Poznaj branże

W blasku ognia - salon Kam-Bud

autor: Sylwia Porzycka

Historia firmy Kam-Bud z Poznania dowodzi, że wczorajsze marzenia, dziś mogą stać się rzeczywistością. Rodzinne przedsięwzięcie powstało bowiem z marzeń młodych ludzi o przedsiębiorstwie, które stanie się wyraźnym miejscem na mapie kominkowej Polski. Dziś przy ul. Miętowej 19 w Poznaniu wznosi się imponujący salon z obszerną ekspozycją urządzeń.
dsc_2266.jpgpin
Zobacz całą galerię
Firma Kam-Bud prosperuje na rynku polskim już od ponad 10 lat. Kiedy stawiała pierwsze kroki, do dyspozycji właścicieli pozostawały jedynie dwa pomieszczenia gospodarcze, zaadaptowane na potrzeby działalności. Trzeba przyznać, że było to niewiele, aby dobrze zaprezentować tak ekskluzywny towar, jakim są kominki oraz dotrzeć do tak wymagającego klienta, jakim jest użytkownik takiego urządzenia. Plan budowy dwupoziomowego salonu był wówczas jeszcze dalekim od spełnienia marzeniem. Zgodnie z wizją założycieli, w pierwszej kolejności postawiono na inwestowanie w pracowników. Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że profesjonalna obsługa i niezawodny zespół montażystów świadczą o jakości i gwarantują zadowolenie klienta.
Z biegiem lat ekspozycja prezentowała już tylko w niewielkim zakresie potencjał firmy, co skłoniło właścicieli do rozbudowy. Jednakże nie chcieli oni zbudować kolejnego salonu, w którym eksponowane będą wyłącznie urządzenia i obudowy. Zależało im na stworzeniu przestrzeni z "żywym" ogniem, aby kominki wypełniał niesamowity blask płonących polan.
I tak oto, w niespełna dwa lata, powstał budynek zaprojektowany od podstaw z myślą o wyjątkowej ekspozycji palenisk. Cel został osiągnięty - kiedy wchodzi się do salonu, od razu da się zauważyć, że nic tutaj nie jest dziełem przypadku, lecz starannie przemyślanych działań.
Na przestrzeni blisko 300 m2 eksponowane są kominki, wkłady kominkowe oraz piece wolnostojące. Wnętrza salonu współgrają z wysoką jakością i wyjątkowością produktów takich marek, jak m.in.: Austroflamm, Brunner, Arysto, Romotop, MCZ, Tarnava, Stovax, Tarnavva, Hoxter. Nowoczesna architektura, ogromne okna, wpuszczające wystarczającą ilość światła słonecznego i jasna kolorystyka tworzą doskonałą scenerię dla eksponowanych kominków. "Klimatyczne" sztuczne oświetlenie uzupełnia ten efekt, pozwalając wydobyć jeszcze więcej piękna z prezentowanych urządzeń. Umeblowany na biało, niezwykle nowoczesny punkt obsługi klienta podkreśla estetykę całego wnętrza.
W salonie Kam-Bud są zamontowane cztery działające kominki opalane drewnem - każdy w innej aranżacji i technologii. Palenisko piecowe firmy Brunner jest obudowane tradycyjnymi kaflami, które w trakcie i po zakończeniu palenia są ciepłe - włącznie z ławką i oparciem także wyłożonymi płytkami ceramicznymi. Wkład kominkowy Austroflamm został zaprezentowany w nowoczesnej formie z wykorzystaniem kamienia, natomiast cała zabudowa jest wykonana w systemie Lila Tec (moduły kumulujące ciepło). Dodatkowo wkład wyposażono w pierścienie ASM, odbierające temperaturę ze spalin uciekających do komina. Palenisko Hoxter z płaszczem wodnym, zasilające bufor o pojemności 1000 litrów, zrealizowano również w nowoczesnym stylu (czarny polerowany granit + stal INOX). Szyba w nim pozostaje czysta w trakcie i po zakończeniu palenia.
Na piętrze można zobaczyć wkład kominkowy firmy Stovax, w obudowie z cegły ręcznie formowanej, z ramą ze spieku kwarcowego. Odpowiednia budowa wkładu pozwala na prezentację ognia na całej szerokości urządzenia.
Mimo iż w firmie, w ciągu tych 10 lat, doszło do wielu przeobrażeń, nie zmieniło się jedno - nadal największą wartością są ludzie. Od początku zespół istnieje w prawie niezmienionym składzie. Do dyspozycji wszystkich klientów pozostaje kadra profesjonalistów: doradcy techniczno-handlowi, zespół montażystów, kamieniarze oraz współpracujący z firmą projektanci, instalatorzy i kominiarze. Doświadczenie, liczne certyfikaty i stała praca nad podnoszeniem kwalifikacji są gwarancją najlepszej obsługi. Jak przyznają pracownicy, zadowoleni wychodzą nawet najbardziej wymagający klienci. Dzieje się tak m.in. dlatego, że każda realizacja jest poprzedzona przygotowaniem trójwymiarowej wizualizacji, pozwalającej jednoznacznie spełnić oczekiwania klienta.
Warto jeszcze nadmienić, że szczególną grupę kontrahentów stanowią projektanci. Poznańska firma jest bowiem otwarta na nowe kontakty i chętnie zaprasza do współpracy wszystkich profesjonalistów. To właśnie z myślą o nich organizowane są profesjonalne szkolenia na terenie salonu. Ich zaletą jest prezentacja szerokiej gamy urządzeń różnych producentów przez pryzmat ich funkcjonalności. Dzięki temu projektanci, wybierając urządzenia grzewcze, nie koncentrują się wyłącznie na ich wyglądzie, ale także na korzyściach, jakie płyną z ich eksploatacji.
Zwiększające się zainteresowanie produktami grzewczymi sprawiło, że firma Kam-Bud nie poprzestała tylko na kominkach. W swojej ofercie zapewnia przygotowanie i montaż instalacji centralnego ogrzewania, a także saun i odkurzaczy centralnych. Ze względu na doświadczenie w obróbce kamienia, firma wykonuje i montuje też blaty kuchenne, parapety oraz stosuje jako element dekoracyjny bardzo popularny beton architektoniczny.
Tak więc salon Kam-Bud zrodził się z marzeń. Założyciele spełniwszy własne pragnienia o wyjątkowej ekspozycji, z tym większym zapałem realizują marzenia klientów o wyjątkowym kominku, będącym przecież wizytówką każdego domu.
fot. Kominekpin

fot. Kominekpin

fot. Kominekpin

fot. Kominekpin

fot. Kominekpin
W blasku ognia - salon Kam-Budpin

Komentarze (0)

Zaloguj się aby skomentować artykuł
Zaloguj się
facebook Twitter Google+

Nasi partnerzy

Kominki polski
Pasywny Budynek
IntelEko.pl
Ogrzewnictwo.pl
Kominek