Poznaj branże

Pasja rodzi pasję - Salon Infor

autor: Sylwia Porzycka

Wszystko zaczęło się od pasji fotografowania, którą pan Dariusz Pukas odkrył już w szkole podstawowej. Z czasem przerodziła się ona w zainteresowanie aranżacją wnętrz. Stąd już prowadziła prosta droga do zajęcia się projektowaniem kominków, co z kolei zaowocowało utworzeniem salonu ekspozycyjnego Infor.
img_0235.jpgpin
Zobacz całą galerię
Początki samej firmy sięgają do 1996 r., kiedy to pan Dariusz Pukas otworzył działalność zajmującą się sprzedażą pokryć dachowych i systemów rynnowych. W 1998 roku nawiązał współpracę z firmą TiM Kominki, w efekcie której powstał niewielki sklep. W jego ofercie znalazły się wkłady kominkowe, obudowy i piece wolnostojące, wówczas pionierskich marek na krajowym rynku. Współpraca rozwijała się tak prężnie, że już w 2000 roku uformowała się ekipa montażowa, budująca pierwsze kominki i obudowy, wychodzące z warsztatu TiM Kominki w Chrzanowie. Projektowano je wtedy jeszcze na zwykłej kartce papieru. Mniej więcej w tym samym czasie udało się zwiększyć powierzchnię sklepu.
Znaczące zmiany przyniósł rok 2007, kiedy to salon Infor przeniesiono do lokalu przy ul. Rabsztyńskiej 67 w Olkuszu, gdzie znajduje się do dziś. Trzeba przyznać, że jest to dobrze zagospodarowana, funkcjonalna i przestronna powierzchnia, licząca ponad 70 m2.
Do ciekawszych punktów ekspozycji należy ciepły i wygodny, bardzo nowocześnie zaaranżowany kącik z kominkiem akumulacyjnym, wykonanym z płyt i kształtek szamotowych HBO+, z wkładem niemieckiej marki Schmid. Tutaj klient może spokojnie usiąść, przejrzeć katalogi i napić się dobrej, świeżo parzonej kawy, czując przyjemne ciepło, bijące od kominka, w którym zresztą płonie najprawdziwszy ogień.
W salonie wyeksponowano wiele innych gotowych zabudów. Ich wizualne walory podkreślają indywidualnie dobrane oświetlenie i kolorystyka ścian. Wśród nich można znaleźć zarówno klasyczne, jak i nowoczesne aranżacje.
Znaczną część ekspozycji stanowią piece wolnostojące, systemy kominowe Scancore, Dinak czy Darco, marmury i konglomeraty marmurowe, z których wykonuje się obudowy i parapety. Jest tutaj również szeroki wybór kratek kominkowych marki Kratki.pl, Pracowni Ślusarstwa i Kowalstwa Artystycznego inż. A. Chwaja oraz firmy Anikol.
W salonie znajduje się także miejsce, w którym toczy się prawdziwa "burza mózgów". Innymi słowy za pomocą metod twórczych rozwiązuje się tutaj różne kwestie. W tym miejscu rodzą się nowe pomysły i są projektowane indywidualne aranżacje kominków oraz pomieszczeń, w których będą one stały. Zdaniem właściciela jest to najważniejsza część salonu.
W punkcie przeznaczonym do obsługi klientów można swobodnie omówić i uzgodnić wszystkie szczegóły zamówienia. Gdyby inwestor zastanawiał się jeszcze, czy aby na pewno wybrał dobrą firmę, to widoczne tutaj certyfikaty i dyplomy, powinny rozwiać te wątpliwości, dając mu gwarancję rzetelności i fachowości przedsiębiorstwa. Ponadto od 2011 roku firma uczestniczy w programie "Rzetelna Firma". Klient ma zatem pewność, że składa zamówienie u sprawdzonego przedsiębiorcy.
Firma Infor podchodzi indywidualnie do każdego zlecenia. Choćby to była mała zabudowa, etap projektu poprzedza wizyta w miejscu inwestycji, często są to jeszcze surowe place budowy. Dla ekipy Infor niezmiernie ważne jest otoczenie kominka: wielkość pomieszczenia, rozstawienie instalacji elektrycznej, wymiar okien i drzwi, wygląd mebli i dodatków. Zespół pana Dariusza stara się unikać powtarzalnych rozwiązań i w każde przedsięwzięcie pragnie tchnąć nieco inwencji twórczej.
Projekt aranżacji 3D można obejrzeć na dużym ekranie w rozdzielczości Full HD. A jeśli i to nie pozwoli klientowi wyobrazić sobie, jak będzie wyglądał jego kominek, ekipa robi projekcję bezpośrednio w miejscu inwestycji, wyświetlając obraz w skali 1:1 na ścianie, przy której znajdzie się urządzenie. Wówczas klient widzi najpełniej, ile miejsca zajmie kominek, jak komponuje się z oświetleniem, z meblami.
W obecnej chwili firma dysponuje dwoma fachowymi ekipami montażowymi, z którymi współpracuje już kilkanaście lat. Do budowy używa się materiałów wysokiej jakości, m.in. płyt izolacyjnych Varmsen. Dzięki temu kominki są wytrzymałe i dobrze funkcjonują przez długie lata. Zespół montażystów chętnie wykorzystuje również szamot HBO+, który oddaje ciepło.
Jednym z niewątpliwych atutów przedsiębiorstwa jest autoryzowana sprzedaż i montaż urządzeń grzewczych takich marek jak: Schmid, Chazelles, Fondis, Sparke Varm, Morso, Olsberg, DreamFire, Kal-Fire czy Lechma. Przedsićbiorstwo Infor współpracuje także z firmami Dovre oraz Rocheson. Od dwóch lat zajmuje się też sprzedażą i montażem systemów odkurzaczy centralnych marek Beam, Sach czy TQD. Pan Dariusz już wyznaczył nowe cele swojej firmie. W planach na przyszłość znajduje się powiększenie asortymentu salonu o meble i urządzenia chłodnicze do przydomowych winnic oraz o systemy wentylacji z odzyskiem ciepła.
Pracownicy firmy Infor ciągle zdobywają nową wiedzę i podnoszą swoje kwalifikacje. Uczestniczą zarówno w szkoleniach zewnętrznych, jak i w tych organizowanych bezpośrednio w firmie. Ekipa pana Dariusza zawsze służy fachowym doradztwem, bez względu na to, czy klient dokonał zamówienia lub zamierza to zrobić. Niejednokrotnie najważniejsze są szczegóły, więc do każdej inwestycji podchodzi się tutaj z ogromną starannością. To zatem profesjonalne miejsce na mapie salonów kominkowych, które z pewnością warto odwiedzić.
fot. Grzegorz Łabuz, Dariusz Pukaspin

fot. Grzegorz Łabuz, Dariusz Pukaspin

fot. Grzegorz Łabuz, Dariusz Pukaspin

fot. Grzegorz Łabuz, Dariusz Pukaspin

fot. Grzegorz Łabuz, Dariusz Pukaspin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek