Poznaj branże

Przestrzeń i światło

autor: Kazimiera Kłaput

"Tradycja i nowoczesność" - to połączenie w przypadku Centrum Kominkowego SPARTHERM znajduje pełne uzasadnienie. Wchodząc do salonu nie odnosi się wrażenia, że jest to sklep, ale ekskluzywnie urządzony dom zapraszający do środka ciepłem i przyjazną atmosferą. Już po przekroczeniu progu z jednej strony zachwyca nowoczesnym designem kominek w metalowej obudowie, a z drugiej urzeka dostojeństwem i klasyczną elegancją kominek kaflowy.

salon605-075.jpgpin
Zobacz całą galerię

Na powierzchni ok. 500 m2 króluje światło i przestrzeń. Prezentowana ekspozycja może zaspokoić najróżniejsze i najbardziej wyszukane gusta klientów. Stanowi ona przemyślaną całość, a jednocześnie została zaplanowana w taki sposób by prowadzić klienta i odkrywać przed nim coraz to nowe możliwości i rozwiązania aranżacyjne, jakie dają urządzenia firmy SPARTHERM.
Wrażenie przestrzeni podkreśla właściwe oświetlenie całej powierzchni. Dużą ilość naturalnego światła dziennego zapewniają okna dachowe tworzące półokrągły świetlik. Ich uzupełnieniem jest profesjonalnie zaaranżowane oświetlenie sztuczne, które dodatkowo podkreśla ciekawą architekturę i wystrój wnętrza. Również umiejętnie rozmieszczone dodatkowe punkty świetlne eksponują linię i urodę prezentowanych obudów. Sącząca się łagodna muzyka oraz odgłos szemrzącej wody i trzaskającego w kominkach ognia, tworzą niepowtarzalną, sprzyjającą relaksowi aurę spokoju i luksusu.
Podczas urządzania salonu projektanci kładli główny nacisk na pokazanie jak największej liczby dostępnych rozwiązań, tak by osoby odwiedzające go miały okazję zobaczyć jakie wnętrza można wyczarować przy zastosowaniu kominka i aby znalazły tu inspirację do tworzenia własnych niepowtarzalnych realizacji. Już wspomniany wcześniej nowoczesny projekt w stalowej obudowie i tradycyjny kaflowy, znajdujące się tuż przy wejściu do salonu, stanowią zapowiedź różnorodności prezentowanej oferty.
Wchodząc głębiej naszym oczom ukazuje się dumnie wyglądająca grupa ekskluzywnych pieców wolno stojących. Dzięki eleganckiej prostocie doskonale wkomponują się one zarówno we wnętrza tradycyjne jak i nowoczesne. Kontynuując naszą wizytę, w dalszej części możemy podziwiać realizacje klasyczne, w postaci portali marmurowych a także aranżacje z piaskowca. Oddzielną grupę stanowią kominki kaflowe z kafli tradycyjnych oraz wielkogabarytowych. Warto tutaj nadmienić, iż firma SPARTHERM  posiada również możliwość wykonania wzoru kafli na specjalne zamówienie klienta, a także wiernej repliki zabytkowych egzemplarzy kafli. Seria odtworzonych historycznych pieców  kaflowych ROYAL NOSTA to prawdziwy unikat na rynku polskim. Sporo miejsca zajmują również realizacje nowoczesne będące odpowiedzią projektantów SPARTHERM na tak modny ostatnio w wystroju wnętrz minimalizm. W prezentowanych aranżacjach dominuje stal i szkło, które jednak w połączeniu z płonącym ogniem tworzą miłe dla oka zestawienie.
Osoby, które przy wyborze kominka kierują się wygodą i łatwością użytkowania również nie wyjdą stąd z pustymi rękami. Odpowiedzią na ich potrzeby są wkłady gazowe, które w ofercie SPARTHERM zajmują szczególne miejsce. Jednym z najciekawszych wzorów jest model o owalnym kształcie znajdujący się w centrum salonu. Jest on kwintesencją zasad, jakimi kieruje się firma w swojej produkcji, czyli wyjątkowe połączenie pięknego i nowoczesnego designu z zastosowaniem najnowocześniejszej technologii oraz bardzo wysokiej sprawności i jakości wykonania. Niewątpliwej przyjemności przebywania w salonie nie zakłóca nawet szeroka ekspozycja wkładów grzewczych. Umiejętne wkomponowanie ich w tylną część pomieszczenia nie powoduje wrażenia zwiedzania magazynu. Co więcej, prezentowana kolekcja kilkudziesięciu wkładów budzi podziw estetyką oraz jakością wykonania, i choć jest to jedynie część dostępnych modeli, różnorodność oferty może przyprawić o zawrót głowy. Przemyślane zaprojektowanie salonu sprawia, że klientowi po zapoznaniu się z możliwościami aranżacyjnymi, łatwiej jest dokonać właściwego wyboru, zgodnie ze swoimi oczekiwaniami i potrzebami. Nie bez znaczenia jest również fachowa i miła obsługa, która pomoże w podjęciu decyzji i odkryciu wszystkich zalet i możliwości wybranego wkładu.
Każdy kto zdecyduje się na odwiedzenie salonu SPARTHERM z pewnością doceni również jego dogodne usytuowanie przy ul. Balickiej 214 w Krakowie. Łatwy dojazd od strony lotniska i autostrady nie wymaga od klientów wjeżdżania do często zakorkowanego centrum miasta. Z kolei fakt, iż znajduje się on tuż przy głównej drodze powoduje, że dotarcie na miejsce nie dostarcza żadnych trudności. Kolejnym udogodnieniem dla klientów jest wygodny i duży parking, jak również to, że tuż przed budynkiem znajduje się przystanek autobusowy. Duży świetlny szyld jest widoczny ze znacznej odległości zarówno w dzień jak i w nocy więc nie sposób go przeoczyć.
Centrum Kominkowe to ekskluzywny salon prezentujący nie tylko dorobek firmy SPARTHERM ale również jej potencjał twórczy w zakresie budowy kominków, aranżacji wnętrz oraz możliwości w zakresie prac odtworzeniowych. Wszystkie wymienione wcześniej zalety Centrum powodują, iż wizyta w nim pozostawia miłe, niezapomniane wrażenie i z pewnością nie pożałujemy poświęconego na nią czasu.

Przestrzeń i światłopin
Przestrzeń i światłopin
Przestrzeń i światłopin
Przestrzeń i światłopin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek