Poznaj branże

Pomiędzy salonem a gabinetem spa - salon Tapis

autor: Sylwia Porzycka

Salon firmy Tapis jest czymś więcej niż ekspozycją. Klient nie tylko ogląda bogatą gamę produktów, lecz przede wszystkim może przetestować te najbardziej luksusowe z nich, na własnej skórze czując ich dobroczynne działanie.
dsc_1815.jpgpin
Zobacz całą galerię

Łódzki salon firmowy nr 3 firmy Tapis posiada wyjątkowo korzystną lokalizację. Mieści się przy ul. Wędkarskiej 5. Jest to trasa przelotowa z południa na północ, znajdująca się w pobliżu Centrum Handlowego Port Łódź - z największym w Polsce sklepem sieci IKEA.


Do dużego, trzypiętrowego budynku, położonego nieco w głębi ogrodu, cały rok prowadzi zielona alejka. Przed salonem przygotowano miejsca parkingowe dla klientów. Już w ogrodzie można zobaczyć bogatą ekspozycję grilli, galanterii ogrodowej, drewnianych balii ogrodowych, przygotowanych do testowania basenów zewnętrznych firmy TOI. Natomiast za budynkiem salonu oglądamy kolekcję domków saunowych i grillowych, produkowanych przez stolarnię firmy Tapis.


Na poziomie "0" znajduje się pomieszczenie techniczne i magazynowe. Właściwą ekspozycję urządzono na piętrach budynku. Duża, licząca 600 m2 powierzchnia została umiejętnie podzielona na mniejsze strefy, które wyglądają jak przytulne pokoje. Wnętrze salonu jest dobrze oświetlone, przez liczne okna do środka wpada duża ilość światła dziennego, które wspomagają lampy jarzeniowe. Na ścianach dominuje zawsze uniwersalna biel, co pozwala sukcesywnie zmieniają ekspozycje, uzupełniając je nowościami. Fachowość i doświadczenie w branży potwierdzają liczne certyfikaty, dyplomy, podziękowania i nagrody.


Rzędy powietrznych i wodnych wkładów kominkowych tworzą estetyczne alejki. Przeważają urządzenia takich producentów jak: KWLine, Stoger, Rüegg, Kaschütz. Rozbudowaną część ekspozycji stanowi paleta obudów kominkowych - począwszy od propozycji klasycznych i rustykalnych, a na nowoczesnych i futurystycznych skończywszy. W salonie zobaczymy także działające kominki elektryczne z realistycznym efektem ognia 3D.


Nie brakuje działu barbecue, który wypełniają grille o różnorodnych kształtach i stylach, piece chlebowe, kuchnie opalane drewnem oraz szeroka gama rusztów do zabudowy. Stosowne miejsce znalazły również piece wolnostojące. Ich wybór został zróżnicowany pod względem wyglądu; wśród wystawionych urządzeń znajdują się nie tylko tradycyjne piece, ale i nowoczesne modele, takich producentów jak Rika czy Westfire.


Klimatycznym miejscem w salonie jest pomieszczenie klubowe, gdzie można zobaczyć uruchomiony kominek z wyjątkowym, rzeźbionym portalem drewnianym oraz całą zabudową typu biblioteczka - oddając się lekturze jej zawartości, można umilić sobie czas oczekiwania na obsługę. Tutaj obejrzymy zachwycające piece kaflowe, budowane z pałacowym wręcz rozmachem oraz niespotykane piece wolnostojące firmy Lincar, zdobione ręcznie malowanymi kaflami. Siedząc na wygodnych klubowych fotelach, klienci mogą bez pośpiechu zapoznać się z treścią katalogów, bogatą gamą rodzajów i kolorów kafli ceramicznych używanych do budowy pieców kaflowych czy wybrać odpowiednią obudowę kominka.


Wchodząc po schodach, mijamy interesujące i niespotykane w innych tego typu obiektach miejsce - piwnicę na wina. W tym pomieszczeniu prezentowane są między innymi klimatyzatory do montowania w piwniczkach winnych, meble piwniczne - półki do układania butelek oraz specjalne drzwi do piwnicy. Przy schodach możemy zobaczyć ciekawe rozwiązania aranżacyjne - wzdłuż stopni zamontowano balustradę pełniącą również funkcję składzika na drewno. W salonie znajduje się zasobna oferta stojaków na opał produkowanych w pracowni Tapis, które są wykonane z różnych materiałów: metal, drewno, szkło. Większość występuje w bogatej gamie kolorystycznej.


Salon posiada salę szkoleniowo - konferencyjną w pełni wyposażoną w nowoczesny sprzęt, pozwalający przeprowadzać prezentacje multimedialne. Obok stoją podłączone i działające urządzenia grzewcze oraz wkłady gazowe z tak przygotowaną instalacją, aby na ich przykładzie można było przeprowadzać pokazy praktyczne. Do sali szkoleniowej przylega specjalnie wydzielona strefa dla architektów. W ten sposób zarówno oni, jak i deweloperzy mogą zaprosić tutaj swoich inwestorów i pokazać im "na żywo" proponowane produkty, a potem spokojnie porozmawiać, usadawiając się na komfortowych kanapach. Do dyspozycji architektów pozostają konsultanci techniczni, którzy służą praktycznymi poradami.


Dla ekspozycji ekskluzywnych wanien kanadyjskiego potentata na rynku produktów spa - firmy Coast Spas - stworzono osobny kąt z wkomponowanymi biokominkami oraz nastrojową, relaksacyjną muzyką w tle. Wśród wyeksponowanych produktów znalazło się również miejsce na basen pływacki, liczący 6 m długości.


Ciekawy punkt zwiedzania stanowi wydzielona wystawa produktów spa i wellness. Tutaj stoją, pozostające w pełni do dyspozycji klientów, działające sauny - fińskie i infrared oraz łaźnia parowa. W tym celu przygotowano również szatnię - intymny zakątek, pozwalający na korzystanie z urządzeń w kameralnych, niekrępujących warunkach. Ten dział dysponuje także akcesoriami do wyposażenia saun oraz prezentuje inne dodatki z branży wellness, które można znaleźć w ofercie Tapis: prysznice, coolery, meble, leżaki.


Ewenementem jest możliwość skorzystania ze zdrowotnego seansu w grocie solnej (unikatowe urządzenie lecznicze). W wyłożonym blokami solnymi pomieszczeniu - dzięki specjalnemu systemowi podgrzewania i przedmuchiwania - sól paruje, jonizując ujemnie powietrze i nasycając je wieloma cennymi pierwiastkami.


W salonie firmowym nr 3 nie zapomniano o dzieciach. Dla klientów zmuszonych do przyjazdu ze swoimi pociechami, w niesamowitej scenerii groty solnej został stworzony aneks dziecięcy. Jego specjalną atrakcją jest "piaskownica solna". Natomiast, z myślą o kobietach z niemowlętami, w łazience stworzono wygodną przewijalnię.


W łódzkim salonie firmy Tapis można zobaczyć ekspozycję ponad 300 produktów. Jakby tego było mało, klientowi pozwala się zażyć nieco tego zdrowego luksusu, oferując przetestowanie niektórych urządzeń. Trzeba przyznać, że miejsce to cechuje indywidualne podejście do potrzeb klienta, a w trosce o jego komfort zadbano tutaj o najmniejszy szczegół.

Salon Tapispin

Salon Tapispin

Salon Tapispin

Salon Tapispin

Salon Tapispin

Salon Tapispin

Salon Tapispin

Salon Tapispin

Salon Tapispin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek