Poznaj branże

Na fundamencie doświadczenia - salon Łubniańskie Kominki

autor: Kazimiera Kłaput

Łubniańskie Kominki to firma założona w 1979 r. ,przez Bogdana Madziewicza, we wrześniu bieżącego roku świętować więc będzie 32 rocznicę powstania. W początkach działalności firma zajmowała się sztukatorstwem, wtedy też zaczęły powstawać pierwsze stylowe kominki z paleniskiem otwartym.

dsc_2524_01.jpgpin
Zobacz całą galerię

 W 1985 r. przekształciła się w Zakład Kamieniarski, gdzie wśród innych wyrobów zajmowała się budową kominków otwartych z kamienia i cegły. Od 1995 skupiono się już wyłącznie na produkcji kominków. Łubniańskie Kominki są firmą rodzinną, obecnie kierowaną przez syna właściciela - pana Przemysława Madziewicza, zaś za dział kadrowo - finansowy odpowiada żona właściciela pani Bożena Madziewicz.

Siedziba firmy mieści się w Łubnianach, około 12 km od Opola, przy ulicy Opolskiej 31. Najszybciej można tam dotrzeć jadąc z Opola drogą na Kluczbork, w miejscowości Jełowa skręcić w lewo na Kup i po 5 km dojechać do Łubnian. Salon znajduje się przy głównej drodze, jest to piętrowy budynek w kolorze pomarańczowym ze zdobionymi attykami, dużym banerem reklamowym obok i szyldem nad wejściem. W nocy jest on dodatkowo oświetlony, więc nie sposób go nie zauważyć. Do dyspozycji klientów jest także wygodny parking na około 12 miejsc.

Firma oferuje kompleksowe usługi związane z ogrzewaniem kominkowym, poprzez technikę wodną i ogrzewanie akumulacyjne. W swojej ofercie posiada wkłady kominkowe firm: Brunner, Spartherm, Austroflamm i Tarnava. Oferuje także piece wolnostojące marki Romotop oraz Austroflamm. Firma Łubniańskie Kominki jest także głównym przedstawicielem regionu firmy Brunner w Polsce południowo - zachodniej oraz w województwie łódzkim.

Sam salon zajmuje 600 m2, dzięki tak dużej powierzchni wystawienniczej możemy na miejscu podziwiać 30 gotowych aranżacji, z czego trzy zabudowy kominków to działające urządzenia. Do tego należy doliczyć pięć portali marmurowych, 13 niezabudowanych wkładów kominkowych i 14 piecyków wolnostojących. Ekspozycja jest na bieżąco aktualizowana, co roku pojawia się kilka nowych kominków i pieców kaflowych, wkładów kominkowych oraz piecyków wolnostojących. Salon ogrzewany jest kominkami wykonanymi w technologii wodnej, konwekcyjnej, a także akumulacyjnej, zatem na miejscu można przekonać się jak funkcjonują poszczególne systemy kominkowe.

Budynek charakteryzuje się wysokim przeszklonym wejściem i dużymi oknami, które wpuszczają do środka sporo dziennego światła. Dodatkowo wnętrze salonu oświetlone jest przy pomocy halogenów punktowych skierowanych na kominki i oświetlenia jarzeniowego. Wnętrze utrzymane jest w ciepłych kolorach, z palety żółci, pomarańczy i zieleni, daje to niezwykle przyjazny i przytulny klimat. Podłogi wyłożone są ceramiką, granitem i drewnem.

W głównej części wydzielone jest miejsce dla klientów, gdzie mogą usiąść wygodnie w pięknych, stylizowanych fotelach, napić się pysznej kawy i patrząc na płonący ogień skorzystać z pomocy profesjonalnych doradców klientów. Oprócz salonu kominkowego w skład kompleksu wchodzą pomieszczenia magazynowe o powierzchni około 300 m2 oraz 400 m2 pomieszczeń produkcyjnych, w których obrabiany jest kamień naturalny oraz przygotowywane są kominki i inne elementy kamienne.

Firma oferuje usługi projektowania kominków wraz z aranżacją wnętrza na wysokim poziomie. W ramach kompleksowej obsługi wykonuje również inne wyroby z kamienia takie jak: blaty kuchenne, schody czy parapety. Klienci odwiedzający to miejsce mogą więc liczyć zarówno na duży wybór proponowanych produktów, a także na miłą i fachową obsługę.

Adres salonu: Łubniańskie Kominki:

ul. Opolska 31,

46-024 Łubniany

tel. (77) 421 53 37

e-mail: kominki@kominki. net. pl,

www. kominki. net. pl

Salon Łubniańskie Kominkipin

Salon Łubniańskie Kominkipin

Salon Łubniańskie Kominkipin

Salon Łubniańskie Kominkipin

Salon Łubniańskie Kominkipin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek