Poznaj branże

Salon z tradycjami - KOMINKI AKA

autor: Kazimiera Kłaput

Firma Kominki AKA istnieje na rynku od 1986 roku i prowadzona jest przez małżonków Annę i Krzysztofa Kasprzyk. Zajmuje się projektowaniem kominków, a także związanych z nimi elementów aranżacji wnętrz mieszkalnych, jak i kompleksowym wykonawstwem. Do chwili obecnej ma na koncie już ponad trzy tysiące realizacji.
kominek_kamienie_i_kafle.jpgpin
Zobacz całą galerię
Firma buduje kominki zarówno z zastosowaniem żeliwnych i stalowych palenisk zamkniętych, jak również tradycyjne kominki z paleniskami otwartymi i grillo - kominki ogrodowe. Posiada w swojej ofercie piece kominkowe firm: Spartherm, Brunner, Dovre, Godin, Turbo Fonte, CTM, Edilkamin, Romotop i Arysto. Ponadto w swoich realizacjach stosuje ceramikę niemieckich kaflarni Jasba i MEZ Keramik, jak również kilku krajowych. Współpracuje także z kilkoma dużymi zakładami kamieniarskimi z regionu Częstochowy.
Siedziba firmy zlokalizowana jest w zachodniej części Częstochowy, w dzielnicy Lisiniec - Wielki Bór, blisko trasy wylotowej w kierunku Olesna. Takie umiejscowienie powoduje, że dojazd do firmy nie dostarcza trudności zarówno klientom jak i dostawcom. Od strony ulicy i wewnątrz posesji są wydzielone wygodne miejsca parkingowe dla klientów. Ekspozycja i sklep (funkcjonujące od 1993 r.), znajdują się przy ul. Wielkoborskiej 113/115. Salon zaaranżowany jest na parterze dwukondygnacyjnego budynku, w przedniej części posesji. Z kolei w głębi terenu znajduje się budynek mieszkalny i budynek rekreacyjny, w którym także znajdują się kominki prezentowane potencjalnym klientom. Ekspozycja zajmuje powierzchnię 100 m2, a mniej więcej jej połowa zajęta jest przez oferowane obudowy i piece kominkowe.
Klient może zatem swobodnie wędrować pomiędzy poszczególnymi aranżacjami, a każdy znajdzie tam coś dla siebie. W salonie można bowiem trafić zarówno na klasyczne zabudowy i piece z zastosowaniem kafli, jak również bardziej nowoczesne propozycje w aranżacjach z wszelkiego rodzaju kamienia. Mieszane oświetlenie salonu za pomocą lamp jarzeniowych i punktów halogenowych pozwala wydobyć zalety poszczególnych propozycji, a dodatkowa porcja światła dziennego, wpadającego przez okna, podkreśla przestronność wnętrza, w większości utrzymanego w ciepłych pastelowych kolorach. Można także trafić na mocniejsze akcenty w wystroju, jak np. czerwona ściana skontrastowana z zielonymi kaflami dostojnego klasycznego pieca. W części ekspozycyjnej funkcjonują dwa palące się kominki, a kolejne dwa w pozostałych budynkach.
W salonie jest wydzielone również biuro, z wygodnym miejscem do rozmów, gdzie klient może spokojnie podjąć decyzję zakupu kominka, najbardziej odpowiadającego jego potrzebom. Fachowcy służący ponad 20 letnim doświadczeniem są gwarancją wysokiej jakości usług i dokonania właściwego wyboru urządzenia, które będzie nam służyło przez lata. Każdy zainteresowany posiadaniem kominka z pewnością wyjdzie stąd zadowolony.
Salon z tradycjami - KOMINKI AKApin
Salon z tradycjami - KOMINKI AKApin
Salon z tradycjami - KOMINKI AKApin
Salon z tradycjami - KOMINKI AKApin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek