Poznaj branże

Renoma budowana latami dzisiaj procentuje - Salon Focis

autor: Kazimiera Kłaput

Firma Focis założona przez Andrzeja Zalewskiego jest kontynuacją działalności jego ojca - pana Zenona Zalewskiego, który doświadczenie w branży kominkowej zaczął zdobywać już na przełomie lat 80 i 90-tych.
dsc_3653x.jpgpin
Zobacz całą galerię
Warto dodać, że pan Zenon traktuje swoją pracę jako rodzaj pasji. Pomimo przejmowania coraz większej ilości obowiązków przez jego syna, do dnia dzisiejszego jest bardzo ważną osobą w firmie, a pracownicy nie wyobrażają sobie pracy bez niego. Nieoceniona jest również mama pana Andrzeja - pani Iwona, która odpowiada za sprawy rozliczeniowe i księgowe. Nowa firma przeszła metamorfozę, stosowną do wieku następcy i wymogów czasów, w których żyjemy.
Siedziba firmy mieści się na Dolnym Śląsku, w Legnicy przy ul. Nowodworskiej 17, w dogodnej lokalizacji, blisko zjazdu z autostrady A4 i przy obwodnicy legnickiej, będącej częścią krajowej drogi nr 3. Dzięki temu dojazd jest bezproblemowy, nawet dla klientów z odległych miejscowości. Dodatkowym atutem lokalizacji jest sąsiedztwo kilku firm budowlanych, co pozwala załatwić wiele spraw w jednym miejscu.
Przestrzeń ekspozycyjna zajmuje ok. 100 metrów kwadratowych, do tego dochodzi powierzchnia warsztatu, gdzie są przygotowywane kominki oraz magazyn, łącznie kolejne 100 m2. Salon kominkowy został pomyślany tak, aby klient mógł zapoznać się z obowiązującymi w branży trendami. Główny nacisk przy projektowaniu aranżacji został położony na pokazanie różnorodności oraz możliwości firmy.
Możemy więc tutaj znaleźć kominki nowoczesne, klasyczne, rustykalne oraz stylowe portale. Zabudowy z wykorzystaniem marmurów, granitu, łupka, kafli, cegły, metalu, betonu, szkła oraz drewna. Ekspozycja jest systematycznie zmieniana, wraz ze zmieniającymi się trendami, by każdy klient mógł znaleźć coś dla siebie i mieć pewność, że są to najnowsze obowiązujące rozwiązania.
W salonie prezentowane są również sposoby maksymalnego wykorzystania ciepła z kominka, poprzez zastosowanie technologii budowy z masami akumulacyjnymi (w postaci pierścieni, elementów na korpusie paleniska HMS oraz systemu przepływu spalin w kanałach).
Focis kładzie także duży nacisk na propagowanie idei palenia ekologicznego. Każdy klient otrzymuje informację w jaki sposób można odzyskać ciepło ze spalin, jakie metody zastosować, aby ciepło zmagazynować i tym samym pozwolić sobie na dodatkowe oszczędności, wynikające z użytkowania kominka. Innymi słowy: jak sprawić, aby wydane pieniądze dały nam nie tylko estetyczną i efektowną formę w domu, ale również pozwoliły cieszyć się tanim, bezpiecznym i przyjaznym ogrzewaniem.
By sprostać wymaganiom jak najszerszej grupy klientów, oferta firmy jest bardzo duża i zróżnicowana. Oprócz gotowych zabudów kominkowych, w salonie można obejrzeć także ekspozycję pieco-kominków. Właściciele zauważają, że sprzedaż tych urządzeń wzrasta z roku na rok.
Obudowy kominków to przede wszystkim indywidualne projekty. Powstają one po rozmowach z klientami, następnie przygotowywana jest wizualizacja oraz dostarczane są próbki materiałów. Po akceptacji klienta przestępuje się do montażu.
Firma stawia na najwyższą jakość, dlatego współpracuje z największymi i najlepszymi dostawcami urządzeń w Europie. To zapewnia minimum usterek i maksymalne zadowolenie klienta.
Wyrób na najwyższym poziomie to jest to, do czego przyzwyczaił klientów pan Zenon, przez wiele lat swojej pracy. Dlatego jego następca również stawia na najwyższą jakość! Dzisiaj, wśród ogromnej ilości wkładów kominkowych dostępnych na rynku, firma Focis poleca jedynie te, co do jakości których nie ma żadnych wątpliwości i które zostały gruntownie sprawdzone.
Doradcy klienta oraz montażyści corocznie podnoszą swoje umiejętności oraz poszerzają wiedzę, biorąc udział w szkoleniach w kraju i Europie. Dzięki temu są w stanie zaoferować swoim klientom towar najbardziej stosowny i wartościowy, z zastosowaniem najnowszych rozwiązań technologicznych.
Poza sprzedażą detaliczna, Focis współpracuje z wieloma mniejszymi firmami w regionie. Szczególnie ceni sobie współpracę z panem Eugeniuszem Majorem. Również bardzo owocna współpraca z architektami pozwala na wprowadzanie do oferty coraz śmielszych rozwiązań. Dzięki temu firma nieustannie się rozwija.
W każdym przypadku właściciele starają się zapewnić maksymalną jakość usług. Sprawia to, że wracają do firmy klienci, którzy skorzystali z jej usług kilka czy kilkanaście lat temu. W nowych domach czy w domach ich dzieci budowane są kolejne realizacje. Jest to bardzo miłe dla właścicieli i jednocześnie świadczy o właściwym kierunku rozwoju firmy Focis. Kolejnym jego etapem jest otwarcie w styczniu 2012 roku nowego salonu kominkowego pod Głogowem, gdzie możemy bez wątpienia Państwa zaprosić.
Adres salonu:
Focis
ul. Nowodworska 17, 59-220 Legnica
tel. 076 850-61-71
tel. kom. 607 98 82 55
e-mail: focis@focis.pl
www.focis.pl
Salon Focis, fot. Kominekpin

Salon Focis, fot. Kominekpin

Salon Focis, fot. Kominekpin

Salon Focis, fot. Kominekpin

Salon Focis, fot. Kominekpin

Salon Focis, fot. Kominekpin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek