pieców stałopalnych, budową kotłowni na paliwo stałe, głównie drewno i instalacją systemów c.o. i c.w.u.
Salon zajmuje powierzchnię 140 m2. Na jego terenie znajdują się stanowiska komputerowe dla sprzedawcy i projektanta. O kontakty z klientem oraz prowadzenie biura dba Magdalena Piotrowska.
To właśnie od wizyty w salonie zaczyna się współpraca z firmą. Tutaj klient zapoznaje się z ofertą, a następnie przedstawia swoje oczekiwania co do kominka: funkcji, jaką ma on spełniać, z jakich materiałów należy go wykonać i wreszcie, jak ma wyglądać. Następnie trwa dyskusja, w czasie której pracownicy udzielają klientowi porad oraz rozpatrują z nim różne możliwości. To zaangażowanie na etapie projektu owocuje późniejszą satysfakcją klienta. Kolejnym krokiem jest wizyta na budowie - pomiary i wizja wstępna zabudowy. Później projektanci przelewają na papier wszystkie wcześniejsze ustalenia i uwagi. Gdy projekt zostanie ukończony i zatwierdzony przez klienta, do działania wkracza warsztat. Elementy są zwykle przygotowywane około 14 dni. Następnym etapem jest montaż i rozruch całego urządzenia. Tak więc obsługa klienta w firmie Piotrowski-Kominki odbywa się kompleksowo.
W części ekspozycyjnej znajdują się wkłady kominkowe, piece, kafle, a także inne materiały kominkowe warte pokazania klientowi. Są to urządzenia najwyższej jakości, m.in. takich firm jak: Spartherm, Brunner. Z racji tego, że firma posiada długą tradycję budowania z kafli, w salonie jest bogata oferta tych wyrobów ceramicznych czołowych producentów: MEZ Keramik, Karat, Jasba, Kafel-Art, Kafel-Kar. Ponadto w centralnej części salonu stoją urządzenia, w których można podziwiać żywy ogień i jednocześnie służą do ogrzewania całej powierzchni pomieszczenia. Amatorzy kafli powinni być usatysfakcjonowani tymi propozycjami.
Na ekspozycji można zobaczyć także takie designerskie ciekawostki jak piec Bullerjan. Obecność tego produktu świadczy o tym, że w firmie Piotrowski-Kominki dba się także o klienta niszowego, zainteresowanego unikalnymi rozwiązaniami. Różnorodne propozycje zabudowy kominka, dają szerokie spektrum możliwości firmy. Każdy znajdzie w tym miejscu coś dla siebie - bowiem są tutaj zarówno kominki rustykalne, wykonane z łupanego piaskowca z drewnianą belą, jak i nowoczesne aranżacje.
Wnętrze utrzymane jest w stonowanych, "nienachalnych" barwach - dominują odcienie brązów i szarości. Po odważniejsze kolory sięga się jednostkowo w przypadku bardziej innowacyjnych aranżacji. Salon ma dobre, centralne oświetlenie. Dochodzi tutaj wystarczająca ilość światła dziennego, wpadającego przez duże, przeszklone witryny. Dzięki temu wszystkie eksponowane urządzenia można podziwiać w pełnej okazałości, z uwzględnieniem wszystkich detali. A jest ich naprawdę sporo, bo w firmie Piotrowski-Kominki pozwala się klientowi zajrzeć także do wnętrza samego kominka, aby mógł on uchwycić proces jego powstawania.
W salonie znajduje się kolekcja zdjęć kominków wykonanych przez firmę. Ich ilość jest imponująca. Na ścianach wiszą oprawione w ramki dyplomy, wyróżnienia i certyfikaty, dzięki czemu klient utwierdza się w tym, że przychodzi do cenionych profesjonalistów.
Przedsiębiorstwo współpracuje z wieloma instalatorami kominków w Polsce i Europie, dostarczając im gotowe obudowy z kafli, kamieni naturalnych oraz materiałów ceramicznych. Zabudowy są wykonywane według powierzonego projektu lub projektów indywidualnych. Ze względu na dobrze skoordynowaną pracę wszystkich działów, firma jest w stanie zagwarantować bardzo dokładnie wykonane elementy i szybkie terminy dostawy.
Od 2009 roku przedsiębiorstwo jest członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kominki Polskie, posiadając certyfikację "Dobra Firma". Grzegorz Piotrowski aktywnie uczestniczy w życiu OSKP. Często prowadzi profesjonalne szkolenia z techniki wodnej i ten fakt powinien być najlepszą rekomendacją dla klientów, szczególnie tych zamierzających podłączyć w swoim domu rozbudowany piec kaflowy z płaszczem wodnym. W Piotrowski-Kominki eksperci nie boją się wyzwań, podejmując się wprowadzania najbardziej skomplikowanych instalacji.
Kompleksowo i szybko - Piotrowski Kominkipin
Kompleksowo i szybko - Piotrowski Kominkipin
Kompleksowo i szybko - Piotrowski Kominkipin
Kompleksowo i szybko - Piotrowski Kominkipin
Kompleksowo i szybko - Piotrowski Kominkipin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek