Poznaj branże

Paolo Gai

autor: Paweł Kralka

"Użytkownicy największy nacisk kładą na wysoką wydajność cieplną, niski pobór mocy, łatwe i szybkie czyszczenie, konserwację i obsługę oraz na certyfikację i parametry techniczne."
ing-gai_01.jpgpin
Zobacz całą galerię
Paweł Kralka: Proszę przybliżyć nam firmę Caminetti Montegrappa, jaka jest jej historia?
Paolo Gai: Caminetti Montegrappa została założona w 1976 roku w Pove del Grappa, niewielkiej miejscowości położonej w prowincji Vicenza, w północno-wschodniej części Włoch. Główną ideą, która przyczyniła się do sukcesu była inicjatywa założycieli, którzy począwszy od 1970 roku poświęcili całą swoją energię w celu poprawy systemów spalania drewna w kominkach i piecach. Ciągłe oddanie Caminetti Montegrappa badaniom i testom zostało wynagrodzone stworzeniem produktów o wyjątkowo wysokiej jakości i doskonałym procesie spalania.

PK: Jak długo jest Pan związany z firmą? Czym dla Pana jest praca w "Montegrappie"?
PG:
Moja droga zawodowa związana jest z firmą od pięciu lat. Caminetti Montegrappa zawsze była producentem najwyższej jakości kominków i pieców. Moją misją jest ofiarowanie tej doskonałości mieszkańcom wszystkich innych krajów europejskich. Jest to bardzo stymulujące wyzwanie, w którym wspomaga mnie zespół specjalistów, równie kompetentnych w sprawach technicznych, jak i kwestiach dotyczących eksportu i rynku.

PK: W jakich krajach możemy kupić Państwa produkty?
PG:
Nasze produkty posiadają szeroką sieć dystrybucji. Jak już wspominałem, można je nabyć w całej Europie, również w krajach niemieckojęzycznych, nawet jeśli nie są one naszym głównym rynkiem zbytu.

PK: Jakie w Pana ocenie są różnice pomiędzy klientem polskim a włoskim, czy są jakieś różnice w oczekiwaniach klientów wobec Państwa produktów?
PG:
Obecnie wszyscy klienci oczekują produktów o wyższej wydajności cieplnej w porównaniu do średniej rynkowej (sprawność cieplna jest bardzo istotnym parametrem, gdy rozważa się zakup urządzenia grzewczego), niskim zużyciu paliwa, zarówno granulatu jak i drewna oraz o bardzo niskiej emisji spalin. Dla klienta oznacza to oszczędność energii, środowiska i rodzinnych finansów na raz.

PK: Wszyscy wiedzą jak ważna jest obecnie troska o środowisko. Czy te zaostrzone normy proekologiczne zmusiły firmę do pracy nad mniejszą emisją spalin? Jakimi obecnie rozwiązaniami w tej kwestii mogą się Państwo poszczycić?
PG:
Od 30-tu lat Caminetti Montegrappa jest jednym z czołowych europejskich producentów wysokiej jakości pieców i kominków dzięki ciągłemu dążeniu do doskonałości w planowaniu, jakości komponentów i materiałów. Nasze produkty poddawane są ocenie niezależnych instytutów, które badają ich cechy strukturalne, wydajność i poziom emisji oraz jakość procesu produkcji. Piece i kominki są testowane w europejskich instytutach, zgodnie z najbardziej restrykcyjnymi normami, takimi jak austriacka B-VG, niemiecka BImSchV, szwajcarska VKF i LRV, szwedzka Swedcert czy angielska MCS.

PK: Montegrappa jest jedną z firm sprzedających swoje produkty na rynku polskim. Jak na bazie tego doświadczenia ocenia Pan tą współpracę i rynek polski?
PG:
Polski rynek, który jest stosunkowo nowym dla nas, będzie bardzo istotnym w najbliższej przyszłości. Odbiorcy końcowi i sprzedawcy wydają się być bardziej zainteresowani nowymi źródłami energii i wyrażają takie same potrzeby w zakresie jakości, ochrony środowiska i oszczędności energii jak klienci z większości krajów europejskich.

PK: W jakim kierunku rozwija się sprzedaż, co chętniej kupują klienci i czy zauważa Pan jakieś zmiany gustów klientów w czasie.
PG:
Caminetti Montegrappa podąża za potrzebami rynku i samych klientów. Dzisiaj największy nacisk użytkownicy kładą na wysoką wydajność cieplną, niski pobór mocy, łatwe i szybkie czyszczenie, konserwację i obsługę oraz na certyfikację i parametry techniczne. Są to, naszym zdaniem, główne aspekty determinujące dziś wybór urządzenia przez klienta.

PK: Czy poza pracą ma Pan jakieś hobby, zainteresowania, czy znajduje Pan na nie czas?
PG:
Po wielu godzinach spotkań, pracy przy komputerze i podróży służbowych chętnie odpoczywam na świeżym powietrzu. W zimie moją ulubioną formą wypoczynku są narty w Dolomitach, a latem w wolnych chwilach najchętniej odpoczywam na rowerze.

PK: Dziękuję Panu za rozmowę i życzę jak najwięcej czasu na rowerowe wyprawy tego lata.
Paolo Gaipin

fot. Caminetti Montegrappapin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek