Poznaj branże

Salony firmy Paw-pol

autor: Kazimiera Kłaput

Firma Paw-Pol z Żor - Osin zapoczątkowała swoją obecność w branży kominkowej w 1997 roku, uruchamiając salon kominkowy produktów Jotul, po nawiązaniu współpracy ze Scan Forum z siedzibą w Gdańsku. W obiektach firmowych wydzielono powierzchnię około 160 m2, gdzie demonstrowano w początkowym etapie wyłącznie produkty firmy Jotul.

zory_dsc_8439.jpgpin
Zobacz całą galerię

Obserwując duże zainteresowanie produktami kominkowymi na terenie Górnego Śląska, w porozumieniu i przy znacznej pomocy wyłącznego przedstawiciela norweskiej firmy Jotul na Polskę - Scan Forum, w roku 2002 został uruchomiony drugi punkt sprzedaży tych produktów przez firmę Paw-Pol w Sosnowcu. Początkowo w pomieszczeniu o powierzchni około 65 m2 zostały wyeksponowane tylko produkty norweskie, a w kolejnym roku powiększono ekspozycję o dodatkowe pomieszczenie i uzupełniono ją produktami innych marek, między innymi firmy Spartherm. W tym momencie salon w Sosnowcu liczy łącznie 175 m2 powierzchni, gdzie zaistniała możliwość znacznego rozszerzenia asortymentu o inne marki. Przybliżenie produktów kominkowych w kierunku dużego skupiska ludności na Śląsku, było dobrym posunięciem przekładającym się, po krótkim czasie, na zwiększoną sprzedaż oraz budowanie marki firmy.
Z obserwacji zbytu produktów na Górnym Śląsku głownie za sprawą klientów, którzy docierali do punktów w Żorach i Sosnowcu oraz telefonów kierowanych do firmy dostrzeżono potrzebę uruchomienia kolejnego (trzeciego) punktu sprzedaży produktów kominkowych. Za sprawą wyjątkowego przypadku pozyskania lokalu (jak później się okazało bardzo pozytywnego) w roku 2008 został otwarty, po 1,5 rocznym przygotowaniach, salon kominkowy w Tarnowskich Górach. To najmłodsze "salonowe dziecko" firmy Paw-Pol mieści się w sąsiedztwie starego rynku, z szeregiem parkingów dla osób zwiedzających miasto, znane kiedyś z eksploatacji górniczej rud cynku, ołowiu i srebra.
Nowo wybudowany pawilon styka się ze starą kamienicą, gdzie połączono wnętrze nowego i starego budynku w jedną powierzchnię wystawową, tworząc niepowtarzalny klimat. Na 85 m2 podłączono do dwóch kominów wkłady kominkowe w obudowach kaflowych - w formie nowoczesnej i rustykalnej. W nowym salonie postawiono na nowoczesność - zabudowy wkładów kominkowych w kaflach wielkogabarytowych oraz dużą ilość pieców wolnostojących na drewno i pellety. Salon kominkowy mieszczący się w Żorach - Osiny, w siedzibie firmy Paw-Pol, usytuowany jest 2 km od trasy szybkiego ruchu Katowice - Żory - Cieszyn - Wisła.
Ekspozycja wkładów kominkowych oraz pieców wolnostojących rozmieszczona jest na 160 m2, jednego z dwóch obiektów firmy. Znajdują się tam również dogodne miejsca parkingowe. Eksponowane są wkłady kominkowe renomowanych marek, z dużym naciskiem na piece wolnostojące opalane drewnem oraz ostatnio rozszerzone o produkty na pellety. W ostatnim czasie dokonano modernizacji salonu, polegającej na całkowitej zmianie zabudów kominkowych, stawiając na prostotę formy i nowoczesność. Przewagę stanowią piece wolnostojące. Z kolei salon w Sosnowcu znajduje się nieopodal trasy wylotowej Katowice - Warszawa (granica miast Katowic i Sosnowca). Ma on powierzchnię 175 m2 składającą się z dwóch pomieszczeń (110 m2 i 65 m2).
Duże sale wystawowe z przestronnymi oknami oraz własnym systemem grzewczym, pozwalają na właściwą prezentację sprzedawanych produktów. Kilkanaście zabudowanych wkładów kominkowych, od kafli piecowych, marmuru, granitu, nierdzewki, po szeroki wybór pieców wolnostojących na drewno i pellety, daje wiele możliwości wyboru dla odwiedzających salon klientów. Obiekt oddalony od centrum miasta, lecz z dobrym dojazdem i parkingiem, w obecnych czasach jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Ponad 12 lat temu, rozszerzając ofertę firmy o branżę kominkową, właściciel Pan Józef Pawliczek nie przypuszczał, że stanie się ona głównym i praktycznie jedynym kierunkiem jej rozwoju. Z perspektywy czasu odważnie stwierdza: "Za sprawą kominków poznałem wiele osób w kraju i za granicą, którzy stali się przyjaciółmi. Tworzymy swoistą rodzinę, z którą chce się spotykać, przebywać i rozmawiać. Praca, która stała się pasją, pozwala mi godnie żyć. Bez zaangażowania moich pracowników, ich ciężkiej i ofiarnej pracy, solidnych partnerów branży - sukces i rozwój mojej firmy byłby niemożliwy. Wszystkim, którzy się do tego przyczynili składam gorące podziękowania".

Salony firmy Paw-polpin
Salony firmy Paw-polpin
Salony firmy Paw-polpin
Salony firmy Paw-polpin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek